Satürn Yay Burcuna Geçince Ne Olacakmış?

Satürn Yay burcuna geçti.
Geçmiş olsun!
Şaka şaka! 🙂

Geçen giden bir şey yok. Dürüst olalım. 
Sadece gündemlerimiz değişiyor.

Ekim 2012’den beridir akrep burcunda dolaşıyordu Satürn.
Bugün yeni bir güne uyandık. Satürn Yay’a geçti.
Muhtemelen, evrenle senkronize ruhlar, bu geçişin etkisini hissedecek bugünden itibaren.
Özellikle Satürn, Akrep’in son derecelerinde iken, gücünü ortaya son bir defa hem iyi hem kötü anlamda ortaya çıkardı. Son kez yaktı derinden.
Çoğu kişi zor günler geçirdi. Öğrenmesi gereken bir şey vardı. Onu görenler rahata erdi bile. Öğrenmesi gerekeni öğrenmeyenler, pislikleri halı altına süpürenler için önemli bir notum var: 
Satürn geri hareket yaparak son bir defa daha Akrep’e geri dönecek. İşte görmezden gelinen veya açık bırakılan o konularınız, Satürn’ün bu geri hareket döneminde çözmeniz için tekrar gündeminize girebilir. Bu dönem ne zaman derseniz: 15 Haziran – 18 Eylül 2015 arası.

Korku tellalığı yapılmasından hiç hoşlanmam. Yapanlara da itibar etmem. Bu nedenle Satürn’ün yukarıda yazdığım geri hareketini lütfen korkunç bir şey gibi görmeyin. Bu bir fırsat! Hayatınızda bir şeylerin ‘hayırlı’ yola dönmesi için, iyiliğiniz için bir fırsat. Satürn ne zaman zorlar? Değişime direnirseniz, yeni ve ‘hayırlı’ olanı kendinizden uzağa iterseniz zorlar. 

Satürn özünde iyi bir gezegen! 
Bu cümleyi geyik olsun diye kullanmayı çok severim. Ama saçma. İyi nedir? Kötü nedir? Her şey nereden baktığınla alakalı. 
Ben bir astrolojik enerji yorumcusu olarak, Satürn’ünü severim demeye çalışıyorum. 
Satürn’ün sınavlarından geçtim. En zorlularından bile! Bugün hayatıma baktığımda ‘iyi ki olmuş’ dediğim tüm her şey, Satürn zamanı gelmiş. Ne mutlu bana!

Bu yüzden bundan sonraki satırlarda korku veya kötü haber arayanlar, boşuna aramasınlar. Yok çünkü.

Bir şeyi bilmemek korkuturmuş insanı. Bu yüzden Satürn’ü bir miktar tanıtmak isterim. Satürn madde ile ilgilidir. Katıdır. Yaşadığımız dünyaya dairdir. Dünyevi öğretilerdir. Öğretmendir. Karmadır. Ettiğini bulmaktır. Ektiğini biçmektir.

Satürn tutarlıdır.
Hiç bıkmadan, usanmadan, aynı şey defalarca gösterebilir insana. Değiş der mesela. Sen değişime direnirsen, aynı mesajı tekrar tekrar, farklı yollarla çıkarır karşına. Mesela ben kurumsal hayatı, Satürn yükselen burcumdan geçerken bıraktım. Kurumsal hayat kalıbına girmekte her geçen gün zorlandığımı fark edip acı çektim o dönem. İşimi bırakmamaya direndikçe, ‘bırak’ mesajını veren olayların sayısı arttı. Direnmeyi bırakıp, değişim tercihini yapınca da çözüldü her şey! “İyi ki yapmışım” dediğim yollar önünde açıldı.

Satürn’e güvenmek lazım. Yani aslında evrende oluşan enerjiye güvenmek lazım. Enerjilerden anlamıyor olabilirsiniz. Ama hayatınıza giren insan ve olayları anlamlandırabiliyorsunuz. 

Hayatınıza giren tüm insanların ve olayların bir nedeni var!

İnsanları ve olayları okumayı öğrendikçe, evrenin muazzam düzenine hayran kalıyor insan.
Bugün yaşadığınız hayat, (hoşunuza gitsin ya da gitmesin) sizin seçimlerinizin bir sonucu.
Bu nedenle geminin kaptanı olduğunuzu kabul edin.
Arada bir kaç dalga tabi ki gelir.
2-3 dalga geldi diye depresyona giren bir gemi kaptanı gördünüz mü hiç?

Satürn Akrep’te derinden hislendirerek yaşattı hepimizi. Doğum haritalarımızda Akrep burcu tarafından yönetilen alanda dersler verdi. Hatalar yaptık. Bu hatalardan öğrenmemizi istedi. Akrep enerjisi işin içinde olunca bazen çok korktuk, bazen paralize olduk, hareket edemedik. Kimisinin güveni fena halde kırıldı. Kimisi sağlıpından oldu. Kimisi ilişkilerini kökten değiştirdi. Akrep enerjisi bazı ilişkileri geri dönüşsüz bitirdi ki iyi oldu, zehir ortadan kalktı. Kimisi de samimi yakınlığın verdiği şifa ile iyileşti.

İşte şimdi bu dönem kapandı. Doğum haritalarımızda Yay burcu tarafından yönetilen konularda Satürn zaman içerisinde etkisini göstermeye başlayacak. Abarttığımız alanlarda dersler verecek. Belki en çok zorlandığımız şeyi, öğretir hale geleceğiz. İnançlarımızı tekrar sorgulayacağız. Adalet duygumuzu tekrar sorgulayacağız. Özgürlük kavramına bakışımız değişecek. Kimimiz yeniden öğrenci olmaya karar verecek. Kimimiz ise biriktirdiklerini öğretmeye yola çıkacak. Kimimiz aile kuracak. Kimimiz ailesini dağıtacak.

Burç burç yorum yapmayı inanın çok isterdim. Ama iş sadece Satürn’le bitmiyor ki! 
Gerçekçi olalım!
Doğum haritası denen şey, yüzlerce parametre içeriyor. Tüm bu parametrelerin birbiri ile ilişkisini anlamadan yorum yapmak sadece bir kandırmaca olur.

Kaldı ki Satürn Yay’a girmişken, doğrucu Davut olma zamanıdır.
Kandırmaca ile uğraşayım demeyin, aman! Satürn’ün dayağını nasıl yediğinizi anlamazsınız bile.
Dürüstlüğe sahip çıkanların aydınlığa çıktığı; kandırmaca ve sahtekarlık yapanın canının fena yanacağı bir dönem başlıyor. Benden söylemesi.

Uzun lafın kısası, Satürn halen gökyüzünde bir gezegen.
Hiç bir yere gitmedi.
Sadece burç değiştirdi.
Enerjiler değişti.
Gündemlerimiz yavaş yavaş değişmeye başlayacak.
Sınavlar artık başka bir alanda. Henüz bilmediğimiz yerden çıkacak.
Dersine çalışma sorumluluğunu alanları hızlıca ödüllendirirken, dersine çalışmaya direnenler önce olgunlaşacak, sonra sorumluluk almayı öğrenecek. 
İyi veya kötü bir şey yok anlayacağınız.
Hayat devam ediyor.
Yeni deneyimler bizi bekliyor.
Hepimize ışık olsun!
Burcu Vurkaç
24 Aralık 2015, İstanbul

 

%d blogcu bunu beğendi: