HAZİRAN AYI BURÇ YORUMLARI – 2012

Yepyeni ay, YAZ MEVSİMİ başladı, ohhhh:)
Bu enerji muhtemelen yorumlarıma da yansıdı.
Bu ay 4 Haziran 2012 Pazartesi günü Ay tutulması meydana geliyor. Sosyal mecrada bolca göreceğiz muhtemelen. Bu ay, bu tutulma için ayrı bir yazı hazırlamıyorum. Aylık yorumların içerisinde etkileri anlattım. Zira bugünden itibaren bu etkiler altına girdik bile.
Detaylar için hem ana burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okumanızı tavsiye ediyorum.
Keyifli okumalar 🙂

NOT: Çok yoğun günler geçiriyorum. Maalesef tüm burçları bugüne yetiştiremedim. Yorumları ile beni en çok motive eden okuyucularımın burçlarını öncelikli yazdım, insanlık hali, kızmayın.
Kalan burçları yazdıkça yayına vereceğim. Öpücükler 🙂

KOÇ Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Koç Burcu Okuyucularım,
Haziran ayında bol bol seyahat planları yapmanın zamanı gelmiş görünüyor. Bavulunuzu her daim hazır tutmanızda fayda var. Sizin için oldukça hareketli bir dönem başlıyor. Hem kısa hem de uzun yolculuklar gündeminizde olacağa benziyor.  Halihazırdaki yoğunluğunuzun üzerine  bir de bu gündem oluşunca ne ara dinleneceksiniz merak ediyorum. Tadını çıkarın bu hareketliliğin demekten başka bir söz bulamıyorum.

Bu ay itibariyle yurtdışı ile ilişkili bağlantılar kurmanız, varsa bu alanda işlerinizi ilerletmeniz için pozitif bir dönemdesiniz.

Yüksek öğrenim, eğitim, kurs gibi temalarda da beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Değerlendirin. Güzel sonuçlar alabileceğiniz verimli bir döneme giriyorsunuz.

Bu aydan itibaren eviniz ve aileniz ile ilgili gündemleriniz ve iletişiminiz de yoğunlaşacak gibi görünüyor. Detayları fazla büyütmeden, ani çıkışlar yapmadan sakinlikle konuları ele almanızda fayda var.

Bu ay halihazırda üzerinde çalıştığınız projelerinizde geçmişe dönüp tekrar değerlendirmeniz gerekebilir. Özellikle maddi konulardaki bir yeniden değerlendirme sizi koruyabilir. Sözleşme içeren konularınız var ise hızlı hızlı sonuca gitmek yerine yavaş yavaş, detayların farkına vararak ilerlemenizde fayda var.

Özellikle iletişim, medya, reklam, telekomünikasyon, haberleşme ve yayıncılık alanlarında çalışan Koç burçları için kısa vadede zorlayıcı ancak uzun vadede pozitif etkiler mevcut. Sabır sözcüğü sizler için zorlayıcı biliyorum. Ama bu ay biraz sabır ve sakinlik gerekiyor.

Yazarlık, televizyon, konuşmacılık gibi konuları hayatınıza dahil etmek için ise çok uygun bir döneme giriyorsunuz. Bu alanlarda halihazırda çalışmalarınız var ise önümüzdeki dönemin sizleri pırıl pırıl parlatacağını söyleyebilirim.

Ciddi ilişkiler ve partnerlik konularında uzun süredir beklediğiniz bir değişiklik bu ayın sonundan itibaren gündeminize girebilir. İlişkileriniz için başlangıçlar veya bir sonraki aşamaya geçiş söz konusu olabilir. Ocak ayından beri uzun süreli ilişkiler alanında pek çok şey yavaşlamış ve tekrar değerlendirmeler yapıp dersler almanız gereken bir dönem yaşamış olmalısınız. İşte artık bu dönemin sonu geldi ve şimdi ilerleme zamanı.

Enerjiniz bol, içiniz ferah olsun.
Burcu Vurkaç

Boğa Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Boğa Burcu Okuyucularım,

Sizin için parlama senesi olan bu seneyi ortalıyoruz artık. Bolluk bereket gezegeni Jüpiter, son 1 yıldır hayatın her alanında sizi korudu. Şans verdi. Hayatınızdaki olumsuz etkileri yumuşatırken, olumlu etkileri iyice artırdı. Bu ayın ortasından itibaren Boğa burcundan çıkacak olan bu güzel gezegen Jüpiter, sizi önümüzdeki bir yıl boyunca kendi çabanızla kazandığınız gelirler, yetenekleriniz, finans ve sanat alanlarında desteklemeye devam edecek. Bu dönemden itibaren, kendi yeteneklerinizi daha yüksek ücretlerden satabilir, gelirlerinizi beklentinizin üzerinde artırabilir, finans ve pahalı sanat temalarında parlayabilirsiniz. Belki de parayı en seven ve en çok çeken burçlardan olan Boğa’lar için ne güzel bir dönem başlıyor!

Bu ayın diğer önemli bir gelişmesi ise dışarıdan gelen kaynaklar ve gelirler konularınızı aydınlatıyor. 4 Haziran 2012 Pazartesi günü Yy burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması, sizleri yine gelirler ve kaynaklar alanında destekleyecek.  Bu alanı biraz daha detaylı anlatmak istiyorum. Zira, kendi kazandığınız gelirler alanından daha farklı kaynakların girişinden bahsediyorum.  Tazminat, komisyon , kredi gibi günlük akıştaki çabalarınız dışında oluşan gelirler bu alana girer. Örneğin, işinizi bırakmak istiyorsunuz ve istifa ederseniz tazminatınızı alamamaktan endişeleniyorsunuz. İşte 4 Haziran tutulması ile oluşacak enerji, bu konuda size yardım edecek ve tazminatınızı almanın yolunu bulacağınızı veya ödemeyi alacağınızı bize anlatır. Astrolojide 8. ev diye adlandırdığımız bu alanın başka bir anlamı da eşinizin kaynaklarındaki artış dolayısıyla dolaylı olarak sizin de rahatlamanızdır.  ‘Partnerim yok, beni nasıl etkiler?’ diye düşünenleri duyar gibiyim. Bu etki aileniz yolu ile ortaya çıkabileceği gibi, başka insanların sizin hakkınızda konuşması, gelirlerinizi arttırmanız için sizin reklamınızı yapması, başka kişiler aracılığı ile büyük bir  satış yapmanız vb şeklinde de oluşabilir.

Özetle, bu ay para ve kaynak artışı konularında şans sizden yana. Akarken doldurma zamanı! 🙂

Aşk konularına gelelim…
Aşk tarafında son dönemde pek çok Boğa burcu (Yükselen Boğa ve ana burcu Boğa olanlar) oldukça hareketli zamanlar geçirdi. Kimi Boğa burçlarının çok mutlu birlikteliklere başladığını hem bana yaptığınız geri dönüşlerden hem de gözlemlerimde görüyorum ve sizler için çok seviniyorum!
Doğum haritalarında henüz bu etkiyi göremeyen Boğa burçları için ise aşktan bahsedeceğim son aya girdik. Ancak bu ay aşk konularında dikkatli olmak gerekiyor. Halihazırda geri hareketine devam eden Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs yarattığı bir takım sert etkiler var.  Şöyle ki, Venüs İkizler burcunda geriliyor. İkizler çift karakterli burçlardandır. Birden fazla anlamına gelir. Bir şeyler ile yüzeysel olarak ilgilenir. Bu etki, siz Boğa’ların karşısına çıkan kişiler ile yalnızca yüzeysel ilişkiler kurmanıza veya size yüzeysel yaklaşılmasına neden olabiliyor.  Derin ilişkiler kurmayı engelleyebiliyor. Kısa süreli heyecanlar veya birden fazla kişi ile flörtleşme, kararsızlık etkisi verebiliyor. Bu nedenle herhangi bir ilişkiye başlamanız durumunda Haziran ayında bu ilişkinin adını koymakta acele etmemenizi tavsiye edeceğim.

Bolluk, bereket ve sevgi dolu bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

İkizler Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:
Sevgili İkizler Burcu Okuyucularım,

Sizler için yepyeni bir dönem başlıyor.
Doğum günü ayınıza geldik! Öncelikle tüm İkizler burcu okuyucularımın bu güzel yaşını kutluyorum ve sevincinizin, mutluluğunuzun daha da artmasını diliyorum! Doğum günlerimizde, doğum haritalarımızdaki Güneş ile, evrende burçlar üzerinde seyahat eden Güneş 24 saat için kavuşur. Bu özel kavuşum yani her iki Güneş’in de sizi aydınlatması, tüm spotların sizler üzerine çevrilmesi anlamını taşır.  Bugünde evren sizin adeta bir Aslan Burcu gibi şımartılmaktan, eller üzerine çıkarılmaktan, kutlamalar yapmaktan mutlu olmanıza yardım eder. Doğum gününüzde birilerinin gelip sizi kutlamasını beklemeyin. Kendi bayramınızı gönlünüzce kendiniz kutlayın!
Pırıltınızı tüm dünyaya gösterin!

Bu aydan itibaren artık hayat sizin için yeşermeye, meyve vermeye başlıyor! Bugüne kadar ektiklerinizi biçme dönemine girdiniz, ne mutlu!
Geçtiğimiz ay burcunuzda oluşan güneş tutulması sizler için önemli bir astrolojik birleşim oluşturdu. Kiminiz önemli kararlar aldınız, kiminiz önemli başlangıçların ilk hamlelerini yaptınız. İkizler burcunun hemen başında doğan ve yükselen burcu Boğa- İkizler geçişinde bulunan okuyucularım bu enerjiden en büyük faydayı sağladılar ve sağlamaya devam edecekler.

Tabi ki diğer İkizler burçları da bu etkileri alacak. Tüm İkizler burçlarının hayatlarında önemli pek çok başlangıca işaret eden bu tutulma, uzun süredir sürüncemede kalan konulara dair hızlı yol almanızı sağlayabileceği gibi, yepyeni konulara dair tohumlar atmanızı sağlayabilir. Yeni partnerlik ilişkileri gündeminize girebilir. Bilmeniz gereken her türlü yeni başlangıca umutla ve enerjiyle sarılmanız. Sizler için çok güzel bir dönem başlıyor ve bu dönemin ilk günleri bu tutulma ile oluşuyor. Haziran ayında hızlıca sahnelere çıkıp gösterinizi yapma, işleri sonuca başlama, tamamlama teması hızlıca gelecek.

Bu ayın ikinci yarısından itibaren bolluk bereket gezegeni Jüpiter’ burcunuza giriyor ve önümüzdeki bir sene boyunca sizi koruyacak, hayatınıza giren şeyleri iyiliği ve bereketiyle kuşatacak. Altın çağınız başladı sevgili İkizler! Artık tam yol ilerleme ve dokunduğunuz her şeyi altına çevirme zamanı!

Büyük değişimler, dönüşümler sizleri bekliyor. Bir sene sonra geriye dönüp baktığınızda bambaşka bir yerde olacaksınız.

Bu ay 4 Haziran’da karşıt burcunuz Yay’da oluşan Ay Tutulması ise yine sizin için çalışıyor.  Bu sefer, ortaya çıkın ve sonuç alın diyor. Yorulacağınızı tahmin ediyorum. Dinlenmeye vakit ayırmadığınızı ve sanki her gün hayatın son günü ve yapılacak pek çok şey var gibi koştuğunuzu görebiliyorum. Sizin için önemli olan bu dönemde sağlığınız en değerli sermayeniz. Kendinizi rahatlatacak aktiviteleri vakit ayırmalı ve dinlenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Aşk tarafında ayran gönüllü bir döneme girmiş olabilir misiniz? Eski sevgililer tekrar aklınızı karıştırmaya başladı mı? Eğer böyle gündemleriniz var ise prim vermeyin sevgili İkizler! Aynı filmi izlemek bu sefer tat vermeyecek, aklınızda olsun.

Halihazırda ilişkisi olan İkizler burçları, ilişkilerini bir sonraki aşamaya taşıyabilir veya sonlandırabilir bu ay. Size zarar veren, zayıf, sizi beslemeyen ilişkilerin gitmesine izin verin, direnmeyin. Sizin için sağlıklı olan ilişkiler ise sizinle kalacak, emin olun. Bu ilişkileri sadece aşk ilişkisi gibi düşünmenizi de istemem. Uzun süreli iş ilişkileri, partnerlikler, hayatınızda yer tutan her türlü ilişki bu alana dahildir. Özgürleşmeniz ve tazelenmeniz için yepyeni bir dönemin kapısında durduğunuzu bilin ve gelecek güzel olaylara heyecanla kucak açın!
Yolunuz açık olsun!
Burcu Vurkaç

 

YENGEÇ Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Yengeç Burcu Okuyucularım,

Geçtiğimiz aydan beri üzerinizde zaman zaman karamsar, zaman zaman ise umutlu bir hal olmalı. Bu git gellerden yorulmuş olabileceğinizi tahmin ediyorum. Bu günlerdeki yoğunluğunuz, hayatı kaçırıyormuş hissi veriyor olabilir, vermesin. Zira sizler için nefisssss bir ay başlıyor!

Öncelikle geçen ay özetle açıkladığım aşk konularına değinmek istiyorum. Yengeç’ler üzerindeki mevcut etkiler hem ilişkisi olan Yengeç’leri hem de bekar Yengeç’leri etkiliyor. Karşınıza yeni yeni kişiler, romantik çekim gündemleri çıkıyor olabilir veya çıkacak. Ancak bu kişilerle kurduğunuz ilişkilere Haziran ayı boyunca dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Neden? Bekar Yengeç’ler için, istedikleri samimiyet, güven ve derinliği oluşturacak ilişkileri gibi görünmüyor bu yeni etkileşimler. Dolayısıyla, beklentinizi doğru kurmakta fayda var. Eğer ki sadece eğlence ve kısa süreli güzel vakit geçirme amacında iseniz, bu ay eğleneceğinizi söyleyebilirim. Halihazırda ilişkisi olan Yengeç’ler için de gizli aşklar, platonik hayranlıklar veya aldatma gündemi oluşabilir. Pek çok Yengeç, özellikle aşk ilişkilerinde her daim içten içe “daha iyisi var mı?” sorusunu içlerinde taşır. Ancak bu sonu gelmez bir arayıştır. Evet, her daim daha iyisi var Sevgili Yengeç! Ancak elindeki ile mutlu olmayı, tatmin olmayı bilmen gerekiyor. Sahip olduğun ilişkinin pozitif taraflarına odaklanmak yerine, neden sadece eksikleri görmeyi tercih ediyorsun? Güvenmek bir Yengeç için en önemli şeylerden.  Partnerinin de sana güveneceği bir ortam oluşturmalısın. İçten içe gözünü dışarılarda dolaştırmak bu ay sizlere yaramayacak, dikkatli olun! Özellikle ilişkiniz olup yeni limanlara gizlice yelken açmayı düşünen Yengeç’ler, bu ay hemen ayın başındaki Ay Tutulması enerjisinin etkisi ile yaptığınız her türlü gizli eylem, ansızın ortaya çıkabilir, dikkat!

4 Haziran Pazartesi günü oluşacak olan Ay Tutulması, sizlere iyi gelecek. Uzun üredir tamamlamak istediğiniz, ancak sıkışmış işlerinizi tamamlamak için çok uygun bir zamandasınız. Haziran ayına girdiğimizde çoktan başlamış olan bu etkiden faydalanmaya bakın. Sağlık, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız, aylardır rafta bekleyen işler… Hepsini hızlıca çözmenizi sağlayacak  enerjiler altındasınız. İlk adımı atın, gerisini çok kolay halledebileceğinizi biliyorum.

Ayın hemen başından itibaren kendinizi artık daha rahat ifade edebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Toplantılarınızı, sunumlarınızı, randevularınız, pazarlıklarınızı 8 Haziran sonrasına alın, güç sizde olacak. Bu ay ikna edemeyeceğiniz hiç kimse yok! Ayın son haftasında ise odağınızı ve iletişiminizi, gelirlerinizi ve kazançlarınızı arttırmaya çevirin. Yüzünüz genişçe gülecek, biliyorum.

Son olarak bu ay boyunca yine iç sesinizi dinlemenizi tavsiye ederim. Yaratıcılığınızın artması, rüyalarınızın artması bu ayın beklediğimiz etkilerinden. Dolayısıyla bu yoğun zihinsel aktiviteyi dinleyin ve kendi yararınıza çevirin.

Bolluk, bereket ve güzel haberlerle dolu bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

ASLAN Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Aslan Burcu Okuyucularım,
Haziran ayı sizler için oldukça değişik bir ay olacak gibi görünüyor. Ne kadar çok konu var gündeminizde! Hepsine nasıl yetişiyorsunuz? Sizi ne zaman dinlendireceğiz, göremiyorum doğrusu.

Öncelikle en hareketli alanınızdan başlayalım: AŞK, eğlence, mutluluk ve çocuklar!
Bu ay üzerinizde oldukça yoğun etkiler sizleri aşka doğu yönlendiriyor. Ayın hemen başında bu etkiyi alacaksınız ve tüm ay devam edecek. Bu ay aşk konusunda tüm gezegensel bileşimleri düşündüğümde bir miktar çekimser kalıyorum. Neden? Mevut genel etkileşimler, aşk konusunda yüzeysellik ve çok eşliliğe işaret ediyor. Bu nedenle karşınıza çıkacak sürpriz bir aşk, ayaklarınızı yerden keserken, ilişkinin adını koymak için bu ayın geçmesini beklemenizi tavsiye ediyorum. Bu ay kendinizi eğlencenin güzel kollarına bırakın. O yüksek Aslan enerjinizle herkesi büyüleyin.

Sadece aşk konusunda değil, bu ay tüm konularda sahnelerde, göz önünde olmanın tam zamanı! Yaratıcılığınızın yükseldiği, ışıltınızın arttığı, olayları istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz mükemmel etkiler altında görüyorum sizleri.

Sahneler, sanatsal konular gibi temalar hayatınızda ise bu ay bu konularda öne çıkmanın da tam vakti. Bu ay artık, tamamlanma ve yeniye başlama gündemlerini hayatınıza alabilirsiniz. Zaten hızlı seyretmekte olan hayatınıza yepyeni gündemler ekleyerek kendiniz için yeni bir dönemi açtığınızı görebiliyorum. Eğitimlerinizi tamamlayın, yurtdışı ile ilgili konularda adımlarınızı atın, yabancı kişilerden faydalanın, hayatı anlamak temasına daha fazla yönelin Sevgili Aslan’lar! Sonuçları sizler için çok güzel olacak.

Bu ay kalabalıklarda, orijinal duruşunuz ve fikirlerinizle de parlayabilirsiniz. İnsanlarla, özellikle geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar bağlar kurun. Hedeflerinizi anlatın ve yardımlarını isteyin. Tam da ihtiyacınız olan kişiler bu aralar etrafınızda dolaşıyor, haberiniz olsun.

Son bir konu ise kendi işini yapanlar ve kendi işini adeta bebeği gibi büyüten girişimci Aslanlar için… Bu ay yeni atılımlar ve yeni kurgular denemenin tam zamanı. Hem eşlenecek hem de güzel sonuçlar alacaksınız, networkünüzü iyi kullanacaksınız gibi görünüyor. Tek engel, rehavete kapılıp harekete geçmeyebilirsiniz. Eğer ki hedeflerinize dair ilerlediğiniz yolda, bir öteleme bir erteleme bir rehavete kapıldı iseniz, hemen fark edin ve harekete geçin. Bu sizi kendinizden başka kimse durduramaz!

Çocuklar ve çocuk sahibi olma tarafında bu ay doğurgan etkiler altında olabilirsiniz. Ülkemizde, kadınların bu konudaki tercihlerine bu derece müdahale edildiği bir dönemde, bu gündeme sinirlenmemeye çalışarak, eğer çocuk sahibi olmak gibi bir planınız yok ise biraz daha dikkatli olmanızı öneriyorum.  Ve son söz, kadın okuyucularımın bu saçma gündeme tepkilerinizi dile getirmenizi diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

BAŞAK Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Başak Burcu Okuyucularım,

Bu ay kariyeriniz ve  kişisel prestijiniz tarafında önemli etkiler altında olmaya devam ettiğiniz bir ay. Geçtiğimiz aydan itibaren bu etkileri hissetmeye başlamış olabilirsiniz. İşiniz dolayısıyla gelen gelirleriniz artmış olabilir. Bu etkileri halen yaşamadıysanız da  fırsatlar için gözünüzü dört açmanızda fayda var.  Özellikle geçtiğimiz ay 21 Mayıs’ta kariyer ve aile hayatınızı etkileyecek önemli değişimleri başlatan adımlar atmış olmanız muhtemel. Halen bu adımları atmadı iseniz şimdi tam zamanı. Çünkü yılın en güzel kariyer fırsatlarını sizlere taşıma enerjisine sahip bu tutulma ile, profesyonel hayat, kişisel prestijiniz ve ürettiklerinizle ilgili konular aydınlanıyor. Uzun süredir gelmeyen terfi veya yepyeni bir kariyer fırsatı kapınızı çalabileceği gibi, ürettiklerinizle ortaya çıkmanız ve büyük başarı elde etmeniz için de desteklendiğinizi bilmelisiniz. Zaten çok iyi yapabildiğiniz analizler ve detaylara hakim olmak, sizlerin en büyük destekçisi olacak.
Kendi işinizi kurmak, lansman yapmak, yeni iş kollarına dair ilk tohumları atmak için oldukça uygun bir dönemdesiniz. (Geçtiğimiz sene Yengeç – Oğlak hattındaki böyle bir tutulma, ben de kendi işimi kurmak için ilk hamlelerimi yapmaya cesaretlendim örneğin)

Kariyerinizi değiştirmeniz için üzerinizde ciddi bir baskı hissedebilirsiniz. Üstlerinizle sıkıntılar oluşabilir. Ancak bilmelisiniz ki  bu zorlayıcı etkiler, hayatınızda kişisel prestijiniz anlamında önemli bir sayfayı açmanız için sizleri zorluyor. Direnmeyin. Değişimle gelenlerin sizlere güzel bir dünyanın ve deneyimlerin kapısını açacağını hatırlayın. Güçlü ve oldukça olumlu etkilere hazır olun diyorum.

Son aylarda parasal konulardaki yavaşlamalar ve beklediğinizi alamama, sıkışmışlık halleri de bu ayın sonundan itibaren çözülmeye başlayacak. Ani gelen bir çözümden bahsetmiyorum. Daha çok sizin mücadelenizi gerektiren ve adım adım ilerleyecek bir çözüm sürecine giriyorsunuz.

Ayın sonuna kadar sosyal ilişkiler yoluyla parlamak, taleplerinizi üstlerinize iletmek , networklerden kazanç sağlamak, internet girişimlerinde bulunmak ve yeni trendler alanında iletişimde bulunmak, sözcülük yapmak size fırsatlar taşıyabilir.

Bereketli ve emeğinizin karşılığını fazla ile aldığınız verimli bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

TERAZİ Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Terazi Burcu Okuyucularım,

Hayatınızın kurulum dönemi devam ediyor. Son aylarda bir şeyler yavaşlamıştı. Geçmişe dönüp bir şeyler tekrar değerlendirmeniz gerekti. Yarım bıraktığınız konulara tekrar eğilmeniz gerekti. Bugün geldiğiniz notada, hazırlıklarınızı neredeyse tamamladığınızı görüyorum. Haziran ayı hazırlıklarınız için son ayınız. Hazırlanın, her şeyi yoluna koyun, planlarınızı yapın. Emin adımlar ile her gün bir şeyleri inşa edin. Sabırlı olmak için son ayınız, önemli ayınız. Önümüzdeki aydan itibaren, yaptığınız bu hazırlıklara çok çok teşekkür edeceğinizi, “İyi ki yapmışım” diyeceğinizi biliyorum. Sonrasında artık spotlar sizin üzerinizde parlayacak. Hayat hızlanacak, yolunuz açılıyor.

Malum yaz dönemi geldi. Herkeste bir tatil planları yapma halleri hakim. Yaz tatilinizi bu ay yapmanızı önemle tavsiye ediyorum. Zira Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun gündemleriniz olacak, hayatınızı şekillendirmek için işlerinizin, ilişkilerinizin başında olmanız gerekecek.

Bu ayın hemen başında 4 Haziran’da oluşacak olan Ay Tutulmasının etkilerini tüm ay boyunca hissedeceksiniz. Yabancı ülkelere yapılan uzun yolculuklar gündeminize çoktan girmiş olabilir. Bu tarz yolculuklarda sizler için büyük fırsatlar var Sevgili Terazi! Bu fırsatlar yepyeni ilişki, iş fırsatlarını sağlayabildiği gibi, hayata dair önemli keşifler yapmak yolu ile sizleri aydınlatacak.  Önümüzdeki bir yıl boyunca bu temalardan çok faydalanacaksınız. Yüksek öğrenim, eğitim, kurs gibi temalarda destekleniyorsunuz. Bu temalarda eğitim alan olabileceğiniz gibi, eğitimi veren konumunda da olabilirsiniz. Hangi tarafta olursanız olun, bu gelişmeler hayatınıza beklediğinizden çok daha fazla girdi sağlayacak. Jüpiter’in bolluk ve bereket etkisi üzerinizde olacak. Bu temalardaki fırsatları göreceğinizi biliyorum. Tek uyarım rehavete kapılıp “Daha sonra yaparım” diyip bu fırsatları kaçırma riski taşımanız. Dikkat edin, değerlendirin, dokunduğunuzu altına dönüştüreceğiniz etkiler var Sevgili Terazi, kullanın!

İnançlar, soyut fikirler, felsefi düşünceler, yaşamın sırlarına dönük arayışlarınız da artabilir. Bu temalarda yeni disiplinleri tanımak isteyebilir, bunlardan fayda sağlayabilirsiniz. Diğer yandan yayınlama temalarını da hayatınıza dahil edecek olan bu tutulma ile, kitap, film veya herhangi bir fikrinizi yayınlamak için ilk tohumları atabilir veya halihazırda bulunan ürünlerinizi piyasaya çıkarabilirsiniz.

Bu ay kariyerinize ve kişisel prestijinize dair iletişimin yoğunlaşacağı, size bol bol haberlerin taşınacağı da bir ay olacak. Telefonunuzu kendinize daha yakın tutun. Her daim online olun. Tüm iletişim kanallarınız açık olsun. İletişiminize kendi tatlı ve diplomatik yorumunuzu daha fazla katmaya özen gösterin.
Yolunuz açık, şansınız bol olsun!
Burcu Vurkaç

 

AKREP Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Akrep Burcu Okuyucularım,
Geçtiğimiz ayın sonlarından itibaren para, gelirleriniz ve her türlü kaynağınıza odaklanmış olduğunuzu tahmin ediyorum.  Çok doğru yapıyorsunuz. Çünkü tüm gezegenler adeta sizin gelirlerinizi arttırmanız ve maddi sıkıntılarınızdan kurtulmanız için toplantı yapıyor gibi bir konumdalar.

Astrolojik etkileri fal bakmak gibi düşünmemek gerekiyor. Astrolojiyi bir rüzgara benzetebiliriz. Şu an evrendeki rüzgar gelirlerinizi artırmanız için esiyor. Bu rüzgarı arkanıza alıp ilerlemeniz için ne kadar güzel bir dönemde olduğunuzu bilmenizi isterim.

Bu ay gelirinizi arttırmak, gelir kaynağınızı değiştirmek veya ek kaynaklar yaratmak için hem kendi yeteneklerinize odaklanmalı hem de dışarıdan, çevrenizdeki kişilerden nasıl yararlanabileceğinizi düşünmelisiniz. Hali hazırda bu konulara kafa yorduysanız zaten bu ay tutulmaların da etkisi ile hızlı ve güçlü bir çıkış yaparak bu etkiden faydalanabilirsiniz. “Akarken doldurun” zili bu ay sizler için çalıyor.

Bu ay oluşan ay tutulması, ayın hemen başında içsel gerginlik yaratabilir. Kendinize olan güveninizi sorgulatabilir. Eksik hissettiğiniz noktaları vurgulayabilir ve kendinize kızmanıza neden olabilir. Bu noktada durun ve bunları fark ettiğiniz için şükredin. Size bu fark ettiğiniz konularda ışık ve bolluk var! En kötü ihtimalleri düşünmeyi, kendinize kızmayı ve depresif ruh halini bir kenara bırakın. Kendi kendini engelleyip zaman kaybetmeyin. Bu aydan itibaren maddi anlamda çok ilerleme kaydedeceksiniz.

Bereketli bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

YAY Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Yay Burcu Okuyucularım,

Sizler için önemli bir dönemden geçiyoruz. Hayatınızda önemli kararlar alma, bitişler ve başlangıçlar temaları gündeme geliyor.

Geçtiğimiz ay İkizler – Yay burcu hattında oluşan Güneş tutulması ile içsel başlangıçlarınız ve hayatta yol almaya hazır hissettiğiniz konularda ilk adımları atmanız temaları su yüzüne çıkmıştı. Haziran ayına girdiğimizde halen hayatınızda önemli bir takım başlangıçları yapmak için pozitif bir evrede olacaksınız. Ayın hemen başında burcunuzda meydana gelecek Ay Tutulması ise sizlere ihtiyacınız olan hızlandırıcı ve cesaret verici enerjiyi sağlayacak.

Bu ay özellikle partnerlik ilişkilerinizde gelişmeler olacağa benziyor. Son dönemde ilişkinizi bir sonraki evreye taşıma fikrine alışmaya başlamış veya hayatınıza ciddi bir ilişkiyi almaya hazır hale geldiğinizi hissetmiş olmanız muhtemel. Bu ilişkiler bir aşk ilişkisi olabileceği gibi, iş ilişkisi düzeyinde de bir partnerlik ilişkisi olabilir.  İlişkinin türü her ne olursa olsun, içinizden gelen sesi dinlemeniz gerektiği görünüyor. Bu ses mevcut ilişkinizi sorgulatıyor ve bitmesi gerektiğini söylüyor ise, dinleyin ve bu ilişkileri bitirme cesaretini gösteri. Hayatınızdan temizlenmesi gereken olumsuz enerjileri temizleyin ve yepyeni güzel ilişkiler için hazır olun.

İkizler – Yay hattında oluşan Güneş ve Ay tutulmaları, aslında geçtiğimiz sene hayatınıza girdi. Her ne kadar hatırlamak zor olsa da geçtiğimiz sene tam bu zamanlar attığınız tohumların yeşerdiği bir dönemden de geçiyorsunuz.

Ayın hemen başlarında içsel olarak gerilmek, o güzel pozitif enerjinizin söndüğünü hissetmeniz olası. Ancak bu gerilimin uzun sürmeyeceğini söylemeliyim. Vakit hayatınızın önemli kararlarını alma ve mutluluğa ilerleme zamanı. Hayatınızda istemediğiniz ilişkileri bitirmek ve ihtiyacınız olan ilişkilere “Hoşgeldin” deme zamanı!
Burcu Vurkaç

 

OĞLAK Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Oğlak Burcu Okuyucularım,
Çalışmayı, üretmeyi çok sevdiğinizi biliyorum. Adım adım hayatı kurmanız, sabırla yol almanızı her daim çok takdir ediyorum. Bu yolculukta bu ay önemli bir dönemdesiniz. Oldukça yoğun, geceli gündüzlü çalışmanızı ve işlerinizi düzene sokmanızı gerektiren bir aydasınız. Bu ay bitmemiş her türlü işi bitirme ve projeleri teslim etme koşturmacası gecenizi gündüzünüze katacak gibi görünüyor. Ancak bilmelisiniz ki bu ay tüm yaptıklarınız, çabalarınız mutlaka görülecek ve karşılıklarını önümüzdeki aylarda alacaksınız.

Malum yaz aylarına girdik, herkeste bir tatil hazırlığı gündemi varken sizlerin bu kadar yoğun olmanız haksızlık değil mi sorusunu ben de sordum. Ancak ilerleyen aylara baktığımda bugün yaptıklarınız öyle güzel meyveler verecek ki “bu ay tatile çıkmayın” cümlesini rahatça kurabiliyorum. Ağustos ayında bayram dönemini tatil için çok güzel değerlendirebilirsiniz. Hatta bu dönemde yurtdışı tatil fırsatlarını değerlendirmenizi vurgulamak isterim.

Bu aydan itibaren sağlık ve günlük rutinler alanlarında parlak bir döneme girdiğinizi de müjdelemek istiyorum. Spora başlamak, beslenme düzeninizde değişiklikler yapmak, kötü alışkanlıklarınızı bırakmak için bu etkiyi kullanabilirsiniz. Diğer yandan sağlığınızla ilgili ertelediğiniz tedavileri başlatmak için uygun dönemdesiniz.

Kariyer hayatınıza dair son dönemde gelişmeler oldukça yavaşlamıştı. Ay sonundan itibaren buradaki bekleme de son erecek ve önünüzün açıldığını göreceksiniz.
Başarılarınız beklediğinizden çok daha fazla olsun diliyorum!
Burcu Vurkaç

 

KOVA Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:
Sevgili Kova Burcu Okuyucularım,

Sizleri klonlamak mı lazım bilemiyorum. Bu kadar yoğun bir gündemi nasıl kaldırıyorsunuz?
İşiniz, kişisel prestij çalışmalarınız, aşk hayatınız, sosyal hayatınız, eğlence, sohbetler,  bitirilmesi gereken günlük işler, projeler…
Belli ki Kova’ların o gelecekten gelen dahiyane zekası ile her yöne yetişmenin bir yolunu bulmuşsunuz.

Bu ay üzerinizdeki etkilere baktığımda yine eğlence ve aşk gündemin ortasında görüyor. Eski sevgililer veya eskiden gelen kişiler birer birer ortaya çıkıp hayatınıza girmeye çalışıyor olabilir. Öncelikle bu sürecin sizleri için eğlenceli olacağını söylemeliyim. Ancak yüzeysel kalabilir. Zihinsel senkronizasyon yakalayamamak veya sadece tensel çekim düzeyinde kalmak söz konusu olabilir. Bu nedenle beklentilerinizi doğru kurmakta fayda var. Herhangi bir ilişkinin adını koymak için Haziran ayının geçmesini bekleyin derim.

İlişkilerde çok eşliliğe de geçen ay olduğu gibi dikkat etmeye devam. Bu etkiyi hatırlamak isteyenler için Mayıs ayı yorumlarını tekrar buraya linkliyorum: http://www.burcuvurkac.com/mayis-ayi-burc-yorumlari-2012/

Bu ayın sizlere getirdiği en güzel gelişmelerden birisi günlük işleriniz ve uzun süredir rafta bekleyen işlerinize dair artık ilerleme etkisinin başlaması. Değerlendirin.

Bu ay oluşan ay tutulması, sizleri oldukça pozitif etkileyecek. Bu etkileri sadece bir gün değil, tüm ay boyunca alacağınızı bilmelisiniz. Nedir bu etkiler derseniz… Tutulma, sizlerin pırıl pırıl parlamanıza imkan tanıyan kalabalıklar ve network konularını aydınlatıyor. Yeni iş fırsatları, işbirlikleri, iş ilişkileri konularında oldukça pozitif bir dönem sizi bekliyor.
Internet, teknoloji, trendler gibi konularda yeni girişimler için oldukça uygun bir dönem.
Diğer yandan bilgi edinmek, dernekler, cemiyetler ve sahnelerde olmak temalarında parlayacağınızı söyleyebilirim.
Bu dönemde başlattıklarınızın pozitif sonuçlarını, önümüzdeki 1 sene boyunca görmeye devam edeceksiniz. Artık cesaretinizi toplayın, bekleyen kararlarınızı alın, sonuca odaklanın. Yüzünüz çokça gülecek!
Haydi, şimdi kurma zamanı! Yolunuz açık olsun!
Burcu Vurkaç

 

BALIK Burcu Haziran 2012 Burç Yorumu:

Sevgili Balık Burcu Okuyucularım,

Kariyerini ve kişisel prestijiniz için nefis bir döneme girdiğiniz güzel haberi ile bu ayın yorumlarına başlamak istiyorum. Ayın hemen başında oluşacak olan Ay Tutulması sizleri kariyerinizde bir sonraki aşamaya geçiş için parlatıyor. Bu durum iş bulmanız, daha iyi koşullar sunan bir işe geçmeniz ve mevcut işinizde görevinizin, pozisyonunuzun sizi parlatacak şekilde değişmesi anlamına gelebilir.

Ay boyunca bu pozitif etkiler altında olacaksınız. Dolayısıyla bu ay kariyerinize odaklanıp, hedeflerinize dair daha büyük adımlar atmmanın tam zamanı olacak. Tamamlamak, sonuç almak, karar almak ve ileri adımlar atmak odak noktanız olsun.

Ay tutulması ayın hemen başında sizleri içsel olarak gerebilir. Kendinizi sorgulatabilir, kendinize güveninizin içsel olarak azaldığını hissedebilirsiniz. Aslında tüm bunlar muhtemelen belli bir konuya işaret ediyor. Bu konuları fark ettiğiniz için mutlu olun ve üzerine gidin, parlayacaksınız!

Bu ayın bir diğer önemli teması ise eviniz, aileniz ve gayrimenkul konularında. Bu ayın ortasından itibaren bu alanlarda müthiş bir döneme giriyorsunuz. Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter sizler için fırsatlar, hediyeler ve mutluluk getiriyor. Bu etki yaklaşık bir sene boyunca sizinle olacak. Dolayısıyla bu ay elinizi çabuk tutun demeyeceğim. Zira bu ayın sonuna kadar yavaş hareket etmenizde fayda var. Çünkü bu konular üzerindeki diğer gezegensel etkiler, ay sonunu bekleyin ve sonrasında adım atmaya başlayın dedirtiyor. Dolayısıyla bu ay araştırmalarınız yapabilir, neyi isteyip neyi istemediğinizi ortaya çıkartmaya çalışabilirsiniz.

Ev almak, taşınmak vb konular gündeminizde değil ise, bu güzel etkileri evinize dair değişiklikler yapmak veya ailenizdeki sıkıntılı konuları çözmek için de kullanabilirsiniz.

Hem iş hem aile hayatınızda yüzünüzün güleceği yeni döneminizi gülümseyerek kucaklayın.
Mutluluğunuz daim olsun!
Burcu Vurkaç


Bu yazının tüm hakları saklıdır. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kısmen veya tamamen, eser sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz. İzinsiz kopyalanması, yayımlanması ve dağıtımı hukuki ve cezai yaptırıma tabi olup, aykırı davrananlar aleyhinde gerekli takip yapılacaktır.

 

%d blogcu bunu beğendi: