KOVA Burcu EKİM Ayı Yorumu 2013

Ayın başından itibaren kariyeriniz ve kişisel prestijinizi ilgilendiren konularda atılım yapmanız için destek  görüyorsunuz. Zihinsel enerjinizi bu yöne çevirmek akıllıca olacaktır. Görüşmeler yapabilir, yeni teklifler alabilirsiniz. Başarınız için elinizi çabuk tutmalısınız. Zira ayın son haftasından itibaren hissetmeye başlayacağınız Merkür gerilemesi, bu temalarda ezber bozdurup koşulları yerle bir ediyor olabilir. Böyle olursa da endişelenmeyin. Tekrar değerlendirmeler yapmak ve sizin için doğru olanı bulmak için bu etkiler ile karşılaşıyor olacaksınız. Bizler için doğru olmayan bir yola girdiğimizde, Tanrı’nın bizlere “Dur, böyle olmaz. Bazı şeyleri değiştirmelisin.” demesinin bir yolu olarak düşünün bu etkileri. Zira yapacağınız yeniden değerlendirmeler, önümüzdeki dönemde fırsatları daha kolay görmenizi sağlayacak ve daha sağlıklı ilerleyebileceksiniz. Önümüzdeki ayda da bu tetikleyici etkilerden bahsetmeye devam edeceğim. Siz bu ay üzerinize düşeni yapmayı ihmal etmeyin.

Geçtiğimiz dönemde gelirler, giderler, almanız muhtemel destekler, hayatın maddi yönüne dair beklentiler oldukça kafanızı kurcalamış olabilir. Bu ay miras ile ilgili hukuki konular, ortak paylaşımlardan gelen kazanımlar, eş veya ortaklık yolu ile gelen para ve mal varlıkları, vergi, kredi, borç, alacak, tazminat, komisyon gibi kendi çabanız dışında gelen kazançlara odaklanarak bu alanlardaki sıkıntıları çözebileceğiniz etkiler ile aya başlıyoruz. Ayın başında bu konulara dair kafanızdakileri toparlamanız faydalı olacaktır. Zira, ayın ikinci yarısından itibaren bu konularda ilerlemek için ihtiyacınız olan gücü bulacaksınız. İşler sizin lehinize dönmüşken, her şeyi yoluna koymayı ihmal etmeyin. Başkalarının kaynaklarından maddi, manevi ve yeteneksel anlamda faydalanın.

Ekim ayının bir diğer güçlü etkisi, eğitim, yurtdışı, seyahatler, yabancı ülkelerdeki kişiler ile olan etkileşimler ve yoğunlaşan iletişim temalarında oluşuyor. Yeni olana açılmak, yeniyi hayatınıza alma cesaretini göstermek ve huzuru korumak için dengeleri bozmadan ilerlemek, işleri yoluna koymak için sizlere bu ay fazlası ile yardımcı olacaktır. Yeni bir eğitim programına başlamak için oldukça uygun dönemdesiniz. Uğraştığınız konular yabancılarla ilişkiler ve seyahatler gibi temaları içeriyorsa bunları organize etmek ve sonuca bağlamak için çok iyi bir dönemde olacaksınız. 

Medya, iletişim, haberleşme, yayıncılık, ulaşım gibi temalarda koşulları olgunlaştırmanız gerekebilir. Bu ay bu konularda bitirmeye odaklanın.

Başlarken bahsettiğim Merkür gerilemesi, ayın sonuna doğru ve Kasım ayı başında, eski ilişkiler yolu ile yeni projeler veya fırsatları karşınıza çıkartabilir. Bu dönemde eskiden başlayan, eski tanışıklıklardan gelen sizler için daha hayırlı olacak. Aynı süreçte mevcut iş ortamınızda oluşabilecek yanlış anlaşılmalara karşı hassas olun. Yanlış anlaşılma kokusu aldığınız an sessiz kalıp, durumun düzelmesini beklemek yerine, durumu açıklığa kavuşturmak için samimiyetle konuşmayı deneyin.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç

%d blogcu bunu beğendi: