BOĞA BURCU 2014 Yılı Yorumu

BOĞA Burcu 2014 Yılına Genel Bakış:

Sevgili Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Okuyucularım,

2013’ü geride bırakırken, bu yıla ne çok şey sığdırdım diye düşünenlerden misiniz? Umarım 2013’ün getirdiği sürprizleri, yenilikleri, mutlulukları gülümseyerek hatırlıyorsunuzdur.

Geçenlerde bir danışanım ile yemek yedim. 2012 yılının sonunda kendisi ile doğum haritasını analiz etmiştik. 2013’e dair anlattığım olayları o gün hikaye dinler gibi dinlediğini ve o gün ihtimal vermekte zorlandığı hikayenin bugün çoktan gerçekleşmiş olduğundan bahsetti. 2013 yılı partnerlikler konusunda pek çok şeyin değiştiği ve ihtimal vermekte zorlandığı kurumsallaşma adımlarını attığı bir yıl oldu.

Doğum haritanızdaki gezegen konumlanmaları ve derecelere göre farklı zamanlarda tüm Boğa’ların hayatına girecek olan bu gelişmelerin bu senede devamı var. 

Bu sene de size genel yorumlar ile güç vermek ve olanı biteni anlatma çabam devam edecek. Doğum haritalarınızdaki etkilere göre belki erken belki geç karşılaşacağınız etkiler, sizlerin özgür iradesi ile yapacağı seçimler sonucunda farklı farklı hayat hikayelerine dönecek. Bu nedenle 2014 yılına genel bakış yorumlarımı okurken, evrenin gücünü arkanıza alma niyeti ile okumanızı ve fırsatlar kapınızı çaldığında seçimlerinizi cesaretle şekillendirmenizi dilerim.

2014 yılının en önemli vurgularından birisi partnerlik ilişkilerinde olmaya devam ediyor. Uzun süreli, güvene dayanan, karşılıklı alışveriş içeren her türlü ilişkiyi bu kefeye koyabilirsiniz. Evlilikten, ortaklık ilişkilerine, kurumlarla kurulan ilişkilerden, aile ilişkilerine kadar, derinleşme ve beraber yürüme ihtiyacı duyduğunuz tüm ilişki türlerinden bahsediyorum. Tüm bu ilişkilerde dersler almak, derin samimiyete açılmak, sağlık bir ilişki sürdürebilmenin olmazsa olmazlarını keşfetmek için olaylar şekillenmeye devam edecek. Böylesi dönemlerde çok uzun süredir emek verdiğiniz ilişkilerin doğası değişebilir. Bu değişim daha da yakınlaşma, kurumsallaşma, derin bir tutku ve güvene bağlanma olabilir. Bir diğer alternatif ise size iyi gelmeyen, enerjinizi çeken ilişkilerin daha çok gözünüze batması ve kaçış isteği olabilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız önceliğiniz, düşüncelerinizi, hislerinizi samimiyetle açmak olmalı. Zaman verdiğiniz halde halen ilişkileriniz yaşam enerjinizden çalmaya devam ediyor ise, bu ilişkileri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerektiğini hatırlayınız. Bitiş bir çöküş değil, aksine bir kurtuluş olacaktır.

Bir yandan da yeni, farklı ve kalıcı ilişkilerin, karşılıklı beslenmenin, güçlenmenin ve sinerjinin tohumlarını atıyor, hayat boyu sizleri destekleyecek ortaklıkların kapısını aralıyor olabilirisiniz. Hakkınız istersen, önceliklerinizi karşı tarafa iletirken, kurduğunuz ilişkinin karşılıklı bir alışveriş olduğunu her zaman hatırlayın. Aldığınız kadar, vermeye de gönüllü olmak her iki tarafa da çok ama çok kazandıracaktır.

2014 yılının bir diğer önemli teması, iletişim alanında. Kendinizi ifade etmeye, sosyal ilişkilere, yazılı ve sözlü iletişime her zamankinden daha açık olmalısınız. Konuşmak, paylaşmak, yazmak, yayılmak bu sene kazanımlarınızı fazlası ile arttıracaktır. İletişim söz konusu olduğunda ilham perisi sizinle olacağından, öne çıkmaya, kendinizi daha çok ifade etmeye açılın.

Yıl başlarken, özellikle ilk iki ayda, kendinizi geliştirmek, vizyonunuzu genişletmek için eğitimler almaya odaklanabilirsiniz. Eğitim almak ve/veya vermek konularında disiplin altına girmek, sorumluluklarınızı arttırmak harika bir fikir olabilir. Bunu geleceğinize yatırım yapmak gibi görün. Bahar aylarından itibaren ‘Bu yatırımı iyi ki yapmışım’ diyebilirsiniz.
Aynı dönemde kariyerinizi, tanınırlığınızı ilgilendiren konularda gecikmiş bir takım ödüller hayatınıza girebilir. Hakkınızı istemek için bu dönemlerde sesiniz yüksek olsun.

Yılın ilk yarısında ciddi bir yoğunluk yaşayabilirsiniz. Son yılların en yoğun dönemi bile olabilir bu. Yoğunluğu kötü algılamayacağınız biliyorum. Günlük rutinlerinizi değiştirmek, yeniye adapte olmak için hızlı adımlar atmanız gerekebilir. 

Kilo vermek, yeni bir beslenme ve egzersiz düzeni için yılın hemen başından itibaren harekete geçebilirsiniz. Yılın ilk yarısında hedeflerinize ulaşmak her zamankinden daha kolay olacaktır.

Yılın ikinci yarısı, özellikle ev, arsa, gayrimenkul, taşınmaz alım, satın, kiralama, yatırım gibi konularda fırsatlar ile karşılaşabileceğiniz değerli bir dönem olacaktır. Maddeye sahip olmak, konforunuz arttırmak için arayışlarınızı bu zaman planına göre yapmanızı tavsiye ederim. İşler beklediğinizden çok daha güzel şekillenebilir.

2014 yılı çok daha güçlendiğiniz, paylaşıma ve beraber büyümeye açılarak gülümsediğiniz bir yıl olsun dilerim.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
28 Kasım 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: