Koç Burcunda Yeni Ay Doğuyor! Kimleri Nasıl Etkiliyor? Bu Enerjiyi Nasıl Kullanmak Gerekiyor?

10 Nisan 2013 – Koç Burcunda Yeni Ay Doğuyor!

Kimleri Nasıl Etkiliyor?

Bu Enerjiyi Nasıl Kullanmak Gerekiyor?

Cesaret ve motivasyona güç veren bir yeni doğuyor.

Hayatlarımıza denemeyeni, yeniyi, almanın zamanı geldi.

Yeni başlangıçların en tazesini düşünün….

Bugüne kadar denemediğiniz, olmaz dediğiniz, cesaret edemediğiniz…

Belki de bugüne kadar aklınızın bir köşesinden bile geçmeyen tertemiz başlangıçlar…

Yeni deyince, başlangıç deyince pek çoğumuz geriliyoruz.

Mevcutu korumaya fazlaca odaklıyız. Kötü mü bu? Hayır? Hayatımızda elbette bir takım sabitler olması gerekiyor. Bize güven veriyor. Kalbimizi rahatlatıyor.

Ya bu yeni yollar, yeni kişiler, yeni alternatifler bizi yarı yolda bırakırsa?

Ya başarısız olursam?

Ya bu cesaret bana pahalıya mal olursa?

Ya beklediklerimi alamazsam?

Bu sorular hayatımız boyunca aklımızdan pek çok defa geçiyor ve geçecek.

Astroloji her şeye ne zaman başladığımızı önemser.

Doğum haritalarımız bizim bu dünyada yaşamaya başladığımız anın fotoğrafıdır. Haritalarımız bize belli bir takım sabit nitelikler verir. Bu nitelikleri hayat yolculuğumuzda fark eder, kimisini kullanır, kimisini ise törpülemeye çalışırız. Hepimiz bu dünyaya doğum haritalarımızdaki yolları deneyimlemeye geldik. Bunların tamamının ne zaman ve nerede ortaya çıkacağı, özgür irademizin bizi nasıl yönlendirdiği ile ilgilidir.

Önümüzde doğan Koç burcu yeni ayı hayatımızdaki döngülerden bir tanesi. Fark etmek ve kullanmak, kısa vadede kazanımlar getirecektir. Fark etmemek veya fark etmeye rağmen kullanmamak ise bir seçimdir. Ve ne güzel ki yaşamımız boyunca özgür irademiz, tüm etkilerin üzerinde, seçim yapabilecek  en temel güçtür.

Bu nedenle, aşağıdaki satırlarımı “Eyvah başımıza neler gelecek!” yaklaşımı ile değil, “Neyi seçebilir? Nasıl kullanabilirim?” yaklaşımı ile okumanızı dilerim.

 

KOÇ BURCU YENİ AYI HANGİ TEMALARI AYDINLATIYOR?

Zaman, yeni tohumlar ekme zamanı!

Hayatınızda bugüne kadar hiç el atmadığınız konulara el atma zamanı.

Kişisel doğum haritalarınızda Koç burcunun yönetimi altındaki evin aktiflenebileceği, doğum haritanızdaki 19, 20, 21 ve 22 derecede bulunan gezegenlerin ve bunların yönettiği evlerin, bu derecelerde başlayan ev çizgilerinin tetikleneceği bir yeni aydan bahsediyoruz.

Sevgili astroloji öğrencilerim,

Bu satırların ne anlama geldiğini çalışmanızı ve ilerleyen eğitimlerde bunların üzerinden tekrar geçeceğimizi hatırlatmak istiyorum bu noktada.

Sevgili danışanlarım,

Biliyorsunuz ki doğum haritalarınız ana burcunuzdan ve yükselen burcunuzdan ibaret değil. Sizlere seansımız esnasında gösterdiğim doğum haritanızda Koç burcunun yönetiminde de bazı temalar ve konular var. Yakın dönemde görüştü isek zaten bu alana dair detayları konuşmuşuzdur. Eğer aradan zaman geçti ise, veya Koç burcu hangi konularınızı yönetiyor merak ederseniz bir email uzağınızda olduğumu biliyorsunuz.

Bundan tam iki sene önce, Nisan ayı civarında neler yaptığınızı, hayatınızda nelerin değişime açık olduğunu hatırlamaya çalışın. Tamamen aynı olmasa da benzer enerjiler tekrar oluşuyor. O dönemde hangi konularda cesaretiniz arttı? Doğrudan sizinle ilgili veya sizi dolaylı olarak etkileyen hangi konularda cesaret örnekleri ile karşılaştınız? Bilinmeze doğru alınan aksiyonlar nelerdi?

Eğer hafızalarınızı yetince zorlayıp bu sorularının cevaplarını bulabilirseniz, eğer hayatlarınızda bu dönemde yeni başlangıçlar oluştu ise sonuçlarının nereye gittiğini de rahatlıkla görebilirsiniz. O dönem yaptığınız doğrular nelerdi? Yanlışlar nelerdi? Bunlardan ders alarak şimdi daha güçlenerek, daha motive olarak aksiyon almak mümkün. Üstelik bu sefer gökyüzünde daha dostane etkileşimler olduğunuz da bilmeniz faydalı olabilir.

 

Koç burcu Zodyak çarkının ilk burcudur.

Tekliği, ilk olmayı, cesareti, öncülüğü ve ateş elementini bize hatırlatır.

Astro-Yoga derslerime katılanlarınız, yeni ay dönemlerinde kağıdı kalemi alıp yeni ay niyetlerimizi yazdığımızı hatırlayacaktır. Bu yeni ayda da aynı ritüeli yapacağız. Ama bu sefer her zamankinden farklı olarak tekliğe, tek amaçlı olmaya odaklanacağız. Bunun için içimizdeki bilge rehberliğe ulaşmak amaçlı bir meditasyon yapacağız. Bu meditasyonun çıktıları ile önümüzdeki dönemin o tek niyetini belirleyeceğiz.

10 Nisan Çarşamba Maslak , 14 Nisan Pazar Nişantaşı ve 15 Nisan Pazartesi Etiler’de yapacağımız bu uygulamalardan herhangi birine katılma imkanınız var ise kaçırmamanızı tavsiye ederim. Yogaşala üyelerine ücretsiz olan bu uygulamaya, tek ders ücreti ödeyerek katılmanız da mümkün. Detaylı bilgileri buradan alabilirsiniz.

Eğer bu uygulamalara katılamazsanız, bu ay bir yenilik yapın ve tek bir odak, tek bir niyet belirleyin.  Bu niyeti belirlemeden önce gevşemek, zihninizi dinginleştirmek ve iç sesinizi dinlemek için bir şeyler yapın.

Kendinizi mutlu ve parlak bir şekilde nerede görmek istediğinizi keşfetmek için düşünmeye vakit ayırın. Eğer 2013 Benim Yılım kitabıma sahipseniz, Nisan ayının yeni başlangıçlarına dair temalarınızı, burcunuzu ve yükseleninizi okuyarak öğrenin, biraz kopya çekin yani… Bu temalar için motive olma, aksiyon alma ve hatta koşma zamanı.

Taptaze başlangıçlara, sürprizlere hayatınızda yer açın.

Bunu bilmediğiniz bir ülkeye keşif seyahati gibi düşünün. Seyahate çıktığımızda gördüğümüz her detaydan, her mekandan, yemeklerden, insanlardan öğrenmeye ve keyif almaya nasıl açılırsınız? İşte bu açıklığı önümüzdeki iki hafta boyunca hayatınıza taşımak için bilinçli çaba sarf edin.

%d blogcu bunu beğendi: