BOĞA Burcu EKİM Ayı Yorumu 2013

Bu ay gökyüzündeki etkileşimler ilişkilerinize ışık tutarak yeni ayı başlatıyor. Geçtiğimiz ay başlayan beraberliklerin derinleşmesi, ilişkilerin tekrar değerlendirilmesi ve BİZ OLMA’ya dair sağlam adımlar atılması söz konusu olacaktır. Hal böyle olunca ilişkilerinize dair düşünmeniz gereken bir aya girdiğimizi söylemeden geçemiyorum.

Son dönemde ilişkiler anlamında hayatınızda neleri değiştirdiniz? Hayat inşa etmeye dair ilişki temelli önemli dersler, çıkarımlar yapmak için uygun bir dönemdesiniz. Bundan sonraki dönemde, aldığınız bu dersleri düşünmek ve her daim hatırlamak için özen gösterin. Tanrı’nın bizlerle iletişim kurmak için bu dersleri karşımıza çıkardığını hatırlayın. Kendinizden tavizler vermek/vermemek, kendi hayatınızı yaşamak/size diretilen hayatı yaşamak arasındaki farkı çeşitli deneyimlerle yaşayabilirsiniz. Sık sık ilişkilerde karşılaştığınız durumları düşünün. Bundan sonra vizyonunuzu bu deneyimlerden aldığınız dersleri değerlendirerek belirleyin. Bu yolla rahata erebilirsiniz.

Bu ay günlük rutinlerinizi değiştirme amaçlı tohumlar atmak için uygun. Günlük rutinler temasını biraz açmama izin verin. Her gün karşılaştığınız insanlar, her gün gittiğiniz yollar, her gün yaptığınız işler, evinizin düzeni, beslenmeniz, sağlığınız ve yaptığınız rutin uğraşlar… Ne kadar geniş bir temadan bahsettiğimi sanıyorum anladınız. Bu rutinler içerisinde değiştirmek istedikleriniz neler? Aslında yapmak istemediğiniz, angarya gibi hissettiğiniz konuları gözden geçirin. Bu konuları hayatınızdan çıkartmak veya yönünüzü değiştirmek için girişimlere başlayın. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler. Diğer yarısı ise attığınız tohumları sulamak ve onlar yeşerene kadar gereken sabrı gösterip umudunuzu canlı tutmak. Bir şeyi somuta çevirmek ve sonuç almak konusunda Boğaların içten gelen bir yeteneği var. Bu nedenle, başlarken ekstra eforu gösterip sonrasında olan biteni akışa bırakabilirsiniz.

Bu ay sağlığınıza ekstra özen gösterin. Uzun dönemdir biriken fiziksel ve zihinsel yorgunluğu atmak için çözümler düşünün ve uygulayın. Dinlenmeniz gerektiği o kadar açık ki! Dinlenip, içinizdeki güç ile bağ kurdukça kendi önünüzü kendiniz açacaksınız.

Bu ay oluşacak dolunay beklenmedik sırların ortaya çıkışı ile yönünüzü görmenizi sağlayabilir. İşlerin sandığınızdan farklı bir yüzü ile karşılaşabilirsiniz. Endişe etmeyin. Bu ay korunuyorsunuz.

Başlarken bahsettiğim ilişkiler, ortaklıklar, birlikte yürütülen projeler temalarınızı etkileyebilecek Merkür gerilemesi dönemine gireceğiz bu ayın sonunda. İletişimsel problemler yaşamak için samimiyetinizi ve iyi niyetinizi yaptığınız her konuşmada öne çıkarın. Tüm sıkıntıları tereyağından kıl çeker gibi halledin.

Sevgilerimle,
BURCU VURKAÇ

%d blogcu bunu beğendi: