Akrep Burcundaki Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek?

Akrep burcunda güneş tutulması…
Akrep-Boğa hattındaki ilk tutulma hoşgeldi!

Önümüzdeki iki yıl boyunca bu tutulma serilerini yaşayacağız.

Güneş tutulmaları aynı zamanda yeni aydır. Yeniye başlama zamanının geldiğini bize hissettirler.

Benim burcum/yükselenim Akrep değil ki! Bana ne…” diyerek kendinizi kurtarabileceğinizi düşünmeyin. Hepimizin doğum haritalarında Akrep burcuna denk gelen bir tema vardır.  İşte tam o temalarda yeni başlangıçlar, yeniden doğmak ve mutluluğa doğru yol alma zamanının geldiğine işaret eden nefis bir tutulmadan bahsediyoruz.

14 Kasım’ın ilk dakikalarında, gece yarısında meydana gelecek olan bu tutulmayı, hemen o gün bir şeyler olacak-bitecek ve hooop yeni bir hayata başlayacağız gibi düşünmeyin. Tutulmalar uzun dönemleri etkilerler ve uzun vadede etkilerini gösterebilirler. 
Akrep burcunda oluşan bu Güneş tutulmasına baktığımda, ilk olarak mücadele temasının ağır bastığını söylemeliyim. Mücadele demek her zaman acı çekmek demek değildir. Olumsuz algılamanızı istemem.
Bahsettiğim bu mücadele kendi isteğinizle yepyeni bir yola çıkmanız ve mücadeleye girişmeniz olabileceği gibi; şartların sizi zorlaması ile yüzleşmek zorunda kalacağınız bir mücadele de olabilir.

Hayatta yol alırken, zaman zaman bize artık faydası olmayan şeylere tutunur, sımsıkı bağlanırız. Karşılaştığımız olaylar, artık o tutunduklarımızı bırakmamız gerektiğini bize devamlı hatırlatır. Yine de kronikleşen sorunlara, ilişkilere, ortamlara takılı kalabiliriz. İşte bu tutulmanın etkili olduğu yaklaşık 2 aylık dönemde, bizlere iyi gelmeyen, hayatımızdan çıkarmamız gereken konularda koşulların olgunlaşması ile bitişler söz konusu olabilir. Bu bitişlerin, hayatınızı temizleyeceğini ve sizlere yepyeni, neşeli bir yeni yolu açacağını bilmelisiniz. Bitişleri şer olarak görmemeli, arkadaki hayırlı tarafı görmek için zaman vermelisiniz.

Önümüzde uzanan yeni dönemde, bugüne kadar içinizde birikenleri ortaya çıkarmak, yaratıcılığınızın sel olup akmasına izin vermek, tutuku ile bağlı olduğunuz konularda girişimlerde bulunmak akıllıca olacaktır.
Unutmayın, astroloji bilmek tek başına işe yaramaz! Kontrolü ele alıp, öğrendiğiniz bu etkileri kullanmalısınız!

Yeni başlangıçlarınızın, mücadeleleriniz sizlere mutluluk, kalıcılık ve büyüme taşıyacağını hatırınızda tutun. Sonuçları arzulamak güzel, ama süreçlerden de keyif almayı ihmal etmeyin!

Yeni başlangıçlarınızın bereketi, huzuru bol olsun!
Işığınız daim olsun!

Sevgilerimle…
Burcu Vurkaç 

%d blogcu bunu beğendi: