Aslan Burcunda Yeni Ay Enerjisini Anlamak

Aslan Burcunda Yeni Ay:
Gündem Değiştirme Zamanı

27 Temmuz 2014 gününün ilk saatlerinde, Saat 01:42’de pırıl pırıl bir yeni ay doğuyor. 

Yeni ay Aslan burcunda doğuyor.
Sanmayın ki bu durum sadece Aslan’ların işine yarıyor!
Bur durum herkes için yeni bir başlangıç ve yeni gündemlere işaret ediyor.
Ancak şunu da bilmeliyiz: yeni başlangıçların sebebi sadece doğan bu yeni ay değil.
Son bir yıldır Yengeç’te seyreden Jüpiter, Aslan’a geçti. Bu büyük enerji değişimi bugünlerde kendisini fazlası ile hissettiriyor.
Doğum haritanızda, Aslan burcu tarafından yönetilen alanlara dair pek çok fırsat sunuyor. Bu fırsatlar, şu an hayatınızda aktif durumda olmalı. Görmesini bilene!
Özetle söylemeye çalıştığım şu: Bu günlerde gözünüzü dört açın. Fırsatlar elinizi uzatıp tutabileceğiniz kadar yakında olmalı.
Sonra yaparım, sonra denerim, şimdi hazır değilim diyorsanız…
Siz bilirsiniz. Önümüzdeki bir sene içerisinde bir şansınız daha olacağını söylemeliyim. Ama o dönemin transit etkileri bugünlerdeki kadar akışkan olmayabilir, sizden yardımı esirgeyebilir veya esirgemeyebilir. Son sözü doğum haritanız söyler.
Bu satırları okurken, kalbinize düşen her ne ise, işte onun için hemen kalkıp bir şeyler yapın. Emin olun yapabileceğiniz bir şeyler vardır.

Yeni ay doğarken, Akrep burcuna yeni geçiş yapmış Mars’tan da tetikleyici etkiler geliyor.  Mars, Akrep burcunda yönetici konumdadır. Kendini iyi hisseder, güçlüdür. Akrep’ten, Aslan burcundaki yeni aya yapılan 90 derecelik açı ise bize özetle şunu anlatıyor: Yeni başlangıçlarınıza büyük bir potansiyel enerji yükleniyor.  Olan bitene dair, en kötü ihtimalleri düşünüp kendinizi engellemek yerine, enerjinizi sağlam köklere, stratejilere veya sürdürülebilir olmanın yollarını bulmaya akıtın.

Enerji bu, neye odaklanırsan oraya akıyor. Enerji tıpkı hava gibi,. Gözünle görmüyor olman var olmadığı anlamına gelmiyor. Zaten  bu satırlara kadar okuyan bir kişinin, algılarının açıklığına dair bir şüphem yok. Yaşamın içinde akan enerjiyi gayet hissedebildiğini biliyorum. O yüzden ikna etme çabasına girmeyeceğim. Tek söyleyeceğim şu, yaşamında kökten bir değişim arzuluyorsan, bu enerji olaylarını sadece senin anlaman yetmez. Anlatmayı, öğretmeyi dene. İnsanoğlu, enerjileri kullanmayı anladıkça yumuşuyor, özünü buluyor ve dünyaya yaydığı titreşim değişiyor.

Bugünlerde oluşan enerjiye tekrar dönecek olursak…
İçsel direniş, korku, endişe, gerilim enerjisi ile karşılaşmak gayet normal. İşte bu yoğun enerjiyi aksiyona çeviren, yeniye niyetlenen yürüyüp gider, benden söylemesi…

Doğan yeni ayı kullanmak isteyenlerin, odaklanması gereken birkaç tema var:
* Yeniye dair niyetin yaratıcılığını dünyaya salsın. Hepimiz yaratıcıyız. Kendi hayatlarımızı kendimiz yaratıyoruz. Bunu ister kabul et, istersen de etme. Evrenin matematiği senin, benim kabulüme bakmıyor. Ama sağlamasını yapmana izin veriyor. O yüzden, yaşarken büyük oranda unuttuğun yaratıcı gücünün farkına var bugünlerde. Bugüne kadarki hayatını sen yarattın. Bundan sonrasını istediğin gibi yaratabilirsin.
* Bir şeye niyetlendin diye, zor ve sıkıcı olmak zorunda değilsin. Yapacağın şey her ne olursa olsun, eğlenceli, keyifli de olabilir. Bu ihtimali göz ardı etmeye alışkın yıllar geçirdiysen, işte şimdi bunu değiştirebilirsin.
* Niyetinin içinde aşk olsun. Sevgi olsun. İçini ısıtsın, yüzünde çapkın bir gülümseme yaratsın.

* İhtişam olsun.
* Daha büyük düşün!
Büyümekten, genişlemekten korkma!
* Bir de en önemlisi ne olsun biliyor musun?
Niyet olsun!
İstemekle kalma. Yerinde sayma.
Niyet etmek başka, istemek başka!
De ki ben şunu şunu yapmaya niyetliyim artık!
Hazırım artık!

Ve gör bak, bunları söylemenin enerjisi, ‘istiyorum’ demekten ne kadar farklı!
Yaratıcı enerjini kuşan!
Yeni bir dönem başlıyor!
Seyirci kalma, göbeğinden dal bu güzel enerji havuzuna!
Işık olsun, ilham olsun!
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
24 Temmuz 2014, İstanbul

 

 

 

 

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: