Saç Çıkartan ve Saçları Gürleştiren Karışım

Jan 29, 2012 4 Comments by

Üniversiteden mezun olup işe başladıktan sonra hayatın değişmesi, gün boyu ofiste oturma sıkıntısı, stres derken epey bir strese girip çokça saç dökmüştüm. Hatta her duş sonrası elimde kalan saçları gördükçe ağlamaklı olurdum.

İşte tam o dönemde bu ‘mucize‘ denen karışımı bir arkadaşımdan öğrendim. Kendisi çokça fayda gördüğünü anlatıyordu. Gaza gelip denemeye kalkmadan önce internette de epeyce araştırmıştım. Sizlerle bu yazıyı paylaşmadan önce tekrar bir baktım bu konudaki paylaşımlara. Faydasını gören çok kişi var gibi görünüyor. Ancak forumlardan ve yorumlardan gördüğüm kadarı ile bu karışımı uygulamak zahmetli geliyor, insanların hevesi çabuk kaçıyor.

Ben o dönemde kendimi epey vahim bir durumda gördüğüm için olsa gerek, gayet düzenli bir şekilde hafta 3 defa uygulayarak yaklaşık 6 ay kadar sürede oldukça güzel sonuç almıştım.

İşte saçları gürleştiren, besleyen ve daha hızlı uzamalarını destekleyen o karışım:

 • 10 gr ENTELE OTU
 • 2 su bardağı Elma Sirkesi
 • 2 su bardağı su

Karışımı, suyun yarısı buharlaşana kadar kaynatıyorsunuz. Bir gün süreyle beklettikten sonra süzerek bir şişeye alabilirsiniz. Ben karışımı buzdolabında saklamıştım.

Her saç yıkama öncesinde saç diplerine sürüp yarım saat kadar bekliyordum. Ardından duş…

Düzenli kullanarak faydasını görmeniz dileklerimle…

Güzellik

About the author

Girişimci, Yazar, Pilates & Yoga Eğitmeni, Astrolog.

4 Responses to “Saç Çıkartan ve Saçları Gürleştiren Karışım”

 1. Basak says:

  Bi ara deniciiiim:)

 2. burcu says:

  karışımı deneyeceğim fakat karışımın ardından ne tür şampuan kullanılması gerektiği de önemli. mesela siz hangi şampuanı kullanıyorsunuz ? sevgiler 🙂

 3. BURCU VURKAC says:

  Ben her zamanki şampuanımı kullanmaya devam ettim. Aynen siz de devam edin. Malum, şampuan değiştirmek de saçları dökebiliyor.
  Sevgiler 🙂

 4. Pınar says:

  Sizin şampuan markanız nedir ?