Hakkımda

Antalya’lı memur bir ailenin kızı olarak Ankara’da doğdum. Ama Ankara’ya dair pek bir şey hatırlamıyorum. Çok küçükken Antalya’ya taşındık ve ben o güzel şehirde büyüdüm.

2000 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’ni kazanınca rotamı İstanbul’a çevirdim.
Henüz öğrenci iken Eczacıbaşı’nda Dış Ticaret, Migros’ta Eğitim, Garanti Bankası’nda İnsan Kaynakları, Tekstil ihracat organizasyonları ve Eğitim Danışmanlığı alanlarında çalıştım. Bu kadar çok deneyim ile tahmin edersiniz ki mezun olmadan önce çoktan işimi bulmuştum: İlk tam zamanlı işim Doğuş Otomotiv’de Pazarlama Ürün Yöneticisiliği idi.

Doğuş’taki bir yılın ardından Turkcell’in teklifi üzerine, Pazarlama İletişimi alanına geçiş yaptım. Sonrasında Ürün Yönetimi ve 3. parti ilişkileri alanında yaklaşık altı yıl Turkcell genel merkezinde çalıştım.
Benim için İTÜ’den sonra, Pazarlama dinamiklerini asıl öğreten okul Turkcell oldu. Turkcell’in ve o yılların kalbimde yeri ayrıdır.

Kurumsal hayatıma devam ederken, içimdeki arzuyu dinleyip bambaşka meslekler de edindim. Yoğun tempoya rağmen yeni deneyimlere hep açık oldum. Bambaşka kapılara merakla kafamı uzattım. Merak, bence çok güzel bir şey!

Ve 2007 yılından itibaren Pilates ve Yoga dersleri vermeye başladım. 
Çok farklı bir eğitim altyapısından geldiğim için, bedenin çalışma dinamiklerini öğrenmek, farklı tarzlarda, farklı uygulamaları deneyimlemek için dünya çapında ustalardan sayısız eğitim aldım. Klasikten modern akımlara kadar, her tür Pilates metodu üzerine çalıştım. Bu geniş birikimi, Pilates derslerimde kullanıyorum. Öğrencilerim de bu hakimiyeti ve çeşitliliği çok seviyor.

Bu derin bilgi birikimini kendine saklamak olmaz.
Beslenen insan, bir yerden sonra beslemeyi öğrenmeli, beslemeli.

2014 yılından beridir, Pilates Eğitmenlik Eğitimi programı kapsamında Pilates Eğitmenleri yetiştiriyorum.
Amacım Pilatesi öğretmekten çok ötede: İnsan bedeninin matematiğini çok iyi öğretip, güvenli ders kavramına sahip çıkan bilinçli eğitmenler yaratırken, insan sevmeyi, özen göstermeyi, insani temel değerleri sahiplendirmek.

2011 yılında ‘Burcu ile Pilates‘ isimli TV Programını yaptım. Canlı yayında ders vermek ve yoğun geri bildirimler almak gerçekten bambaşka bir deneyimdi. Çok sevmiştim.
Pilates videolarıma buradan ulaşabilirsin.

Bir de Yoga uzamnlığım var ki o Pilates’ten bile öncedir, ama benim asıl bilinirliğim Pilates üzerine oluştu. Yoga uzmanlığım, seneler içerisinde dünyaca ünlü pek çok yoga eğitmeni ile yolumun kesişmesi ile zengin bir birikime dönüşmüş durumda.
Şu an Vinyasa, Hatha, Astanga, Yin ve Restoratif Yoga stillerinde dersler verebiliyorum. Meditasyon derslerimde, tüm uzmanlıklarımı sentezlediğim, etkileyici bir deneyim sunuyorum.

2011 yılında kurumsal hayatı bıraktım.
Girişimcilik hikayem ve hayallerime yürüme yolculuğum belirgin adımlarla ilerlemeye başladı.

2012 yılında, İstanbul’da farklı merkezlerde verdiğim derslerime ara verip Amerika’ya gittim. New York’ta farklı Yoga ve Pilates merkezlerinde dersler aldım, eğitimlere katıldım. Amerika’daki başarılı Pilates, Yoga merkezlerini ve franchise veren zincirleri yakından inceledim.

Aynı yıl, ilk kitabım olan ve 2013 yılının astrolojik incelemesini anlatan “2013 Benim Yılım”ı yazdım, yayıncılığını kendim yaptım. Neden diye sormayın, tam bir delilik! 🙂

Amerika dönüşü sonrası kendi markam BodyFit’i yarattım ve Nişantaşı’nda hizmet verecek olan stüdyosumu açma hazırlıklarına giriştim. 
1 Ocak 2014’te, bebeğimi, BodyFit Nişantaşı stüdyomu açtım. 
Aynı yıl içerisinde Eğitim şart! diyerek, ülkenin en donanımlı Pilates uzmanlarını yetiştirme hedefindeki BodyFit Pilates Eğitmenlik Programını tasarladım ve sektöre Pilates eğitmeni yetiştirmeye başladım.
Mezunlarım, yıllardır çok güzel başarılara imza atıyorlar. Hayata katkımızla gurur duyuyorum.

Mühendislik eğitimimin gücünü en çok astrolojide kullandım.
Astroloji uzmanlığını, dünyadaki en prestijli astroloji okulu olan İngiltere’deki Wales Üniversitesi’ne bağlı Astrolojik Çalışmalar Fakültesi’nden aldım. Ama astroloji derya deniz… Bir eğitim almakla bitmiyor. Her gün öğrenmen, kendini geliştirmen ve çok meraklı olman gerekiyor.

Astroloji bilgimi danışmanlık seansları vererek, yazılar yazarak, meditasyonlar tasarlayarak ve derslerimde paylaşarak kullanıyorum.

Astroloji uzmanlığım ile birleşen Yoga uzmanlığım, Astro-Yoga disiplini sentezlememi ve çok farklı deneyimler yaşatan dersler yaratmamı sağladı ki bunlar olurken yıl daha 2008 idi. Geliştirdiğim Astro-Yoga disiplini ile son derece ilgi gördü. Ama sonra yolumu değiştirdim: Bugün bu sentezi, tasarladığım özgün bir içerik olan Yeni Ay Meditasyonlarında kullanıyorum.

2017 yılı Şubat ayında yayınlanan KURUMSAL AŞK isimli romanım ise kurumsal hayatın iç dinamiklerini ve dillendirilmeyenlerini, aşk, tutku, cinsellikle harmanlayarak anlatıyor. Yoga, meditasyon, astroloji ile hayatı anlamlandırma çabasını satır aralarına saklıyor.

Sanata büyük bir ilgi duyuyorum.
Yağlı boya tablolar yapıyorum.

Resimlerini instagram hesabımdan (@burcuvu) takip edebilirsiniz.