AKREP BURCU 2014 Yılı Yorumu

AKREP Burcu 2014 Yılına Genel Bakış

Sevgili Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Okuyucularım,

Astroloji ve burç yorumları ile birazcık ilgiliyseniz, bu geçmiş dönemde burcunuzda seyahat etmekte olan Satürn’ün etkilerini mutlaka duymuşsunuzdur.
Satürn, astrolojide korkulan bir gezegendir. Çünkü insanı zorlar, dersler verir. Bu dersleri öğrenmek önemlidir. Çünkü, öğrenilen bu dersler hayat boyu rahat etmeniz ve olgunlaşmanız için karşınıza çıkar. Satürn 29 senede bir bu döngüyü hayatlarımıza taşır. Hal böyle olunca ortalama insan ömrü, iki, maksimum üç Satürn döngüsü görebilir.

2013’ten beridir Satürn etkisi altında olan doğum haritanız, belki de hayatınızın en değerli etkileri altında halen. Çünkü Satürn’e verilebilecek en mükemmel desteği veren bolluk, bereket, şans ve genişleme gezegeniz Jüpiter de sizin için çalışıyor. Altın çağlarınıza geçiş için önemli kurulumlar yapma döneminde olduğunuzu bilmelisiniz.

2014 yılı ve sonrası sizler için unutulmaz yıllar olmaya aday. Hayat, pek çok mücadeleden geçmenizi isteyecek gibi görünüyor. Değişimler kendini göstere göstere, yavaş yavaş gelecektir. Baş edemeyeceğiniz, üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yok. Ancak yavaş ilerleyen süreçler sabrınızı sınayabilir. Bu noktada yavaş ilerlemenin bir şeyleri kaçırmak anlamına gelmediğini bilmelisiniz. Önümüzdeki dönemde kararlar vermeniz ve cesaretli olmanız gerekecektir. Hislerinize, içgüdülerinize her zamankinden daha fazla değer vermelisiniz. Bu sayede hayatınızdaki pek çok şey olumlu yönde değişecek, sağlamlaşacaktır. 2012’nin sonlarından itibaren bu etkiyi hissetmeye başlamış olmanız gerekiyor. İçinizde bir uyanmanın ışığı yanmış olmalı. Hayatta daha sağlam durmak, bağımsızlık, özgürleşme ve olgunlaşma yolunda adım adım ilerlemeye başlamanızın temellerini atmaktan bahsediyorum.

Bu arada mücadele dedim diye gözünüz korkmasın. Bu mücadele her anı yaşamaya değer bir mücadele. Kendi güçlerinizi keşfetmeniz için bundan daha  harika bir dönem olamaz.

İşiniz, aileniz, eviniz, partnerlik ilişkileriniz değişimlere uğrayabilir. Sonuç ne olursa olsun, tüm bu değişimler, hayatınızın sonraki dönemlerinde rahat etmeniz için oluşuyor. Öğreten, disipline zorlayan Satürn gezegeni öğretmeniniz oldukça, zaman çok daha değerli hale gelecektir. Az zamanda çok şeyi yapmaya çalışacak ve başaracaksınız. Büyük değişimleri dönüşümlerin tohum atma dönemine giriyorsunuz. Sabırla o tohumları sulayıp, bakımını yapmanız gerekecek.

Sizin gibi doğum haritasında Akrep enerjisine sahip bekarları evlenirken veya evlilik yoluna giren ilişkiler içerisinde göreceğiz. Pek çok Akrep ise mutlu olmadıkları ilişkilerini bitirecek ve yeniye, temize, huzura doğru adım atacaktır. Bu noktada, hangi kategoride olduğunuzu düşünmekte fayda var. Bir yandan da partnerlik ilişkilerini evlilik, romantik ilişki ile sınırlamak yanlış olur. Partnerlikleriniz iş için de kuruluyor olabilir.

İşinizi kurmak istiyorsanız doğru zamanlarda dolaşıyorsunuz. Endişeleri bir kenara bırakmak, her şeyin en kötü ihtimalini düşünüp kendinizi korkutmak bırakmanız gereken en önemli alışkanlıklar olacak. 

2012 yılının ikinci yarısından itibaren hayatınızda tekrardan eğitim konularının canlanmış olması muhtemel. Bu durum eğitim hayatınızda işlerin yoluna girmesi gibi ortaya çıkabileceği gibi, yeni bir eğitime, kursa veya yükseköğrenim programında başlamak olarak da hayatınıza girmiş olabilir. Eğer henüz bu konularda bir aksiyonunuz olmadı ise, içinizde bir istek oluşmuş olması muhtemel. O sesi dinleyin. 2013 yılına girdiğimizde zihinsel olarak genişleme isteğiniz daha da artacaktır. Merak ettiğiniz bir eğitim programına kayıt olmak, öğrenmek için yılın ilk yarısını değerlendirin. Hem elde etmeniz muhtemel başarı hem de bu zihinsel genişlemenin hayatınıza getirecekleri, tahmininizden çok daha fazla olacaktır.

2013 yılının ikinci yarısından itibaren hayatınıza giren bir diğer gelişme ise seyahatler alanında olmuş olabilir. Sizin gibi Akrep yönetimindeki haritalarda özellikle yurtdışı seyahat planlarını arttırdığı bir dönemdeyiz. Bu durum okumak için yurtdışına gitmek olarak ortaya çıkıyor ise muazzam bir deneyim ve güzel günlerin sizleri beklediğini bilmelisiniz. Seyahat amacınız her ne olursa olsun, 2014 yılının özellikle ilk yarısında yapacağınız seyahatlerin tadına doyum olmayacağınız bilmelisiniz. Hayatınızı zenginleştiren, sizleri geliştiren ilerleten temalar barındırıyor bu seyahatler. Hatta belki de gittiğiniz yerlerden öyle çok hoşlanabilirsiniz ki oralara yerleşmeyi bile düşünmeniz muhtemel. Bu gibi durumlar için yılın ilk yarısını kullanabilirsiniz. Sonrasında bambaşka bir alanlarda, kariyeriniz ve kişisel prestijinize dair konularda parlama zamanınınız gelmiş olacak. Bunun detayına geçmeden belirtmem gereken önemli bir konu daha var: Uluslararası ilişkiler, yabancı ülkeler ile bağlantı ve ortaklık gerektiren konular veya bir sebeple ülke sınırları dışına taşan konular için yılın ilk yarısında oldukça şanslı bir dönemde olacaksınız. Uğraşlarınız ne olursa olsun bu temalarda dolaştığınız sürece şansın sizden yana olduğunu bilin.

Yılın ikinci yarısından itibaren kariyer ve kişisel prestijinizi ilgilendiren temalarda parlayacağınız güzel bir döneme giriyoruz. Son on yıla baktığınızda bu derece iyi bir dönem geçirmediğinizi söyleyebilirim. Bugüne kadar kurduklarınızın meyvelerini vermeye başlayacağı harika günlerden bahsediyorum. Yılın ikinci yarısından itibaren işlerinizin başında ve parlamaya hazır olun. Bu dönem size yepyeni iş fırsatları taşıyabilir. Uzun süredir beklediğiniz terfileri taşıyabilir. Kendi işini yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle kaçırmaması gereken bir dönem diyebilirim. Çünkü bu dönemde girişilen işlerin bolluk ve bereket taşıdığını, danışmanlık verdiğim kişilerde çokça gördüm. Başarınızın ve tatmininizin, hayal edebileceğinizden çok daha fazla olacağını söyleyebilirim. Üstelik bu güzel etki, sadece 2014 yılını kapsamıyor 2015 yılında da devam ediyor. Ancak bu noktada uyarmam gereken bir durum var: Bu güzel etkileşimleri size getirecek olan bolluk, bereket ve şans gezegeni Jüpiter, konulara özellikle eğilmenizi ister. Fırsatı kokladığınızda üzerine gitmelisiniz. Aksiyon almak için rehavete kapılmamalısınız. “Bugün olur, yarın olur, öbür gün yaparım.” diye diye fırsatları kaçırmamalısınız.

2014 yılında yayıncılık, yazarlık, iletişim, haberleşme ve seyahatler temalarında fırsatlara sahip olabileceğinizi de söylemeliyim. Bu temalardan nasıl gelir elde edebileceğinizi düşünmek de fayda var.

Yoğun ve hızla akacak bir sene sizleri bekliyor. Artık zaman sizler için daha değerli. Yapacak, yetiştirecek çok konunuz olacak gibi görünüyor. Bu yoğun tempoda ara vermeyi unutmamalı, özellikle içinizdeki rahatlık hissi ile temasta olmalısınız.

Büyük başarılar ve bol kazanç dolu bir sene önünüzde emrinize amade! Bu güzel senede cesaretinizin her zamankinden daha çok olmasını diliyorum.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
2 Aralık 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: