Boğa Burcunda Yeni Ay ve Etkileri

6 Mayıs Cuma gecesi 22:29’da Boğa burcunda yeni ay doğuyor.
Aynı gün geleneksel Hıdırellez olarak da bilinir. Bu sene bu iki günün aynı tarihe gelmesi bir tesadüf.

Yeni ay meditasyonumuz 7 Mayıs Cumartesi saat 15:00-16:30 arası BodyFit Türkiye’de. Katılmak için resepsiyona (0212 232 77 01) isim yazdırmanız yeterli her zamanki gibi 🙂

Yeni ay etkilerine geçmeden önce Hıdırellez’e dair iki kelam edeyim istedim.
Bu Hıdırellez denen mevzunun astrolojide bir açıklaması var. Tarihte Hızır ve İlyas Peygamberlerin buluşmasına ithafen kutlanan Hıdırellez, astrolojide Merkür ve Jüpiter’in buluşmasıdır. 

Astrolojide Merkür cümlelerdir. Yazıdır. Dildir, lisandır. İletişimdir. İletişim kurmak için gerekli araçlardır. Zihindir.
Jüpiter ise iyi şans, bolluk ve berekettir. Dokunduğu her şeyi büyütendir.

İşte bu Jüpiter ve Merkür gökyüzünde senede bir defa buluşurlar. (Bu sene TAM 3 DEFA olacak!)
Astrolojik olarak kavuşum diye nitelendirilen bu durumu şöyle açıklayabiliriz:

Bu kavuşum gününde evrene sunduğunuz dilekleriniz iyi şansın dokunuşuyla büyür. Şans sizden yana olur. 
Konuştuklarınıza, yazdıklarınıza, dilediklerinize, düşündüklerinize dikkat etmeniz gereken bir gündür bu gün! Çünkü GERÇEKLEŞEBİLİRLER!

Bu sene, bu iyicil kavuşum ne zaman olacak derseniz…
Merkür’ün geri hareketine de denk geleceğinden tam 3 defa olacak:
22 Ağustos 2016, 2 Eylül 2016 ve 25 Eylül 2016.
Bence bu tarihleri şimdiden takvimlerinize not edin. Bu tarihlerin yakınındaki günlerde de ne düşündüğünüze, ne söylediğinize ve ne dilediğinize ekstra dikkat edin.

Yeni Ay Analizi

Mart ve Nisan ayı zorlu geçti. İç gerilimleri kabarttı. Bir şeyleri çokça sorgulattı. Pek çok kişiyi bir şeylere direnirken, savaşırken, ruhsal bunalımlardan bunalım beğenirken gözlemledim. Her ne kadar astrolojik sert etkileri bilsem de ben de puslu gökyüzünden payıma düşeni ve derslerimi aldım. Hepimize geçmiş olsun! 🙂

Mayıs yeni ayı ile beraber bu gerilim yaratan etkileri yavaş yavaş geride bırakıyoruz.
Bir süre rahat bir nefes alacağız diyebilirim. Ancak son günlerdeki gerilim yaratan konularınızı rafa kaldırmayın. Gerilim nedenlerinizi çöpe atmayın. Nedenleri fark ederek (yargılayarak değil, fark ederek), önümüzdeki günler için yeni aksiyonlar belirlemekte fayda var derim daha başlarken…

Boğa Burcundaki yeni ay, altın üçgenli, astrolojide pozitif yorumlamayı köpürten etkilere sahip. Yeni ayın İstanbul’a göre çıkardığım haritasının yükseleni Yay, yöneticisi Jüpiter, altın üçgene dahil olmuş halde yeni ayla doğrudan iletişim halinde.

Yeni ay, Jüpiter ve Pluto’nun oluşturduğu bu voltran güçlü bir enerjiyi açığa çıkarıyor. Ancak aniden hayatımıza bir şey yapacak ve her şey bir günde değişecek gibi düşünmenizi istemem.
Boğa burcu yavaşlığı ile bilinen, sabit bir burçtur. Gelişmeler Boğa enerjisine dahil olunca güvence, maddiyat, sahip olmak, değerler, öz değer, adım adım kurulum, kök salmak, refah, zenginlik gibi temalar vurgulanmaya başlar. Farkındaysanız bu temaların tamamı bir günde elde edilmekten uzak. Zaman içerisinde inşa edilebilecek konular. 

Yeni ay gününden itibaren Boğa burcuna uygun temalarda ve doğum haritamızda Boğa burcu tarafında yönetilen alanlarda bir takım başlangıçlara imza atmak, evrenin rüzgarını arkamıza almak demek olacaktır. Bugünlerde atılacak tohumlar, dışarıdan bakıldığında hızla büyümeyecek ama derinlerde bir şeylerin başladığını hissettirecek. Belki en derin tutkularımızı hallaç pamuğu gibi atıp kendimizle yüzleşeceğiz; belki halı altına süpürdüğümüz birikmiş kirlerin üzerini açıp temizliğe girişeceğiz.

İçinden geçtiğimiz zamanlar, alışkanlıklarımızı, bugüne kadar kurduğumuz bir takım düzenleri sarsabilecek zamanlar. Bizim kontrolümüzde veya dış etkiler nedeni ile bir takım rutinlerimizde bozulmalar yaşayabiliriz.

Sürekli olarak güvence arayan halimiz, bizi bir takım kalıpları körü körüne izlemeye itmiş olabilir. Bu durum gelişmemizin ve gerçek potansiyelimizi ortaya çıkartarak parlamamızın önünde ciddi bir engeldir.
İşte hayatımızda böyle durumlar var ise bir uyanma yaşayabiliriz.
Konfor alanımızın dışına çıkmak zorunda kalabiliriz, çıkmalıyız.
Yeni yöntemler denemek zorunda kalabiliriz, denemeliyiz.
Hayatlarımızda belli bir takım konularda bitişler yaşayabilir veya bitişe zorlanabiliriz. Bunları kötü olarak görmemeli, yeni ayın altın üçgeninin yıllardır küflenen depoyu temizleyip havalandırmaya yaradığını bilmeliyiz.

Rutinin verdiği alışkanlıkla, bitişlere direnmek veya normalden fazla tepki göstermek söz konusu olabilir. Ancak bu dönem iyicil bir dönem. Daha iyi ve daha bereketlisini hayatlarımıza almak için bir takım bitişlere izin vermemiz gerçeği ile yüzleşmeliyiz. 

Değişime ayak uydurmak, bitmesi gereken kalıpların bitmesine izin vermek, başta endişe ve huzursuzluk yaratacak gibi görünse de, konfor alanınızın dışına çıkmaya motive olmak, sonrasında oldukça iyi gelecektir.
Hayatımızın temellerini etkileyecek değişimler yapmak zaman alır. Gökyüzündeki pek çok gezegen geri harekette iken hızlı gitmek de çok mümkün olmaz. Bu nedenle aceleye kapılmadan, her gün minik adımlar atarak, ama elimizden gelenin de en iyisini yaparak yaşam yolunda yürümeye devam edelim.

Bu yazımı bitirirken, zaman zaman yoga derslerimde paylaşmayı çok sevdiğim Portia Nelson’ın ‘Life in 5 Chapters’ şiirini paylaşmak istedim. Bende yaktığı ışığı belki başka zihinlerde de yakar diye… 
(Şiiri Türkçeye kendim çevirdim. İngilizcesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

BÖLÜM 1:
Evden çıktım. Yola koyuldum.
Sokakta yürüyorum.
Kaldırımda büyük bir çukur var.
İçine düştüm.
Kayboldum.
Umutsuzum.
Benim hatam değildi bu.
Buradan çıkış yolunu bulabilmem, sonsuza kadar sürecek.

BÖLÜM 2:
Evden çıktım. Yola koyuldum.
Aynı sokakta yürüyorum.
Kaldırımda büyük bir çukur var.
Görmemiş gibi yaptım.
Yine içine süştüm.
Tekrar aynı deliğe düştüğüme inanamıyorum.
Benim hatam değil bu.
Buradan çıkış yolunu bulabilmem, çoook uzun zaman alacak.

BÖLÜM 3:
Evden çıktım. Yola koyuldum.
Aynı sokakta yürüyorum.
Kaldırımda büyük bir çukur var.
Orada olduğunu gördüm.
Yine içine düştüm. Bu bir alışkanlık oldu bende.
Gözlerim açık.
Nerede olduğumu biliyorum.
Bu benim hatam.
Buradan bir an önce çıkmalıyım.

BÖLÜM 4:
Evden çıktım. Yola koyuldum.
Aynı sokakta yürüyorum.
Kaldırımda büyük bir çukur var.
Etrafından yürüdüm ve geçtim.

BÖLÜM 5:
Evden çıktım. Yola koyuldum.
Başka bir sokaktan yürüdüm.

%d blogcu bunu beğendi: