Boğa Burcunda Güneş Tutulmasının Etkileri – 10 Mayıs 2013

Bu sabaha karsı saat 03:28’de yeni ay dogdu, güneş tutuldu.

Son günlerin gerilim yaratan etkilerini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Rahat bir nefes alabiliriz hep beraber. Ancak son günlerdeki gerilim yaratan konularınızı rafa kaldırmayın. Gerilim nedenlerinizi fark ederek (yargılayarak değil, fark ederek), önümüzdeki günler için yeni aksiyonlar belirlemekte fayda var derim daha başlarken…

Boğa Burcundaki Güneş Tutulması ile yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz.

Güneş tutulması oldukça güçlü bir enerji. Ancak aniden hayatımıza bir şey yapacak ve her şey bir günde değişecek gibi düşünmenizi istemem.

Boğa burcu yavaşlığı ile bilinen, sabit bir bir burçtur. Gelişmeler Boğa enerjisine dahil olunca, adım adım kurulum, güvence, maddiyat, sahip olmak, refahımız, zenginlik gibi temalar vurgulanmaya başlar. Farkındaysanız bu temaların tamamı bir günde elde edilmekten uzak. Zaman içerisinde inşa edilebilecek konular. 

Güneş tutulması demek, Güneş ve Ay’ın birbirine sarıldığı gün demek. Tutulma gününden itibaren Boğa burcuna uygun temalarda ve doğum haritamızda Boğa burcu tarafında yönetilen alanlarda bir takım başlangıçlara imza atmak, evrenin rüzgarını arkamıza almak demek olacaktır.

Güneş Tutulmaları bir yeni ay, yeni başlangıç enerjisidir. Ancak herhangi bir yeni ay enerjisinden çok daha güçlü bir enerji ile karşı karşıyayız. Uzun vadeyi şekillendirme gücü olan bir enerjiden bahsediyorum. Bugünlerde atılacak tohumlar, önümüzdeki 1,5 sene içerisinde adım adım ve bolluk meyveleri vermeye müsait.

İçinden geçtiğimiz zamanlar, alışkanlıklarımızı, bugüne kadar kurduğumuz bir takım düzenleri sarsabilecek zamanlar. Bizim kontrolümüzde veya dış etkiler nedeni ile bir takım rutinlerimizde bozulmalar yaşayabiliriz.

Sürekli olarak güvence arayan halimiz, bizi bir takım kalıpları körü körüne izlemeye itebilir. Bu durum gelişmemizin ve gerçek potansiyelimizi ortaya çıkartarak parlamamızın önünde ciddi bir engeldir.

İşte hayatımızda böyle durumlar var ise bir uyanma yaşayabiliriz. Uyanmanın bir ön koşulu var: İçimizdeki sesler hisler ile bağ kurmak!

Tutulma döneminde gökyüzündeki ağırlıklı gezegen etkileşimleri, içe dönmekte ve içsel aydınlanma/motivasyon yolu ile doğruyu bulacağımıza işaret ediyor. Dolayısıyla düzenimizin bozuluyor olması veya değişime zorlanıyor olmamız, soluğu hemen dışarıda alıp, olan biten için insanlara yakınmaya yol açmamalı.  İçimize dönüp, nelerin bizi endişelendirdiğini doğru tanımlamalıyız. Detaylarda kaybolmadan, asıl gitmek istediğimiz yer ile/nihai vizyon ile tekrar bağ kurmamızda fayda var. Böylelikle bize iyi gelmeyen enerjileri hayatımızdan rahatlıkla çıkartabilirken, yerine haz verici yenilerini mutlulukla alabiliriz.

Bugünlerde, güvence ihtiyacı ile tutunduğunuz dallara odaklanmanızı tavsiye ederim. Sevmediğiniz, haz almadığınız, sırf güvence için hayatınızda tuttuğunuz neler var? İşler, kişiler, mekanlar…
İşte bu konularda kendinize özgürlük kapılarını açmalısınız. Elinizdeki kaynakları, yetenekleri, haz aldığınız ve size güvence sağlayacak başka hangi yollarda değerlendirebilirsiniz?

Tüm bu sıraladığım konularda düşünmek için kendinize vakit ayırmak ve yeni hedeflerinizi belirlemek isterseniz, Yogaşala’da yapacağım bu haftanın Astro-Yoga derslerine vakit ayırmanızı tavsiye ederim. Harika bir Güneş Tutulması akışı hazırlıyorum.

Dedik ki konfor alanımızın dışına çıkmak zorunda kalabiliriz. Yeni yöntemler denemek zorunda kalabiliriz. Geçtiğimiz ay gerçekleşen ay tutulması etkisinin de hala devam etmesi nedeniyle, hayatlarımızda belli bir takım konularda bitişler yaşayabilir veya bitişe zorlanabiliriz.

Rutinin verdiği alışkanlıkla, bitişlere direnmek veya normalden fazla tepki göstermek söz konusu olabilir.

Ancak bu dönem iyicil bir dönem. Daha iyi ve daha bereketlisini hayatlarımıza almak için bir takım bitişlere izin vermemiz gerçeği ile yüzleşmeliyiz. 

Değişime ayak uydurmak, bitmesi gereken kalıpların bitmesine izin vermek, başta endişe ve huzursuzluk yaratacak gibi görünse de, konfor alanınızın dışına çıkmaya motive olmak, sonrasında oldukça iyi gelecektir.

Bitişin hemen ardından hayatımızda Güneş Tutulması etkisinde yeni başlangıçlar yaratmak için bu güzel enerjiyi kullanmalıyız. Farklı bakışlara, yöntemlere, insanlara, ilişkilere “Hoşgeldin!” deme günlerindeyiz. Sınırlarınızı genişletmeye hazır olun. 

Bitirirken, bu hafta karşıma çıkan birkaç satırı paylaşmak istiyorum.
Boğa burcu enerjisinin özünü çok güzel anlatıyor.

Para ile her şeye sahip olunacağı söylenir.
Yiyecek satın alabilirsin, ama iştah satın alamazsın.
İlaç alırsın, ama sağlık alamazsın.
Gösteriş alırsın, ama güzellik alamazsın.
Bilgi alırsın, ama bilgelik alamazsın.
Eğlence alırsın, ama neşe alamazsın.
Tanıdık alırsın, ama dost alamazsın.
Hizmetçi alırsın, ama sadakat alamazsın.
Boş vakit alırsın, ama huzur alamazsın.
Para ile her şeyin kabuğunu alır;
Hiçbir şeyin çekirdeğini alamazsın!

Sahiplik güzel, ama gerçek güç yeteneklerimize ve değerlerimize sahip çıkmakta…
Yolumuz açık, keyifli ve huzurlu olsun!
Burcu Vurkaç 

%d blogcu bunu beğendi: