BAŞAK Burcu EKİM Ayı Yorumu 2013

Bu ay yoğun iletişim gerektiren her türlü konuda kararlılıkla ilerlemek için kendinizi motive etmelisiniz. Bu tema belki yazdığınız bir kitap, belki internet siteniz, belki bir sunum, belki de gün içinde yoğun koşturmaca gerektiren bir organizasyon olabilir. Etkiler hayatınızda nasıl somutlaşırsa somutlaşsın,  yoğun iletişim ve koşturmaca içeriyorsa dikkatli olun. Kelimelerin ardında yatan anlamları çözmeye gayret edin. Adeta bir dedektif gibi uyanık olun ve söylenen her şeyi önemseyin, analiz edin. Zaten sağlıklı analizler yapmak ve detayları görebilmek sizin güçlü bir yönünüz, bunu daha fazla kullanmaya gayret edin.

Özellikle ayın son haftasına kadar sağlıklı bir şekilde yürüttüğünüz ilişkiler ve organizasyonlar, son haftada Merkür gerilemesinin etkisi ile yavaşlayabilir. Konuları başa sarıp tekrar değerlendirmeniz ve fazlaca açıklama yapmanız gerekebilir. Bu durum sizi tüketmesin. Daha önce göremediğiniz fırsatları görmek ve değerlendirmek için bir uyarı aslında bu.

Bu ay bir yandan da gelirlerinizi arttırmak için girişimlerde bulunmalısınız. Maddi durumunuzu düzeltmek için hem kendi çabanız hem de dışarıdan alacağınız destekler için tetikleyici etkileşimler mevcut. Kullanmalısınız. Bu etkileşimler zam istemek, iş değiştirmek, yeni bir projeye başlamak için niyetinizi ortaya koymak olabilir. Yeteneklerinizin, zamanınızın ve emeğinizin işlere yapacağı katkıyı incelikle ifade edin. Maddi durumunuzda meydana gelecek bir iyileşmenin, sizi motive edeceğini ifade etmekten çekinmeyin. Ancak bunu yaparken bencil bir tavır değil, hizmet eden, katkı yapmaya niyet etmiş bir tavır ile hareket edin. Niyetiniz ve karşıya verdiğiniz his olayların yönünü değiştirici etkiye sahip. Bu etkileri kullanarak uzun süredir arzuladığınız konuları başlatabilir ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Diğer yandan başkalarının kaynaklarını, parasını, yeteneklerini yönetmek konularına da odaklanmanızda fayda var. Başkalarına vereceğiniz destekler, sizlere ödül olarak geri dönecek. Bu noktada hislerinize güvenin. Karşıdaki kişinin neye ihtiyacı olduğunu bu ay sizden daha iyi bilen birisi olamaz. Gerek duygusal, gerek düşünsel anlamda, iş birliği içinde bulunduğunuz kişilerin stratejilerini çizmelerine yardım edin. Bu kişilerin, yanlarında sizin desteğinizi hissetmesi, olayların yönünü değiştirip şartları olgunlaştıracaktır.
Sevgilerimle,
BURCU VURKAÇ

%d blogcu bunu beğendi: