İKİZLER Burcu EKİM Ayı Yorumu 2013

Yeni ay günlük koşturmaları ve problemleri yoluna koymanız için sizlere göz kırparak başlıyor.  Bu temayı biraz açmama izin verin. Her gün karşılaştığınız insanlar, her gün gittiğiniz yollar, her gün yaptığınız işler, evinizin düzeni, beslenmeniz, sağlığınız ve yaptığınız rutin uğraşlar… Ne kadar geniş bir temadan bahsettiğimi sanıyorum anladınız. Bu rutinler içerisinde değiştirmek istedikleriniz neler? Aslında yapmak istemediğiniz, angarya gibi hissettiğiniz konuları gözden geçirin. Sık sık karşılaştığınız problemlerin size vermek istediği mesajı görmezden gelmeyin. Bunları görmezden gelmek bir süre sonra kendinizi bir kaosun ortasında bulmanıza ve hareket edememenize neden oluyor. Tek yapmanız gereken düşünmek, fark etmek ve değiştirmek. Bu ay bu konularda  tekrar tekrar yapacağınız değerlendirmeler sizlere ışık tutacaktır. Önceliği zihinsel yorgunluk ve gerilim yaratan durumlara verin. Onları halletmek, omuzlarınızdan büyük bir yükü kaldıracaktır.

Sizlerin iletişim yönünüz her daim hayranlıkla izlediğim bir yetenek. Bu yeteneği artık BİZ OLMA’ya dair bir niyet ile ortaya koymanızda fayda var. Zodyak çarkında Koç’tan başlayan yolculuğumuz yolu yarıladı ve Terazi dönemine geldik. Terazi dönemi BEN ile BİZ bilincinin kesiştiği önemli bir dönüm noktası. Bu aydan itibaren ilişkiler, beraber üretilenler önem kazanmaya başlıyor. İlişkilerinizde “Birlikte ne yapabiliriz, nasıl ilerleyebiliriz?” sorusunu cevaplamak sizler için oldukça faydalı olacaktır.  İlişkilerde her daim arabuluculuk görevi üstlenmesi gereken kişiler vardır. Onların varlığı ile dengeler kurulur, sorunlar ortadan kalkar. Bu ay bu görevi üzerinize almalısınız. Taraflar ilişkilerini yoluna sokarken huzurdan ve  sağlıklı ilişkinin getireceği faydalardan nasibinizi alacağınızı biliyorum.

Bu ay sizler için sanatsal konular, artistik yetenek gerektiren uğraşlar, sunum yapmak, sahnelemek, sergilemek gibi temalarda olumlu başlangıçlara işaret ediyor. Niyetiniz, düşünceleriniz bu uğraşlarda ise, bu enerjileri kullanıp tohumlar atmalısınız.

Diğer yandan romantik etkileşimlerin de artacağı bir ay sizleri bekliyor. Tanıştığınız yeni birileri ayaklarınızı yerden kesici romantizmi taşıyor olabilir. Ancak şunu da belirtmeliyim. Bu ay Merkür gerilemesi etkisine giriyoruz. Bu durum eski ilişkilerinizi de tekrar gündeme getirebilir. Dikkatli olun. Zira aynı filmi izlemek sizler için zevkli olmayacaktır. Yeni olan sizin olsun.

Hepimizin hayalleri vardır. Hayatta ulaşmak istediğimiz başarılar, elde etmek istediğimiz ilişkiler ve arzular… İşte bu konularda sizlere ışık verici bir dolunay oluşacak bu ay. İçgüdüleriniz size doğru yolu gösterecektir. İçinizden yükselen isteklere kulak verin. Hayallerinize yürümek için şartları olgunlaştırıcı adımlar atmaya cesaret gösterme zamanı geldi.
Sevgilerimle,
BURCU VURKAÇ

%d blogcu bunu beğendi: