Akrep Burcu Ağustos Ayı Yorumu – 2014

Sevgili Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Okuyucularım,

Bu satırları sizlere yazarken, tüm Türkiye bayram tatiline hazırlanıyor. Belki siz de öyle…
Ama size bu ay en net önerim, tatili kısa kesin ve işlerin başında olun. Özellikle 27 Temmuz’da doğan yeni ayın ardın ardından, sizler için iş hayatı, kariyer ve presijinizi ilgilendiren alanda önemli başlangıçlar vurgusu var. 

Önümüzdeki dönemin somut başarılar ının tohumlarını atmanız gereken bir zamandan bahsediyorum. Hemen sonuç beklemeyin. Tohumu atın, sulayın ve sabredin. Yeni bir iş imkanı, kariyerinizde yükselme, yeni bir proje veya yeni müşteriler… Neyi başlatmak istediğinize karar verin. Dolayısıyla bu ay herkesler tatile gitse bile, siz işlerinizin başında olun. Muhteşem kariyer haberleri sizleri bekliyor. Bu fırsatlar oluştuğunda “İyi ki işimin başındaydım.” diyeceğinize eminim. Yılın en güzel kariyer etkileşimleri sizlere terfi, yeni bir iş, yeni müşteriler veya pahada büyük projeler getiriyor olabilir. Sürprizlere açık olun. Hiç beklemediğiniz yerlerde beklemediğiniz kişiler sizler için bir şeyler yapıyor olabilir. Bu noktada önemli bir uyarı yapmadan geçemeyeceğim. İntikam alma, sivri dillilik yapma, imalarda bulunma gibi sizi zehirleyip engelleyecek tutumlardan mutlaka kaçının.

Aralık ayından beridir, burcunuzun yönetici gezegeni Mars’ın zarar gördüğü Terazi burcunda bulunması sizi epey zorlamış olmalı. İç hesaplaşmalar yapıldı. Kendinizi suçlamış ve hırpalamış olmanız muhtemel. Şimdi bu devre kapandı ve uzun bir süre bu enerji size uğramayacak. MArs Temmuz sonunda akrep’e geçti ve sizlere rahat bir nefes aldırmaya geldi. Sıkıntılı süreç bitti. Artık hedefe kilitlenme zamanı. Güzel enerjiler, somut sonuçlar elde etmeniz için haritanızın tamamın aydınlatıyor. Hangi alanda sıkıştınız ve ilerlemeye ihtiyacınız var? Hepsinde artık çözülmelerin başlayacağı güzel bir dönemden bahsediyorum. Eylül ayını da içine alan bu güzel dönemde aşırı hırsa ve kendinizi tüketene kadar çalışmamaya dikkat edin.

Ağustos’un bir diğer teması ise ev ve aileye dair. Ev kurmak, aile olmak, evliliğe giden ilişkiler gibi ciddi kararların somut adımlarının atılması için özellikle 10 Ağustos’tan sonra gayet güzel enerjilerle çevrili durumdasınız. Ayaklarınız yerden kesilebilir. Verdiğiniz kararların tadını çıkarın. Bunu çoktan hak ettiniz. 

Ağustos’un önemli bir teması eğitim. Yüksek öğrenim programlarına katılmak, yeni bir kursa başlamak, bir alanda uzmanlık elde etmek için eğitim almak gibi planları artık hayata geçirme zamanı geldi. Bu satırları okuduğunuz an eminim ki aklınıza bir şeyler geliyor. İşte o konularda araştırma yapmaya başlayın. O konularda deneyimli kişilerin tavsiyelerine başvurun. Özellikle, beğenerek takip ettiğiniz kişiler var ise onlardan yardım isteyin. Hazırlık yapmak, araştırmak için güzel bir dönemdesiniz. Sizin için en iyi seçeneklerin, önünüze kolaylıkla çıkacağı bir dönem. Özellikle Ağustos’un başında bu etkilerin enerjisi oldukça yüksek. 
Eğitim konusu ile kesişen bir diğer konu da yabancı ülkeler ve seyahatler. Yabancı bir ülkede eğitim almak veya ufkunuzu genişletmek amaçlı seyahatleri planalamaya da hemen Ağustos’un ilk günlerinde başlayın. 
Keşfiniz bol olsun, içiniz huzur dolsun!
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç

%d blogcu bunu beğendi: