KOÇ Burcu KASIM 2012 Aylık Yorumu

KOÇ Burcu KASIM 2012 Aylık Yorumu:

Sevgili Koç Burcu Okuyucularım,
Bir özgürleşme, zihinsel genişleme, merak, keşif heyecanı sizleri sarmış olmalı. Bu hal güzel olmakla birlikte, içsel de bir huzursuzluk yaratır. Geçtiğimiz ay başlayan bu etkiler, bu ayın hemen başında bir süre daha devam edecek. Bu yüksek enerjiyi, yeni insanlarla tanışmak, eğitimlere başlamak, bol bol okumak, seyahat etmek ve bildiklerini öğretmek, yaymak için kullanmanız faydalı olacaktır. Bu şekilde, içinizde yükselen enerjiyi rahat bir şekilde dışarıya çıkartabilir ve kendinizi dengelenmiş hissedebilirsiniz.

Bu ay Merkür gerileyecek son defa. Sizlerin finansal konularına gönderme yapacak olan bu gerileme döneminde, daha önce almış olduğunuz finansal kararları tekrar sorgulamak ve sahip olduğunuz ilişkiler vasıtası ile elde edebileceğiniz kaynakları tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Finansal konularda yaşayabileceğiniz olası patinajlar canınızı sıkmasın. Bunu fark ettiğiniz an, tekrar değerlendirmek ve hataları ortaya çıkararak sağlıklı ilerlemek için bir fırsat oluştuğunu hatırlayın.

Bir partnerlik ilişkisi veya uzun sürel bir kazan-kazan ilişkisi içerisinde bulunduğunuz ortaklarınızın bu ay sizlerin desteğine ihtiyaç duyması olası. Onları güçlendirmek demek sizin güçlenmeniz demek olacak. Bu etkiyi bilerek hareket etmek, birlikte bereketli sonuçlar yaratmanız anlamına geliyor.

Bu ay, önemli bir etkileşim olan Akrep burcundaki Güneş tutulması yine aynı finansal ve birlikte kazanma konularında güçlü başlangıçlar yapmanızı destekliyor. Güneş tutulmaları, normal bir yeni aydan çok daha yüksek enerjiler taşırlar. Çevresindeki bir aylık süreçte etkili oldukları gibi, tam bir sene sonra da etkilerini gösterebilirler. Hal böyle olunca, dışarıdan gelen kaynaklar konularında önemli bir dönüm noktasında olduğunuzu bilmelisiniz. Dışarıdan gelen kaynakları sadece finansal araçlar olarak düşünmeyin. Eşinizin gelirindeki artış, aileniz yolu ile gelen kazançlarınız, sizin hakkınızda konuşarak sizin reklamınızı yapıp, dolaylı yoldan sizin kazançlarınızı artıran kişiler, başkalarının yeteneklerini sizin için kullanması ve bu yolla rahatlamanız gibi çeşitli örnekler saymak mümkün. Farkındaysanız ortak noktaları, sizin kendi çabanız haricinde oluşan kaynaklar olması ve sizleri desteklemesi.

Başkalarının yeteneklerini satmak, başkalarının kaynaklarını arttırmak gibi konularda uğraşları olan Koçlar için de yılın belki de en güzel ayına giriyoruz. Eğer bu konularda bir mesleğiniz varsa veya kafanızda bu konularda girişimler başlatmak var ise, işte bu ay şanslı ayınız. Harekete geçmeli ve evrenin size sunacaklarına çanak tutmalısınız. Bu temaları örneklerle açıklamak istiyorum, çünkü oldukça geniş alanları kapsayabiliyor. Örneğin, başkalarının yeteneklerini satmak dediğimiz noktada aklıma gelen en belirgin örnek menajerlik. Bu gibi mesleklerde siz aslında sadece bir kişinin belli yeteneklerini başkalarına anlatır ve bağlantılar kurarsınız. Asıl işi yapan siz değilsinizdir. Ancak bu yolla kazanç elde edersiniz. Komisyon alınan işler de bu temaya girer. Satın alma bölümünde çalışmak, bir şirketin kaynaklarını korumak anlamına gelir. Kaynaklarını korurken, dolaylı olarak kaynaklarını arttırmalarına da imkan verirsiniz. Bunun gibi başkalarının kaynaklarını değerlendirmek ve arttırmaya yönelik konularda oldukça güzel bir dönem. Yaptığınız girişimlerde sabırlı olmalısınız Çünkü adım adım, sabırla inşa ederek bir imparatorluk kurabilirsiniz. Derinleşmek ve stratejik önceliklere göre ilerlemek önemli olacak.

Kasım’da aşk başkadır derler malum…
Sizler için bu Kasım bu anlamda önemli bir ay. Yeni bir ilişkiye başlamak veya var olan ilişkinizdeki problemleri çözmek, yakınlaşmak, kışın kendini hissettirmeye başlayan soğuğunda sıcak bir sarılmanın tadını çıkartmak için nefis bir ay.

Güzel haberlerim bitmedi!
Bu ay kariyerinizde de önemli ve yükseltici gelişmeler ufukta görünüyor. Sabırla ve kararlılıkla kendinizi göstermeli, ödüllere kendinizi açmalı, övgüleri hakkıyla üzerinize alınmalı ve yükselmeyi talep etmelisiniz.

İş arayan veya iş değiştirmeyi düşünen Koç’ların da bu etkilerden fazlasıyla nasibini alması için, gözlerini dört açmaları gerekiyor. Unutmayın, astroloji bir şeyler olacak bitecek demek değildir. Astroloji size yardımcı olan bir  rüzgardır. Rüzgarın nereden estiğini artık biliyorsunuz. Özgür iradenizi kullanmak ve bu rüzgarları arkanıza almak seçimini yapmak size kalıyor.
Mutlu bir ay diliyorum!
BURCU VURKAÇ
Kişisel astrolojik danışmanlık seansı almak için bu sayfayı inceleyebilir ve benimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Diğer burçların yorumlarını okumak için buraya tıklayın.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kısmen veya tamamen, eser sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz. İZİNSİZ kopyalanması, yayımlanması ve dağıtımı hukuki ve cezai yaptırıma tabi olup, aykırı davrananlar aleyhinde gerekli takip yapılacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: