BAŞAK BURCU 2014 Yılı Yorumu

BAŞAK Burcu 2014 Yılına Genel Bakış:

Sevgili Başak Burcu ve Yükselen Başak Okuyucularım,

Bu sene aşk gündeminize yakın dönemde girdi mi? Girmiş olmasını tahmin ederim. Bekarsanız, 2013 senesi yüzünüzü güldürücü etkilerle dolu idi.
Yok, aşk bana uğramadı veya hüsran oldu diyenlerdenseniz sizin döneminiz yeni başlıyor. Öncelikle değerlerinizi tekrar sorgulamanız gereken bir dönem hemen yılın başında başlıyor. İlişkilerinize dair değer yargılarınızı tekrar masaya yatırmanın zamanı gelmiş olabilir. İlişki deyince tabiki sadece aşk ilişkisinden de bahsetmiyorum. Kendinizle olan ilişkinizden başlayarak, sizin dışınızdaki tüm dünya ile olan, yaşamımızın en temel temalarından birinden bahsediyorum. Doğum haritalarında bulunan Başak enerjisi, aktif bir zihin ve analiz yapabilme yeteneğinizi de beraberinde getirir. Bu haliniz, ilişkilerdeki yanlışları hemen bilincinize taşır. Ancak bu hal ile çatışan aksiyonlarınız sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle özellikle yılın ilk iki ayında değerlerinizi, prensiplerinizi tekrar gözden geçirmeli ve onlara göre aksiyonlar almalısınız. Aşırı fedakarlık veya bazı önemli noktaları görmezden gelmek sizin faydanıza olmayacaktır.

Yakın çevreniz ile ilgili değişiklikler, taşınmalar ve farklı ortamlara giriş etkileri olan yeni senede,  fırsatları gördüğünüz an sakin kalın. Acele etmek zarar verici olabilir. Neyi neden yaptığınızı ve istediğinizi her daim hatırlayın.

Yılın belki de en önemli etkileşimleri gelirleriniz tarafında oluşuyor. Yılın ilk yarısını tamamen kaplayan etkileşimler, sizlere yeni gelir kapıları sunmaya müsait. Kendi işini kurmak, gelirlerini farklılaştırmak, işe girmek, zam almak gibi hedefleriniz var ise bu sene beklentinizi yüksek tutmalı ve bunun için ilişkilerinizi beslemelisiniz. Bir şeyi söylediniz diye hemen ertesi gün hızlıca olacak diye bir şey yok. Ancak tatlı dil ile de elde edemeyeceğiniz, açamayacağınız kapı yok.

Hal böyle olunca bu sene hayat kalitenizi arttırmak ve konforunuzu yükseltmek için istemeyi öğrenmeli ve bol bol çabalamalısınız. Aksiyonlarınızın sonuç vereceği bu değerli seneyi kaçırmayın.

İnternet girişimleri yapmak istiyor veya halihazırda yapıyorsanız 2014 yılının ilk yarısında, yüzünüzü güldürecek gelişmeler siz bekliyor. Eğer ki internet konusunda fikirleriniz var ve hayata geçirmek için doğru zamanı merak ediyorsanız, mutlaka değerlendirmenizi tavsiye edeceğim.

2013 yılı genelnde olduğu gibi 2014 yılı da iletişim ve haberleşme alanında da sağlam adımlar atabileceğiniz, kendiniz gösterebileceğiniz bir yıl olacaktır. Bu konularda işlerle uğraşabilir, yeteneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Yazarlık, yayıncılık gibi temalarda da oldukça olumlu etkileşimler altındasınız. Yazmaya başlamak istiyorsanız neden bir blog kurup hemen başlamıyorsunuz?

Yılın ikinci yarısından itibaren hayatı sorgulamak, geleceğinizi çizmek, bilgelik ışığı içinizde adım adım yanmaya başlayacaktır. Hayatı anlamaya dair, kendinizi anlamaya dair eğitimler almaya, gelişmeye, öğrenmeye ve paylaşmaya kendinizi açmanızda fayda var.

Merakınızı bol bol tatmin ettiğiniz ve başarılarınızı herkesin alkışladığı bir sene diliyorum.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
25 Aralık 2013, İstanbul

%d blogcu bunu beğendi: