Kova Burcu Ağustos Ayı Yorumu – 2014

Sevgili Kova Burcu ve Yükselen Kova Okuyucularım,

Bu ay profesyonel hayat, kariyeriniz ve  kişisel prestijiniz tarafında somut başarılar elde etmek için önemli etkiler altında olacağınız bir ay. UZun süredir bu konularda sıkışmışlık yaşıyor olmanız muhtemel. Çabalarınızın sonuçlarını alamadığınız gibi, yoğun bir hayal kırıklığı yaşamış da olabilirsiniz. Şimdi artık ilerleme zamanı. Fırsatlar için gözünüzü dört açmanızda fayda var. Acele etmeden, akıllıca adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Yeni bir iş imkanı, kariyerinizde yükselme, yeni bir proje veya yeni müşteriler… Artık, bugüne kadar ektiklerinizi biçme zamanı..

Dolayısıyla bu ay herkesler tatile gitse bile, siz işlerinizin başında olun. Muhteşem kariyer haberleri sizleri bekliyor. Bu fırsatlar oluştuğunda “İyi ki işimin başındaydım.” diyeceğinize eminim. Yılın en güzel kariyer etkileşimleri sizlere terfi, yeni bir iş, yeni müşteriler veya pahada büyük projeler getiriyor olabilir. Sürprizlere açık olun. Hiç beklemediğiniz yerlerde beklemediğiniz kişiler sizler için bir şeyler yapıyor olabilir. Bu noktada önemli bir uyarı yapmadan geçemeyeceğim. İntikam alma, sivri dillilik yapma, imalarda bulunma gibi sizi zehirleyip engelleyecek tutumlardan mutlaka kaçının.

Uzun süredir gelmeyen terfi veya yepyeni bir kariyer fırsatı kapınızı çalabileceği gibi, ürettiklerinizle ortaya çıkmanız ve büyük başarı elde etmeniz için de desteklendiğinizi bilmelisiniz. Sizden üst konumda olanlarla, hayallerinizi ve hedeflerinizi paylaşmanızda fayda var. Bu hedefler son derece kişisel olsa bile, çekinmeyin, kendinizi ortaya sürün. Sizleri desteklemek için hazır bekleyen kişiler var. Yeter ki istediklerinizi ifade edin.

Bu ay sizler için önemli olan her türlü toplantı, tanışma, görüşme, el sıkışma sizlere beklentinizden çok daha fazlasını sunacaktır. Etkilerini hemen yarın göremeseniz de bu ay yaptıklarınızın kişisel prestijiniz için oldukça önemli olduğunu söylemeliyim. Girişimlerde bulunmaktan çekinmeyin. Tam zamanı. Kendi işinizi kurmak, lansman yapmak, yeni iş kollarına dair ilk tohumları atmak için oldukça uygun bir dönemdesiniz.

Ayın bir diğer önemli teması ise uzun vadeli ilişkiler tarafında. Partnerlik lişkileri, iş ilişkileri, ortaklık veya aşk. Uzun vadede hayatınızda kalmasını isteyeceğiniz yeni ilişkiler kurma zamanındasınız. Süregelen bir ilişkiyi, kalıcı hale getiriyor ve ilişkinin derinleşmesini, kökleşmesini sağlıyor da olabilirsiniz. İlişkinin türü ne olursa olsun, uzun vadede her iki taraf da kazanacak.

Bu ay, özellikle ayın sonlarına doğru günlük rutinlerinizi düzenlemek, işlerinizi yoluna koymak için harika etkileşimler var. Çözemediğiniz konuların bir anda cevaplarını bulabilirsiniz. Gözümün önündeki bu çözümü nasıl göremeim diyebilirsiniz. Her şeyin doğru bir zamanı vardır sevgili Kovalar! İşte sizin için bu ay bu mesajı taşıyan güzel gelişmeler var.

10 Ağustos’ta burcunuzda oluşan dolunay zamanında sürprizlere hazırlıklı olun. Sürpriz sevmeyenlerin bile hoşuna gidecek gelişmeler söz konusu olabilir. Spontan seyahatlere açık olun, Ayın10’u civarında takviminizi esnek tutun. Ani karar verip ilerlemek, size iyi gelecek bugünlerde. Tadını çıkarın.

Ayın sonuna doğru, özellikle finansman tarafında gelişmeler söz konusu. Kredi, alacak-borç, miras, nafaka vb finansman konularında yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Detaylara hakim olun. Sonrası kolay…

Ağustos sonu ve Eylül başı civarında, iş yerinde size daha çok ihtiyaç duyulabilir. Bunu, kendinizi göstermek için bir fırsat olarak düşünün. Kendinizi gösterdikçe karşılıklı kazançlarınızın tahmininizin üzerinde olacağını bilin. Başarı hikayeleri yaratmaya hazır olun.

Yine aynı dönemlerde, hayatınızda önemsediğiniz bir kişinin sizin desteğinize ihtiyacı olabilir. İlginizi, zamanınızı bu kişiden esirgemeyin. Çünkü birlikte birşeyler başarmanın sonuçları ikinize de iyi gelecek.
Sevgilerimle;
Burcu Vurkaç

 

%d blogcu bunu beğendi: