İkizler Burcunda Yeni Ay Doğuyor – 8 Haziran 2013

İkizler Burcunda Yeni Ay  – 8 Haziran 2013

Yeni ay doğuyor.

Tohum atma, yeni başlangıçlar yapma zamanı.
Ancak dikkatli olmak gereken zamanlar…

Neden?

Yeni ay İkizler burcunda olunca gözümüzü İkizler’in yöneticisi Merkür’e çevirmek lazım. Merkür’ün aldığı tüm etkilere bakınca ortaya şöyle bir tablo çıkıyor:

Objektif düşünmek zor.
Geçmişte yaşananlar, acılar, korkular, endişeler ve güvenlik kaygısı, sağlıklı düşünmeyi zorlaştırıyor.
Mantık, içsel bir kızgınlığın gölgesinde kalabilir. Ortaya çıkamayabilir. 

25 Mayıs’ta Yay burcundaki ay tutulmasının etkilerini yavaş yavaş geride bırakıyoruz.
O günkü yazımda ‘Gaza gelmeyin, ayakları yere basan adımlar atın’, ‘Neyi neden yaptığınızı sorgulayın.’ demeye çalışmıştım. Hatırlamak isteyenler, yazıyı buradan tekrar okuyabilirsiniz. Bugün de aynı mesajı yineleme gereksimi duyuyorum:
Neyi, neden yaptığını bilerek, adım adım akıllıca ilerlenmesi gereken günlerdeyiz. Gaza gelmeyin, ayakları yere basan çözümler üretin.

Oluşan Bu enerjiyi Nasıl Kullanalım? 

Yazılarımı düzenli takip edenlerin bildiği gibi, astrolojiyi olası senaryoları, mutluluk yollarını, yöntemleri ve çözümleri açıklamak için kullanmak en temel amacım. Bu nedenle oluşan enerjiyi anlamak, hangi yollarda, nasıl kullanabileceğimizi fark etmek için önemli.

Bu yeni ay,  merakı körükleyici bir yeni ay.
Merak etmek, soru sormak ve araştırmak için en temel öğe.  Özellikler geçmişi, içsel motivasyonları, kaygıları araştırmak, anlamaya çalışmak ve merak etme günlerindeyiz…
Zihinsel genişleme için, merakımızı gidermek için yeni fikirlere, yeni yöntemlere, yeni bakış açılarına açılmak gereken bir dönemdeyiz.

İkizler’deki yoğun etki, sosyallik, tuhaf mizah, söylenenleri hafife almak, fikir değiştirme esnekliği gibi etkileri de beraberinde getiriyor.
Bize iyi gelmeyen kalıp düşünceleri bir kenara bırakmak, bakış açımızı değiştirmek ve ilerlemek için yeni tohumları atma günlerindeyiz.
Eposta, sohbet, mesajlaşma, medya, sosyal medya gibi iletişim kanallarında yepyeni açılımlar başlatabilir, görebiliriz. Toplam enerjileri göz önünde bulundurunca, yalan haber artışı ve doğruluğa sahip çıkmayanların göreceği zarardan da bahsetmek mümkün. Siz siz olun, okuduğunuz, duyduğunuz şeyleri içselleştirmeden, yaymadan önce gerçekliğini sorgulayın.

Önümüzdeki iki hafta boyunca hayatımızın çeşitli alanlarında ikiye bölünmüş gibi, çift karakterli gibi yaşadığımızı veya yaşayan insanları gözlemleyebiliriz.
Sabah başka bir insan, akşam başka bir insan…
Bugün başka bir insan, yarın başka bir insan…
Güven kavramının sorgulanmaması mümkün değil!
Önemli kararlar almak için bu etkilerin ortadan kalkmasını beklemekte fayda var. 

Bir yandan da kutuplaşma enerjisinin açığa çıkışına işaret eden etkileşimler dikkatli olmak gerektiğini gösteriyor. Ülkemizde son dönemde yaşanılan olaylar sonrasında, bu etkiyi Türküye Cumhuriyeti’mizin doğum haritası üzerinde inceleme merakıma engel olamadım.  Yeni ay ile oluşan etkileşimler, kapalı kapılar ardında, yalanların büyümesi, kutuplaştırma hedefli yoğun iletişime de işaret ediyor. “Bu etki ile nasıl baş edilir?” sorusuna cevap verebilmek için “Türkiye Cumhuriyeti Doğum Haritasını Anlamak” isimli yazıma tekrar göz atmanızı tavsiye ederim. Yeni aylar, yeni başlangıçlar için, tohum ekmek için harika dönemlerdir. 

Kendini ifade etmek, öğrenmek, öğretmek, yazmak, konuşmak, yeni bakış açılarına açılmak gibi temalar için harekete geçme zamanı geldi.“Öğrensem ne güzel olur!”, “Yapsam ne güzel olur!” deyip ertelediğiniz konularda harekete geçmek, merakınızı gidermek için aksiyona geçme günlerindeyiz.
Hal böyle olunca, bir haber de benden:
Yaz döneminin tek Temel Astroloji Eğitimini 22&23 Haziran hafta sonunda veriyorum. Astroloji merakı ve öğrenme motivasyonu olanlar için harika bir ‘YENİ’. Detayları merak edenler buradan inceleyebilirler.

Yazıyı bitirirken cevap verme sırası şimdi sizde:
Siz bu ay neye başlamayı planlıyorsunuz?
Ayaklarınızın yere sağlam bastığına emin misiniz?

 

%d blogcu bunu beğendi: