Hakkımda

burcu_vurkac_resizeİstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliğinden mezun oldum. Profesyonel kariyerim, Doğuş Otomotiv‟de Ürün Sorumlusu olarak başladı. Turkcell’de Pazarlama alanında uzun yıllar çeşitli pozisyonlarda devam etti. Benim için İTÜ’den sonra, Pazarlama dinamiklerini asıl öğreten okul Turkcell oldu.
Kurumsal hayatıma devam ederken, içimdeki arzuyu dinleyip bambaşka meslekler de edindim.

Pilates & Yoga Eğitmeni:
Katıldığım ilk Pilates dersinin ardından “Hayatımın sporu bu olmalı.” diyecek kadar etkilendim ve Pilates üzerine yoğunlaştım.
Çok farklı bir eğitim altyapısından geldiğim için, bedenin çalışma dinamiklerini öğrenmek, farklı tarzlarda, farklı uygulamaları deneyimlemek için dünya çapında ustalardan sayısız eğitim aldım.
Her tür Pilates metodu üzerine (Stott Pilates, Peak Pilates, Balanced Body, The Pilates Coach, Romano’s Pilates..) çalıştım. Bu geniş birikimi, Pilates Eğitmenlik Programı kapsamında kullanıyorum ve Pilates Eğitmenleri yetiştiriyorum.

Pilates eğitmenliğim sonrasında, Pilates’in aktifliğine tamamen zıt, dinginliği, kendini dinlemeyi ve konsantrasyonu artırmayı amaçlayan Yin Yoga alanına yönlerek Yoga Eğitmeni oldum.
Öğrencilerime yepyeni, tamamlayıcı, iyileştirici bir öğretinin kapılarını açmaktan mutluluk duydum.
Astroloji bilgim ile, evrenin enerjilerine senkronize olmak üzerine kurguladığım Astro-Yoga derslerinde, öğrencilerime farklı bir deneyim yaşatmayı hedefledim. Bugün bu özgün sentezi Yeni Ay Meditasyonları ile paylaşmaya devam ediyorum.

Yoga uzmanlığım, seneler içerisinde dünyaca ünlü pek çok yoga eğitmeni ile yolumun kesişmesi ile zengin bir birikime dönüştü. Şu an Amerika merkezli okulum YogaWorks stilini temel alarak tüm derslerimi tasarılıyorum. Vinyasa, Hatha, Astanga, Yin ve Restoratif Yoga stillerinde dersler veriyorum.

Yıllarca pek çok merkezde dersler verdim.
2011 yılında girişimcilik hikayem başladı.
2014 yılı başında pırıl pırıl bir Pilates, Yoga ve Meditasyon merkezi kurdum: BodyFit Nişantaşı.
2017 yılı itibariyle lanse ettiğimiz BodyFit Franchise sistemi ile, BodyFit markasını ve sistemini Türkiye’nin dört bir yanına yaymayı ve böylelikle sağlıklı nesiller yetiştirmeye ve ülkemizde istihdam artışı sağlamaya katkıda bulunmayı hedefliyorum.

 

******

Bu iş fal değil, matematik.

Astroloji, yaşadığımız dünyanın dinamiklerini anlamamı sağlayan bir araç.
Hayatımdaki önemli kararlarımı vermeden önce başvurduğum bir rehber.
Astroloji biliminin derin dünyasını herkesle paylaşacağım projeler üzerinde çalışıyorum.
Yazılar yazıyorum.
Harita yorumlama seansları yapmayı 2015 yılında bıraktım. Lütfen kusura bakmayın 🙂
Astroloji eğitimleri veriyorum.
Kişisel gelişim ve farkındalık üzerine seminerleri düzenliyorum.

******

“Hayatımda çok sevdiğim bir heyecan” olan ve kendi ismimi verdiğim “Burcu ile PilatesTV programım 2011 yılı yayın döneminde her  haftasonu canlı yayında izleyiciler ile buluştu.
Programımda Pilatesin yanısıra, beslenme, güzellik, sağlık ve astroloji konularını da işledim.
Şu an, TV programlarına konuk olarak, sağlık, beden,  pilates, yoga, astroloji ve farkındalık anlatmaya/öğretmeye devam ediyorum.

******

Markalarla yaptığım işbirlikleri kapsamında özellikle kadın tüketiciye yönelik içerikler üretiyorum.
Kurumsal firma çalışanları için meditasyon, yoga, astroloji, farkındalık ve kişisel gelişim içerikleri üretiyorum; motivasyonel konuşmalar yapıyorum.

Kitap yazıyorum.
Yayınlanmış, “2013 Benim Yılım” isimli bir astroloji kitabım var.
2017 yılı Şubat ayında yayınlanan KURUMSAL AŞK isimli bir romanım var.
Toplam iki kitaptan oluşacak olan bu kitapta kurumsal hayatın iç dinamiklerini ve dillendirilmeyenlerini, aşk, tutku, cinsellikle harmanlayarak anlatıyorum. Yoga, meditasyon, astroloji ile hayatı anlamlandırma çabasını satır aralarına saklıyorum.

Resim yapıyorum. Çalışmalarımı Instagram hesabımda paylaşıyorum.

Hayat yolculuğunda bana verilen yetenekleri kullanarak, hayatı anlamaya ve paylaşmaya çalışıyorum.