Mars Koç’a Geçince, Enerji Yükselince…

Salı günü Mars Koç burcuna geçiş yaptı. 
Yaklaşık iki sene önce yine buradaydı.
O dönemi dün gibi hatırlıyorum.
Kurumsal hayatı bırakma kararımın cesaret kazandığı, henüz aksiyon olarak dışarı çıkmasa da içte müthiş bir enerjinin içimde uyandığı bir dönemdi.

Mars tekrar Koç’ta. Kendi evinde, enerjisini çok güzel ortaya çıkartabildiği bir yerde.
Bu enerji hızlı, canlı, ateş gibi…
Hepimizi uyandırıcı, hepimize güç verici…

Geçtiğimiz haftalarda, Balık burcunda ağır bir gezegen toplanması vardı.
Bu etki adeta puslu, sisli, kendinden, gerçekten kopma etkisi idi. Pek çoğumuz işe gitmek istemedik, uyumak istedik, aşırı yedik, alkolü abarttık, rüyalara, hayallere daldık. Yalnız kalmak istedik, sessizlik istedik. Bunlar kötü mü? Hayır, tabiki değil. Aksine, dinlenmemiz ve arınmamız ve kendi özümüze dönmemiz için bir mola idi bu süreç.İşte bu puslu etkiden ilk çıkan gezegen Mars oldu ve evrendeki enerji yükselmeye başladı.

Nerede bu Mars, ben niye hissedemiyorum?” diye içinden geçirenler, halen Merkür gerilemesi, Güneş ve Venüs’ün Balık’ta, bu pusun içinde olduğunu hatırlatırım. Önümüzdeki haftadan itibaren herkesin farklı farklı konularda hissetmeye başlayacağı hız, canlılık, cesaret ve kararlılık hepimizin hayatını hızlandıracaktır. Astrolojiye, ortalamadan daha fazla ilgi gösteren bizler ise, bu enerjiyi şimdiden fark etmeli ve çevremize yaymalıyız bence.

Mars Koç’ta, Eee Ne Yapalım?

Gelin bu soruyu daha tatlı ve kullanılabilir hale çevirelim:
Evrende yükselen Mars enerjisini nasıl kullanabiliriz? Bu rüzgarı nasıl arkamıza alalım?

Doğum haritanızda ters etkiler yok ise, pek çoğumuzun fiziki gücünün, hareket performansının da artacağı bir dönemin kapısındayız.  Spora başlamak isteyenler, hadi bakalım hareketlenin. Şimdi başlamak, ancak yaza forma sokturur, haberiniz olsun.

Gelelim bu yazıyı asıl yazmak isteme nedenime….
Gezegenlerin büyük bir kısmı halen Balık burcunda iken, iç sesimiz yüksek. Hayatta ne istediğimizi bulmak için harika günlerdeyiz.
Bir yandan da Mars’ın verdiği cesaret, motivasyon ve enerji, kapalı kapılar arkasında hazırlık yapmamızı kolaylaştıracaktır.
Hayatımızı şekillendirebilecek konularda yeni başlangıçlar yapabilmek için  mutfaktaki hazırlıkları başlatmak olarak nitelendiriyorum bu günleri.
Bunu bir yemek daveti vermek gibi düşünün. Daha yemek davetini yapmadık,ne zaman olacak, kim gelecek bilmiyoruz. Masayı ise hiç kurmadık.
Sadece içimdeki ses “Yemek daveti versem ne güzel olur” diyor. Bu sesi duydum ve markete gidip, yemek tariflerini karıştırıp neler yapabileceğimizi düşünme günleri…

Hayat döngülerden ibaret. İki sene önceki Mars enerjisi, bileşenleri farklı olmakla beraber tekrar kapımızda.
Astroloji bilmek tek başına yetmez, bu enerjileri kullanma için aksiyon almak gerekir.
Yeni ayın güzel enerjisi ile birleşen bu günleri kullanın.
Sonrasında başarı hikayelerinizi ve mutluluklarınızı dinlemek benim için büyük bir keyif…
Sevgilerimle….

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: