BALIK BURCU 2014 Yılı Yorumu

BALIK Burcu 2014 Yılına Genel Bakış 

Sevgili Balık Burcu ve Yükselen Balık Okuyucularım, 

Balık burcu enerjisi, Zodyak çarkında en yaratıcı enerjilerden biridir. Muazzam bir hayal gücü, kimsenin görmedikleriniz görmek, hayran bırakan bir gözlem yeteneğini beraberinde getirir.

2014 yılının belki de en önemli vurgusu, yaratıcılık artışı ve yaratıcılık kaynaklı tanınma, mutluluk ve parlama olarak görünüyor. Yaratıcılığınızın artacağı bu yeni yılda daha çok eğlenebilir, eğlendiğiniz şeyleri sahneye koyabilir, tanınabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle sahneler, artistik yetenek ve yaratıcılık gerektiren konularla uğraşıyorsanız yılın ilk yarısı altın değerinde fırsatlar ve ödüller taşıyabilir. Ancak burada aksiyona geçmenin ödüllendirileceğini bilmeniz lazım. Aksi taktirde yapmak istedikleriniz sadece içinizde bir istek olarak kalabilir. Yaratıcılığınızın meyvelerini dünyaya getirmek için elinizden geleni yapın. Özellikle yaratıcılık, eğlenmek, eğlendirmek, çocuklar, sahneler, artistik yetenek gerektiren konularda eğitimler almak veya vermek, yaratıcılığınızı, üretkenliğinizi en çok destekleyecek  ama sizi bir miktar zorlayacak olan yollar olur. Eğitimleriniz sizleri belli bir sorumluluk almaya, mecburi disipline girmeye itiyorsa doğru yoldasınız demektir.  Bu sene mücadele konularınız buralarda. Bu konulara özellikle girmenizde ısrarcıyım. Çünkü Balık enerjisinin bu farklı yaratıcılık gücü yanında, mütevazılık da geliyor. Yeni senede mütevazılığınızı azaltmak için çaba göstermek de faydalı olabilir. Bir insana mütevazı olma denir mi? Eğer mutlu olacak ise denir! Sizin mütevazılığı bir kenara bırakıp, büyük yaratımlarınıza odaklanma öneminiz fazlasıyla geldi.

Gerçeklerden kaçmadan, yapılması gerekenler için beklemeden ilerlemek gereken yepyeni pırıl pırıl bir sene önünüzde uzanıyor.

Hayatınız çok ciddi değişimlere uğrayabilir. Pozitif değişimlerden bahsediyorum!

Bir yandan aşk konusunda harika enerjilerle çevrilmiş durumdasınız. Jüpiter tüm pozitifliği ile bu alanı aydınlatırken, bekarsanız gayet hoşunuza gidecek bir dönem olacaktır. Tek sıkıntı, birden fazla alternatif arasından, hiç birine yanaşmamak olur. Eğer bekarsanız ve çevrenizde size romantik titreşimler gönderen kişiler var ise,  bir şans vermeyi düşünün. Gayet eğlenceli geçecek bir dönem veya ayaklarınızı yerden kesebilecek bir aşk çok yakınınızda olabilir. Bu etkiler 2013’te başladı ve 2014’ün ilk yarısında devam edecek. Eğer hala hayatınıza almadıysanız, bu güzelliklere açılma zamanı geldi.

İlişkisi olan, bir kişiyseniz, bu etkileri ilişkinizi canlandırmak, ilişkinizin dinamiklerini değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Rüya ilişkiyi yaratabilecek değerli bir dönem önünüzde uzanıyor.

Bu yılın bir diğer teması ise çocuklar! 2013 yılında başlayan etkiler halen devam ediyor. 2014’ün ilişkisi olan veya evli Balıklara taşıyacağı tema çocuk olabilir. İçinizde bu konulara dair istekler taşıyorsanız, 2013 sizler için olumlu bir sene olacaktır. Doğurganlığınızın artacağı yılın ilk yarısını kullanmak isteyebilir veya önlem almak isteyebilirsiniz.

Diğer yandan çocukları/oyunları ilgilendiren konularda iş kurmak gibi konularınız var ise halen doğru zamanlardasınız. Yılın ilk yarısını mutlaka kullanmalısınız.

Kendi işinizi kurmak, yeni girişimlerde ulunmak gibi planlar için de yılın ilk yarısı önemli enerjiler barındırıyor. Bunu bir doğum gibi düşünün. Bir süre hiç bir şey görmeden kendinizi ve uğraşlarınızı beslemeniz gece gündüz emek vermeniz gerekecektir.  Sonrasında ise bir şeyler hayata doğsa bile onu kendi başına bırakamazsınız. Mutlaka beslemeye, ilgilenmeye devam etmeniz gerekir. Ancak bu uğraşlar size en derin mutluluğu verecektir. İşte böyle kalbinizde hissettiğiniz, içinizi titreten konular var ise bu sene beklemeyin. Yılın ilk yarısında mutlaka ilerleyin.

Yılın ikinci yarısı sağlığınız için pozitif bir dönem. Operasyonlar geçirmek, bir takım rahatsızlıklarınıza kalıcı çözüm bulmak gibi konularda kullanabilirsiniz.

Bir yandan da günlük hayatınızı kökten değiştirici hamleler yapmak için önemli bir dönem olacak. Uğraşlarınızın su gibi akması, evrenin sizinle her zamankinden daha fazla işbirliği yapması muhtemel. Tek dikkatinizi çekeceğim nokta harekette sizin için bereket var! Rehavete kapılıp hareketsiz kalmayın bu dönemde.

Bu senenin bir diğer konusu ise kaynakların artması tarafında olabilir. Eşinizin veya sizinle karşılıklı kazanç ilişkisinde olan partnerlerinizin gelirini arttırmak için oldukça güçlü konumda olacaksınız. Adım adım bir şeylerin kurulması, kaynak yaratılması, sorumluluk altına girilmesi, ödemeler, borçlar gibi konuların yönetilmesi gerekebilir. Bu konular sizi dolaylı olarak ilgilendirse bile, ihtiyacı olan kişilere desteğinizi esirgemeyin. Onlar kazanırken siz de bu durumda fazlasıyla yarar görebilirsiniz. Hız yok, adım adım çözmek var, unutmayın. Bu nedenle hiç bi şey baş edemeyeceğiniz büyüklükte olmayacaktır. Konuları görmezden gelmeden, kararlılıkla üzerine yürüyün. Bu sayede kazandırırken kazanan siz olursunuz.

Mutluluğunuzun katlanarak arttığı ve hayata daha çok katılarak kazandığınız bir sene diliyorum.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
3 Aralık 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: