KOÇ Burcu ARALIK 2013 Yorumu

Sevgili Koç Burcu ve Yükselen Koç Okuyucularım,

Aralık ayının hemen başında bir yeni ay doğuyor. Yılın son ayı olmasına bakmayın.
Yeni aylar, yeni başlangıçlara güç veren zamanlardır.
Bu zamanlarda, doğru konularda tohumlar atmak ve başlangıçlar, normalden çok daha rahat ve akışkan bir şekilde konularınızı ilerletmemize yardımcı olur.
Siz de kendiniz için doğru konuları keşfetmek ve başlangıçlar yapmaya niyet ediyorsanız size bir önerim var:
Yeni ayın en etkili olduğu akşamda, 3 Aralık Salı akşamı saat 19:00‘da Etiler‘de bir Yeni Ay Meditasyonu yaptıracağım.
Hikayeler, örnekler, sorular evrendeki enerjiyi anlamak ve yeniye açılmak için….
Kararlar almak, niyetimizi ortaya koymak için…
Farklı meditasyonlar içeren uygulamamız, dinlenmek ve düşünmek için kendimize vakit ayırdığımız değerli bir kaçamağa dönüşecek.
Katılım için detayları buradan görebilirsiniz.

Gelelim bu ayın tamamının etkilerine…

Yılı kapatmaya yaklaştığımız bu ayda, zihniniz pek çok konu ile meşgul olacağa benzer. Zaman zaman üçe beşe bölünüp, apayrı alanlarda olan biteni organize edip, her şeye yetişmeye çalışmak isteyebilirsiniz. Rahat olun. Her şeyin bir sırası var. Önceliklerinizi doğru belirlediğiniz ve zamanınızı buna göre organize ettiğiniz zaman her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

Ay başlarken eşinizin, iş ortağınızın veya iş arkadaşlarınızın yardımına koşmanız gerekebilir. Vereceğiniz destek, yanınızdaki kişiyi güçlendirirken sizlere de somut faydalar elde etmeniz için ışık tutacaktır.

Bir yandan uzak mesafeler içeren seyahatler organize etmek, uluslararası ilişkiler içeren işlere girişmek, eğitim programlarına başvuru yapmak, eğitim organize etmek veya vermek gibi gündemleriniz olabilir. Bu konularda sürprizlere açık olmalısınız. Beklemediğiniz bir anda, beklemediğiniz yerden gelecek bir teklif veya bir düşüncenin ifade edilmesi sizlere yeni ve hayırlı kapılar açıyor olabilir. Yeni olan, ilerici olan ve sizleri özgürleştiren etkileri hissettiğiniz an yapmanız gereken üzerine gitmek ve işe koyulmaya kendinizi motive etmek olmalı.

Bu ay profesyonel hayatınızla ilgili içinizi ferahlatacak etkiler olabilir. Ancak bu etkiler birinin bir şey yapması kaynaklı değil, sizin olaylara bakış açınızı değiştirmeniz ile ortaya çıkacaktır. Bazı şeyleri fazlaca kişisel alıp, gereksiz yere büyütüyor olma ihtimalinize dikkat. Yaşadığınız yavaşlık veya bürokrasi kaynaklı zaman harcamalarını başarısızlık gibi algılamayın. Doğru zamanda, doğru yerde olmanız için bazı şeylerin olgunlaşması gerekiyor sadece. Zaman kaybetmiyor, aksine sağlam adımlar atmak için güçleniyorsunuz.

Yazmak, konuşmacılık, yayıncılık gibi temalarda destek gördüğünüz bu ayda, yaptığınız her şeyi büyük kitlelere ulaştırmak için her türlü yayın organını kullanmaya çalışmanızda fayda var. Bu sayede kalıcılık ve bolluk elde edebilirsiniz.

Kariyeriniz dolayısıyla kazançlarınızda beklediğiniz artışları alabilmek için yol haritanızı çizmeli ve yılın ilk aylarında bu yol haritası doğrultusunda aksiyonlarınızı almalısınız. Sabırsızlık ile hareket etmeyin. Mevcut pozisyonunuza dair hakkınızı almak için kararlı olduğunuz ifade etmek ve düzenli görüşmeler yapmak faydalı olacaktır.

2014’te görüşmek üzere…
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz. 

%d blogcu bunu beğendi: