ASLAN BURCU 2014 Yılı Yorumu

ASLAN Burcu 2014 Yılına Genel Bakış

Sevgili Aslan Burcu ve Yükselen Aslan Okuyucularım,

Geçtiğimiz yılların sizler için tatmin edici geçtiğini söylemek zor. Aslan’ların hayatını en çok güzelleştiren şeyler AŞK ve ÇOCUKLAR. Bu iki temada son dönemlerde zorlayıcı etkiler altındaydınız. 2013 yılında sizin gibi pek çok Aslan enerjisine sahip doğum haritasında bu konularda şans açılmaya başladı. Ev kurmak, aile olmak, daha yerleşik bir hayata geçmek yönünde girişimlerinizin desteklendiği yeni bir yıl önünüzde uzanıyor.

Her ne kadar eğlenmeyi, dışarılarda olmayı sevseniz de 2013 yılı sizleri daha fazla ev ve aile temaları ile mecburi olarak ilgilenmeye itmiş olabilir. Bu konularınızda halen yapılması gerekenler var ise mücadeleye, aksiyon almaya devam edin. Size iyi gelmeyen enerjileri, ilişkileri, durumları netleştirip, bu konuları çözmek için adım atın. Sıkıntı şu ki, çözümler zaman içerisinde adım adım oluşacaktır. Hız yok. Ancak içsel bilgeliğinizi kullanmak, tabiri caiz ise biraz kafanızın dikine gitmek sizin için sağlıklı sonuç verebilir.. Bu durum ev kurmak, taşınmak anlamına gelebileceği gibi, aile kurmak anlamına da gelebilir. Evlenmek, çocuk sahibi olmak gibi… Bu konularda  hareket etmek için doğru zamanlarda olacaksınız. Ancak mücadele teması da işin içinde olduğu için işlerin kolay olacağını söyleyemiyorum. Biraz sabretmek, bazen olayları akışına bırakmak, bazen de bazı ilişkileri sonlandırma cesaretini göstermek size iyi gelebilir. Zincirlerinizi kırmalı ve özgürleşmelisiniz. Kendiniz için doğru olanı hissettiğiniz halde, yapılması gerekeni yapmamak pişmanlığa sebep olabilir. Bunun için, düşüncelerinizi, hislerinizi, doğrularınızı ve prensiplerinizi tartışmayın. Mutluluğunuza sahip çıkın, özgürleşme seçimlerine güç verin.

 

Aslan enerjisi yoğun ve hükmeden bir enerjidir. Doğum haritasında sizin gibi Aslan burcu güçlü olan bir kişi, iş hayatında hiyerarşik yapının üstlerinde değil ise sıkıntı çeker. Çünkü baskın enerjisi ile üstlerini zorlayabilir veya sessiz kalıp, başkasının hakimiyetini kabul ettiği için huzursuz olabilir. 2014 yılına geldiğimizde, konu hiyerarşi olduğunda Aslan’ların her zamankinden daha sabırlı ve sakin olmayı öğrenmesi gerekiyor. Hiyerarşik herhangi bir düzen, öğrenmeniz gereken dersleri hayatınıza taşıyabilir. Ancak bu durumu çok kötü gibi algılamamak lazım. Bu dersler aniden olup bitecek, sürpriz bir şeylere dayanmıyor. Yavaş yavaş, mevcut sistemin değişmesinden kaynaklanıyor olabilir. Pozisyonunuzu iyi almalısınız. Belki de üstleriniz ile her zamankinden daha iyi geçinmeli, daha toleranslı olmalı ve olan biteni kişiselleştirmemeyi öğrenmelisiniz.

 

Konu iş ve özel hayat dengesini kurmaya geldiğinde ise ani kararlardan kaçınmanızı tavsiye edeceğim. Yaşadığınız herhangi bir olay yüzünden, aniden işinizi bırakmaya kalkışmayın. Akıllıca ve sakinlikle ilerleyin. Bunu neden söylüyorum?  Evet bir şeylerin bitmesi gerektiğini hissediyor olabilirsiniz. Taze başlangıçlar için öncelikle uygun ortamı hazırlamalısınız. Bitirmek istediğiniz şeyin yerine ‘yeni’ neyi koyacağınızı iyi planlamalısınız. Bunları yapmak için yılın ilk yarısını iyi kullanın. Çünkü yılın ikinci yarısından itibaren hayatınızı değiştirici, kolaylaştırıcı ve sizi parlatıcı etkiler başlayacaktır. Bu döneme kadar dengeli ve keyifli bir hayat sürmek için daha az uyumanız, daha pratik olmanız gerekebilir. Ayrıca gerekli noktalarda sizi zorlayan etkilere “Dur!” diyerek köklü değişikliklere gitmeniz gerekebilir.

 

Bu sene özellikle yılın ilk sekiz ayında, kendinizi daha çok ifade etmeniz, daha çok konuşmanız, yazıp çizmeniz, hayata daha çok karışmanız gerekebilir. Önemli sözleşmelere imza atmak, için, önemli partnerlikler kurmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada karşılıklı kazandırıcı bir güdü ile hareket etmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır. Sizleri daha çok kitleye ulaştırabilir, tanıtabilir. Bu noktada önemli bir ayrıma değinmeden geçemeyeceğim. Şöyle ki, hakkınız savunmak veya hakkınızı almak için fazla agresif tutumlar takınmak ile karşılıklı kazanma dengelerinin farklı dinamiklere sahip olduğunu fark etmeniz gerekiyor. Hakkınızı istemek olarak düşündüğünüz, ifade ettiğiniz cümleler, karşı tarafın size sunamayacağı seviyede istekler olarak görülebilir. Hiç kimsenin size kazandırmak için, kendisine zarar vermeye veya aşırı risk almaya açılamayacağını anlamanız gerekiyor. Belki başladığını projelerde, en başta tam olarak istediklerinizi alamıyor olabilirsiniz. Ancak zaman içerisinde karşılıklı güçlenme ile oluşacak olan sinerji, sizi beklentilerinizin çok daha üzerinde kazanan bir pozisyona getirebilir. Bu nedenle neye ‘hayır’ dediğiniz çok önemli. Gelecekte iyiye gitme potansiyeli gördüğünüz konularda, en baştan büyük isteyerek, ilişkileri başlamadan bitirme yoluna gitmeyin.

Astrolojik enerjiler, yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi bize olası senaryolara dair ışık tutar. Günü geldiğinde seçimlerinizi yaparak olayları şekillendirecek olan sizsiniz. Kararlarınızı verirken yukarıdaki satırları tekrar değerlendirmek faydanıza olacaktır. Bunu tekrar vurgulama nedenim, Aslan’ın sabit bir enerjiye sahip olması. Bu sabit enerji, bir takım kalıplar veya zaman içerisinde geliştirdiğini stabil tutumlar üzerinden sizi geçmişi değerlendirerek karar almaya itebilir. Yeni dönemde, geçmişi bırakıp, bugünün şartları ile değerlendirmelerinizi yapmanız ve seçimlerinizi şekillendirmeniz akıllıca olacaktır.

Gayrimenkul, arsa, kiralama, satış gibi konularda uğraşlarınız var ise daha da kurumsallaşacağınız ve işlerinizi derinleştirebileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle bahar aylarındaki itici güçten faydalanmalısınız.

Hayatınızdaki kişiler, uğraşlar ne kadar değişirse değişsin, sizler dünyaya gülümsemeyi ve eğlenceyi öğretmeye geldiniz. Bu güzel enerjinizi dünyadan esirgemeyin. Yüzünüzün çokça gülümsediği bir yıl diliyorum.

Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
2 Aralık 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: