Temmuz Ayı Burç Yorumları – 2012

Bu ay bol bol güzel etkiler var!

VENÜS gerilemesi bitti.
İlişkiler, aşk, para, mutluluk ve güzellik temalarında rahatlamalar geliyor. Özellikle Boğa, İkizler ve Terazi’ler rahatlıyor.
Ocak ayından beri gerileyen SATÜRN‘ün ileri hareketine başlaması da uzun süredir sıkıştığımız ve ilerlemeyen konuların  artık yoluna gireceğinin habercisi! 
Bir de tekrar hayatımıza girecek olan MERKÜR gerilemesi var. İkizler, Başak ve Yay’lar ekstra dikkat!
Yengeçlerin ve Aslanların doğum günlerini kutluyoruuuz…
Aman diyim, Yengeç ve Aslan arkadaşınız var ise kutlamayı ihmal etmeyin, sonra üzülmeyin!  

Astrolojik rüzgar bu ay ne yönden esiyor ve hangi burca  hangi etkileri veriyor bakalım bakalım…
Keyifli okumalar! 

KOÇ BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:
Sevgili Koç Burcu Sakinleri,

Yılın ilk yarısını bitirdik. O bitmez tükenmez enerjinizle ne çok alanda koşturdunuz, savaştınız değil mi? İşler, seyahatler, para mevzuları, yetişmesi gereken projeler, bitmek bilmeyen detaylar, sıkışan günlük hayat…
Uzun zamandır sizler için aşktan, eğlenceden, hayatın keyifli yanından bahsedemez olmuştum. Nihayet o güzel dönem başlıyor ve büyük bir keyifle Temmuz ayının etkilerini anlatmaya başlıyorum.
Bu ay belki de tatil planlamak için en güzel ayınız. Aşk, eğlence, kahkaha, rahatlama, dost sohbetleri ile doldurun ayınızı. Artık fazlası ile hak ettiniz hayatın tadını çıkartmayı.
Önceliği aşk konularına vermek istiyorum. Bekar Koç burçlarının yüzünün güleceği etkiler var bu ay. Yepyeni bir aşk kapınızı çalabilir. Artık aşk için çok pozitif bir dönemdesiniz. Üzerine gidin. Kalbinizi titreştiren o insana yakın olun. Karşıdan bakınca sohbetinizle, kahkahalarınızla, enerjinizle çok çekici göründüğünüzü bilin. Son aylarda bahsettiğim o yüzeysel ilişkiler, sıkıntılı ilişkiler dönemi bitti. Bunu en çok kutlayacak olan belki de sizsiniz. Kalabalıklarda olun ve size hayranlıkla bakan o kişiye titreşiminizi gönderin. Belki de hayat partnerinizle karşılaşmış olacaksınız.
Bir yandan da eski ilişkiler, aşklar tekrar gündeminize girebilir. Eskiden oluşmuş bir yakınlaşma, bir arkadaşlık aşk ilişkisine dönüşebilir.

İlişkisi olan Koç’ların, ilişkilerini bir sonraki aşamaya taşımaları için de bu aşk dolu, tutkulu ayı kullanmalarını tavsiye ederim. Belki evleniyorsunuz, belki evlilik hazırlarına girişiyorsunuz, belki de evlenme, birlikte yaşama süreçlerinin kapısında bekliyorsunuz. Artık bekleme ve sıkıntı dönemi bitti. Mutluluğun tadını çıkarın.
Kariyere değinmeden de olmaz. Günlük rutin işlerinizi, projelerinizi, seyahatlerinizi yoluna sokmuş olmalısınız. Uzun süredir hakim olan o yavaş ilerleme, patinaj çekme temaları artık sizden uzaklaşıyor. Kariyerinize dair beklediğiniz haberleri alacağınız bir döneme giriyoruz. Üstlerinizle konuşun. Mücadelede ödül var, bunu bilin. Bu ödül bir günde gelmiyor. Bugüne kadar adım adım kurduklarınızın sayesinde geliyor.

Temmuz ayının bir diğer etkisi de çocuklara dair. Hayatınıza girecek olan bir çocuğun haberini alabilirsiniz. Belki bu yönde ilerliyorsunuz ve beklediğiniz haber geliyor. Belki de aileniz, yakın dostlarınızdan bir çocuk haberi alıyorsunuz. Haber nereden gelirse gelsin, sizi mutlu edeceğini tahmin ediyorum.
Mutluluğunuz beklediğinizden çok daha bol olsun diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

BOĞA BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:
Sevgili Boğa Burcu Sakinleri,

Sizleri için uzun süredir aşk, para, bolluk ve bereketten bahsettim. Yılın yarısını geride bıraktık. Çevremde tanıdığım/bildiğim ve danışmanlık verdiğim pek çok Boğa’nın aşkı tattığını, yepyeni işlere başladığını, gelirlerini arttırdığını görmek  ne güzel! Aylardır sizlerden gelen mesajlarla da yaşadığınız bu güzellikleri gözlemlemek beni çok mutlu ediyor.
Astroloji bilmek, rüzgarın nereden estiğini bilmek gibidir. Astroloji bilgisi sayesinde sizi destekleyen astrolojik rüzgarların yönünü bilip, özgür iradenizle birleştirmek müthiş sonuçlar yaratıyor. Örneğin kariyer için sizi destekleyen rüzgarlar eserken, aşk konusunda rüzgarlar sizi desteklemiyor olabilir. Bu aşk peşinde koşamayacağınız anlamına gelmez. Ancak böyle bir etki altında aşk peşinde koşmak çoğu zaman zorlu ve sonuç vermeyen bir çaba olabilir. Diğer yandan kariyer rüzgarını arkanıza alarak müthiş atılımlar yapabilirsiniz.

Umuyorum ki aylardır sizlerle paylaştığım bu güzel etkileri / rüzgarı yakalayıp, mutluluğunuza çevirdiniz ve yüzünüzde güzel bir gülümseme ile bu ayın etkilerine göz atıyorsunuz..

Örneğimizde AŞK’tan bahsederken, burada bir nokta koyalım aşka. Çünkü aylardır üzerinizde dolaşan aşk melekleri bu aydan itibaren sizlerden uzaklaşmaya başlıyor ve yönünüzü ev, aile, seyahatler, para ve günlük rutinlerinize çevirmenizi istiyor.

Bu ay eviniz ve aileniz her zamankinden daha fazla gündeminizde olabilir. Evinizde çeşitli tamiratlar yapmak, tadilat, düzenleme, yeniden dekorasyon gibi çalışmalar için özellikle ayın ikinci yarısından itibaren oldukça iyi bir döneme gireceksiniz. Bir yandan da bu ay artık rahatlık ve mutluluk, ailenizin yanında olmak, onların koşulsuz sevgi ve ilgisini hissetmekte yatıyor.
Geçtiğimiz aylardan beridir kazançlarınız, yeteneklerinizin karşılığını hakkıyla almak veya parayı ilgilendiren konularda sıkışmalar, tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşamış olmanız muhtemel. Bu ayın hemen başından itibaren bu etkinin tam tersi pozitiflikte etkiler altında olacaksınız. Tekrar odağınızı gelirlerinize çevirerek, hakkınızı, yeteneklerinizin karşılığını bir Boğa’ya yakışır biçimde fazlasıyla almak, “akarken doldurmak” için uygun bir dönemde olacaksınız. Bir iş görüşmesi yapıyorsanız hakkınızı sonuna kadar almak için pazarlık edin; satış yapıyorsanız ürününüzü ucuza vermeyin, yeni bir iş/pozisyon söz konusu ise hayallerinizdeki rakamları telaffuz etmekten/istemekten çekinmeyin.

Ayın yarısından itibaren gerilemeye başlayacak olan Merkür, özellikle ev ve aile ile ilgili konularda sizi uyarmakta. Gerileme döneminde sözleşmesel süreçlere girmemenizi tavsiye ederim. Girmek zorunda kalırsanız da enine boyuna her maddeyi çok iyi düşünüp tarttığınızdan emin olunuz.
Ailenizle, sevdiklerinizle, mutlu bir Temmuz ayı diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

İKİZLER BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:
Sevgili İkizler Burcu Sakinleri,

Yoğunsunuz, belki biraz yorgun… Dinlenmeye halen vakit bulamadığınızı tahmin ediyorum. Tüm gezegen etkileşimleri sizler üzerinde dönerken durmak ne mümkün!

Geçtiğimiz aylarda uzun uzun bahsetmiştim. Artık hayat sizin için yeşermeye, meyve vermeye başlıyor! Bugüne kadar ektiklerinizi biçme dönemine girdiniz, ne mutlu!
Geçtiğimiz Mayıs ve Haziran’da burcunuzda oluşan güneş ve ay tutulmaları, sizler için önemli bir astrolojik birleşimler oluşturdu. Kiminiz önemli kararlar aldınız, kiminiz önemli başlangıçların ilk hamlelerini yaptınız. Kiminizde ise düşünce düzeyinde oluşan farkındalıklar aksiyona geçme isteği yarattı.

Başlangıçlar, partnerlik ilişkilerine, iş ilişkilerine, ticarete ve para temalarına işaret etti. Temmuz ayından itibaren bu konularda daha hızlı ve daha elle tutulur şekilde yol alabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken şu: Ayın ikinci yarısından itibaren İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür gerilemeye girecek. Bu nedenle her türlü iletişim, girişim ve başlangıçları ayın ilk yarısında yapmaya özen gösterin. Merkür gerilemeye başladıktan sonra ise, geçmişe dönüp bazı konuları TEKRAR değerlendirmeniz gerekecek. Özellikle ticaret, sözleşmeler, seyahat içeren konularda ekstra dikkatli davranmak yararınıza olacaktır. Bu dönemde imza atmamaya dikkat edin. Atmak zorunda kalıyorsanız da tüm detayları en ince ayrıntısına kadar gözden geçirdiğinizden, ayaklarınız yere basar bir biçimde hareket ettiğinizden emin olun.

Bu ayın sizler için yepyeni bir teması var: AŞK!
Pek çok İkizler burcunu ayakları yerden kesilmiş bir halde göreceğimiz günlere yaklaşıyoruz. İnsanlara hayam enerjisi veren halinizi daha da parlatacak olan bu durum bir harika! Aşk hem yeniyi hem de geçmişten gelenleri işaret ediyor bu sefer. Geçmiş ilişkiler tekrar karşınıza çıkabilir. Geçmişte ilişkiye dönüşememiş yakınlaşmalar bu sefer dilediğiniz romantik etkileşim ile devam edebilir. Tadını çıkarın!

Yaratıcılık, sanat, sahneler gibi temaları içerek uğraşlarınız var ise gösteri zamanı! Yaptıklarınızın çok güzel karşılanacağını bilin.

Nihayet burcunuzda geri hareketi biten Venüs, sizleri tekrar ışıldatıyor. Bu ileri hareket sizlere çekiciliğin yanısıra, dünyevi zevkleri ve parayı da taşıyor. Bu ay her zamankinden daha çok eğlenceye, yemeye, içmeye,  hayatın güzel zevklerine vakit ayırmaya çalışın. Hatta bunları o romantik etkileşim altında iyice köpürtün. Daha güzeli var mı?
Bir yandan da gelirleriniz tarafında mücadele zamanı. Ürettiklerinizin karşılığını alabilmeniz için öne çıkın. Tamamlamak ve tahsil etmek odağınızda olsun.
Para, aşk, zevkler ve eğlence…
Ne güzel bir ay!
Hepimiz için tadını çıkarın!
Burcu Vurkaç

 

YENGEÇ BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:
Sevgili Yengeç Burcu Sakinleri,

Hepimizin doğum günü kutlu olsuuun!
Ben de bir Yengeç burcu olduğumdandır herhalde, Yengeç’leri hep ayrı bir severim, ayrı bir kalp bağım olur tüm Yengeçler ile. Bu ay yorumlara geçmeden önce tüm Yengeç burcu okuyucularımın bu güzel yaşını kutluyorum ve sevincinizin, mutluluğunuzun daha da artmasını diliyorum!
Doğum günlerimizde, doğum haritalarımızdaki Güneş ile, evrende burçlar üzerinde seyahat eden Güneş 24 saat için kavuşur. Bu özel kavuşum yani her iki Güneş’in de sizi aydınlatması, tüm spotların sizler üzerine çevrilmesi anlamını taşır.  Bugünde evren sizin adeta bir Aslan Burcu gibi şımartılmaktan, eller üzerine çıkarılmaktan, kutlamalar yapmaktan mutlu olmanıza yardım eder. Doğum gününüzde birilerinin gelip sizi kutlamasını beklemeyin. Kendi bayramınızı gönlünüzce kendiniz kutlayın! Pırıltınızı tüm dünyaya gösterin!
O sevdiğimiz ilgi ve sevgiyi bol bol aldığımız o günün her dakikasının tadını çıkarın!

Gelelim Temmuz ayında bizleri bekleyen etkilere….
Son aylarda kafamız biraz karışıktı. İlişkilerde önünüzü görmekte zorlanmış olmanız muhtemel. Dışarıya açıkça belli edilmese de platonik bazı titreşimler, içinde bulunduğunuz ilişkiden sebepsiz uzaklaşma ve belki de gözlerinizin dışarıya kayması etkileri oluşmuş olabilir.
Bir Yengeç, hayatında yolunda gitmeyen bir konu olduğunda bunu içinde dert eder, bir yandan da kıpır kıpır bunu çözmenin yollarını arar. İşte o çözüm yolu geçtiğimiz aydan beridir ortaya çıkmadığı için huzursuzluğu da beraberinde yaşatmış ve ilişkiler konusunda gerilmeniz, tatminsiz hissetmenize neden olmuş olabilir. Neyse ki artık bu etkiden kurtularak yeni ve güzel bir dönemin kapısını aralıyorsunuz.

Bu ay pırıl pırıl parlamanıza neden olacak etkilerle dolu. Hayatınızın her alanında yapacağınız başlangıçlar sizi en önlere çıkartacak, yükseltecek ve mutlu edecek etkiler taşıyor. Bir yandan da hayatınızda bu başlangıçlara yer açabilmek için oluşacak olan sağlıklı bitiş ve tamamlanmalar teması hakim. Dolayısıyla bu bitiş ve başlangıçlara dair içiniz rahat olsun. Bu temalar belki bir iş, belki bir ortaklık, belki partnerlik, belki para,, ev, sağlık… Konu ne olursa olsun, korunduğunuz bir aydasınız Sevgili Yengeç Burçları!

Bu ayın başından itibaren gelirleriniz, yeteneklerinizi paraya dönüştürmek ve daha çok paraya sahip olmak temalarında öne çıkmanızı tavsiye ederim. Ek işler almak, iş değiştirmek, hobinizi işe çevirmek vb çok çeşitli yollarla bu etkiden faydalanabilirsiniz. Özellikle sahnede olmak, alkışlar, yaratıcılığınızı somut olarak ortaya koymak söz konusu ise merkezde olmak ve parlamak zamanı. Bu temalarda hakkınız olan kazancı elde edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Pazarlık gücünüz olduğunu bilin.

Hayatın zevklerini daha fazla tatmak, sanat ve lüks temalarında her zamankinden daha fazla harcama eğilimine girebilirsiniz. Ancak o güven ve “yarın kaygısı” olan Yengeç tarafınızın, çok açılmanıza izin vermeyeceğini tahmin ediyorum.

Uzun süredir ev, aile, kendi ailenizi kurmak gibi konularda yaşadığınız sıkıntıların da bu aydan itibaren yavaş yavaş çözüldüğünü görebilirsiniz. Geçtiğimiz süreçte bu konularda sabırlı olmanızı, daha zamanının gelmediğini anlatmaya çalışıyordu gezegenler. Artık rahatlayabilirsiniz. Tüm Temmuz ayı ve gelecek ay, evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda daha rahat ve hızı harekete geçebilir. Aylardır bekleyen tüm konularınızı çözebilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyen Yengeçler veya bu konularda girişimlere başlamış olanlar için bu ay güzel tetikleme ve hızlandırma enerjileri de mevcut. Yeteneklerinizin değerini bilin ve ucuza gitmeyin!
Işıl ışıl parladığınız bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

ASLAN BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Aslan Burcu Sakinleri,
Geçen ay ne kadar yoğundu! Dinlenmeye vakit ayırmayı ihmal etmiyorsunuz değil mi?
Aşk kıpırtıları nasıldı? İstediğiniz derinleşme sağlanamadı, belki adım atmaya çekindiniz. Aslına bakarsanız iyi oldu. Çünkü ilişkilerde bir yüzeysellik, bolca flörtleşme ve derinleşememe etkileri altında, size iyi gelecek etkiler oluşmayabilirdi. Artık bu aydan itibaren sazı elinize alma zamanı! Sesinizi yükseltme ve parlama zamanı!

Ne kadar güzel bir ay sizleri bekliyor! Öncelikle bu ayda her alanda güçlü olduğunuzu bilmenizi istiyorum. Geçen ayın o duygusal iniş çıkışları, kendini rahat ifade edememe halleri bitti. Artık o güzel ASLAN kral tarzınızı rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz. Hayranlarınızı etrafınıza toplayın, sizi dinlesinler, sahnede olun, bol bol anlatın. Sizi keşfetsinler. Bu etkiler altında çekiciliğinizin de artacağını bilin.
Bu ay göz önünde olmak, yeni ilişkiler kurmak, iş ilişkilerini geliştirmek, hayallerinize emin adımlarla koşmak için güçlüsünüz. Amacınız bir şeyleri hayalden somuta-eller tutulur, gözle görülür hale çevirmek olsun. Geçen aylarda sizi zorlayan ortamlardan ve insanlardan artık destek görmeye başlayacaksınız. Belki karşıdaki kişiler fikirlerini değiştirecek, belki ortamın koşulları değişecek, belki de kontrol edemediğiniz koşullar aslında sizlerin pazarlık gücünü arttıracak. Arka planda ne olura olsun artık sizler için ödüllendirilme zamanı. Yeterince mücadele etmiş olduğunuzu tahmin ediyorum. Şimdi aksiyonlarınızı söze dökme zamanı. Yeni başlangıçları ayın ilk yarısında tamamlamaya gayret edin. Eskiden başlattıklarınızı ise ayın ikinci yarısında toparlayabilecek ve sonuca bağlayabileceksiniz.

Ayın ikinci yarısından itibaren Merkür gerilemesinin etkisine gireceksiniz. Merkür bu gerileme dönemini sizin burcunuzda geçirecek. “Eyvah yine mi Merkür!” demeyin. Merkür sizlere yardımcı olmak için bu sefer devrede. Geçmişten gelen kişiler ve ilişkilerden kazançlar sağlamanız için devrede. Özelikle sözleşme, yayıncılık, seyahat konularında detayları sizin lehinize çevirmeye yardımcı olacak. Bu ay YENİDEN teması olan her şeye dikkat edin. Daha önce kaçırmış olabileceğiniz detayları size gösterip, durumları sizin lehinize ilerletmek için karşınıza çıkıyor.
Bu ayın ikinci yarısından sonra, zorda kalmadıkça elektronik eşyalar almayın. Önemli sunumlarınız, görüşmeleriniz var ise seyahat planlamanızı dikkatli yapın. Ulaşım için bir B planınız olsun. Son dakika aksiliklerinin o güzel enerjinizi bozmasına izin vermemek için bunları anlatıyorum. Bu ay özellikle iletişim yönünüzle parlama zamanınız. Ufak tefek elektronik aksaklıklar veya ulaşımdaki sıkıntılar o enerjiyi bozmasın.

Temmuz ayının hemen başından itibaren eviniz ve ailenizle ilgili hareketlenmeler söz konusu olabilir. Eve ve aile temalarında uzun zamandır canınızı sıkan iş veya konuları çözmek ve ilerlemek için nihayet kapı açılıyor. Evinize ve ailenize dair olmasını istediğiniz ne varsa üzerine gidin. Daha önceki hayal kırıklıkları veya üzüntüleri bir kenara bırakın, aksiyon alın. Artık yavaş ilerlemeler, sabretmek veya detayların sıkıntısı ile uğraşmanız gerekmiyor.

Bu ay bir yandan da kurulum ve büyüme enerjileri üzerinizde dolaşıyor. Özellikle kendi işini yapan Aslan okuyucularıma, emin adımlarla ilerlemelerini ve insanlardan yardım istemelerini tavsiye ediyorum. Bu emin adımlar ve gelen yardımlar, beklentinizden çok daha fazla ödül ve mutluluk taşıyor olabilir.
Doğum gününüze de adım adım yaklaşırken enerjinizin ve ihtişamınızın daha da artmasını diliyorum.
Doğum günü ayınızda tekrar görüşmek üzere.
Burcu Vurkaç

 
BAŞAK BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Başak Burcu Sakinleri,
Geçtiğimiz ay bol bol kariyerden bahsetmiştim size. Başlangıçlar yapmanın önemini vurgulamaya çalıştım. Önünüzde önemli başlangıçlara işaret eden bir dönem var. Bu etkiyi belki içsel olarak hissediyorsunuz. Belki halihazırda yeni bir kariyer, kendi işiniz veya kişisel prestijinizi ilgilendiren önemli adımlar attınız. Bu güçlü etkiler sizlerin hayatında nasıl yer bulmuş olursa olsun, devamının geleceğini, hatta daha da olumlu bir şekilde geleceğini bilmenizi istiyorum.
Yalnız burada önemli bir önkoşul var. Rehavete kapılmak, ertelemek, ötelemek veya kararsızlık dolayısıyla hareketsiz kalmak yok! Harekette sizler için bolluk ve ödüller olacağını bilmelisiniz.
Bu aydan itibaren aylardır burcunuzda bulunan Mars sizleri terk ediyor. Son dönemde size hem savaşma gücü hem enerji hem karizma hem de bir miktar agresiflik verdiğini tahmin ediyorum. Mars şimdi para konularında hareketlilikler katmak üzere doğum haritanızda seyahate başlıyor. Gelirlerinizi arttımak için diplomatik tarzda harekete etmek faydanıza olacaktır.
Uzun süredir sürüncemede kalan, ilerlemeyen maddi konuları bu aydan itibaren çözebilecek etkiler altında olacaksınız. Özellikle Ocak ayından beridir bekleyen maddi konularınız var ise şimdi harekete geçme zamanı. Bunun için ayın ilk yarısını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Gökyüzündeki toplam etkileşimler bu ay bencilliğin artacağına, egoların biraz daha kabaracağına işaret ediyor. Bu ortamda dengeleri korumak, huzuru ve adaleti sağlamaya çalışmak size somut olarak kazandıracak.
Bu ay zihinsel olarak oldukça aktif olabilirsiniz. Zaman zaman karışık hisler ve düşüncelere dalabilirsiniz. Özellikle tekrar tekrar takıldığınız konuları önemseyin. Oralarda dikkatinizi çekmeye çalışan bazı detaylar gizli olabilir. Tekrar değerlendirmek, tekrar düşünmek bu ay sizi koruyacak.

Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yıl ikinci defa geri hareketini yapacak. Bu dönemde sözleşmeler imzalamamak, elektronik aletler almamak faydalı olacaktır. Diğer yandan yapacağınız seyahat planlarında tüm detayları tekrar tekrar kontrol ettiğinizden de emin olun.

Ayın hemen başında hayalleriniz, umutlarınıza giden yol aydınlanıyor. Kalabalıklarda olun, insanlarla tanışın, iş birliği ve yardım isteğinizi dile getirin. Bunların meyvelerini hemen bu ay içerisinde görmeniz bile muhtemel.
Yolunuz açık olsun!
Burcu Vurkaç

 

TERAZi BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Terazi Burcu Sakinleri,
Aylardır Satürn etkisi, Venüs etkisi, Mars vs derken, zorluklar bir türlü yakanızı bırakmadı biliyorum. Özellikle Mayıs ayından beridir gerilemede olan Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’ün etkilerini çevremde ve danışmanlık seanslarımda üzülerek gözlemledim.
Tüm Terazi’ler kafa karışıklıkları, duygusal çalkantılar, zaman zaman yoğunlaşan karamsar duygular, hatta belki ansızın bastıran ağlama isteği, partnerlik ilişkilerindeki sıkıntılar , iş konularındaki yavaş ilerleme derken zorlu bir dönemi yaşadılar. Sabretmeyi öğrenmenizi isteyen bu dönemde pek çok dersler ve çıkarımlar edindiğinizi tahmin ediyorum. Tekrar tekrar değerlendirmek zorunda kaldığınız konuları hatırlayın. Şimdi bu konularda hareket zamanı, aksiyona geçme zamanı.
Temmuz ayı ile birlikte sizi destekleyen ve zorlayan partnerlik ilişkileri tekrar gündeminize gelebilir. TAMAM ve DEVAM kararı almanızı gerektirecek durumlar oluşabilir. Bugüne kadar yaşadıklarınız, içsel hissiyatınız size bu kararı aldıracak olan önemli etkenler. Artık sizi zorlayan durum ve kişilerin üzerine gidebilirsiniz.  Bu anlamda bir yol ayrımında olduğunuzu bilmenizi isterim. İsteklerinizi, hedeflerinizi dürüst ve açık bir şekilde ortaya koyarak karşı tarafın seçimini yapmasını isteyin. İsteklerinizi iletirken BEN odaklı olmanızda fayda var. Her daim uyum, ahenk ve huzuru sağlamak içgüdüsü ile BİZ odaklı, BİRLİKTELİK odaklı ilerleyen yapınıza aykırı bir pozisyondan bahsettiğimi biliyorum. Ancak mevcut etkiler atında bu yöntem huzurunuzu kaçıracaktır. SİZ önelimsiniz, SİZİN hayatınız ve istekleriniz önemli. Bu ay, bunun bilinci ile attığınız adımların sonuçlarından tatmin olacağınızı bilin.
Temmuz ayı itibariyle enerjinizin yükselmesini bekliyorum. Yükselen enerjiniz, güzelliğiniz ve çekiciliğinizi de katlayacak. Son dönemde her nasıl olduğunu anlamasanız da kendinizi salmış ve üzerinizdeki o Terazi pırıltısını rafa kaldırdıysanız artık geri almanın zamanıdır.
Bu ay kalabalıklarda olmak, tekrar varlığınızı hatırlatmak için uygun bir başlangıç enerjisine sahip. Yeni ilişkiler kurun, mevcut ilişkilerinizi tekrar pekiştirin. İlişkilerinizi hayalleriniz, hedefleriniz ve işleriniz doğrultusunda kullanın. Sizi destekleyen insanlar çevrenizde dolaşıyor. Kafanızı kaldırıp,  o güzel gülümsemenizi takınıp, yardım istemeniz gerekiyor.  Yardım istemek, yardım almak kötü bir şey değil sevgili Terazi okuyucularım. İnsanlara yardım eden, destek olan ve bundan dolayı mutlu ettiğiniz insanları hatırlayın. Diğer kişilerin, o yardım gördüğünde, destek aldığında yaşadığı mutluluğu başkaları size yaşatsın. Buna izin verin, kendinizi açın.
Geçtiğimiz aydan beridir yurtdışı, seyahatler, eğitim almak, eğitim vermek, yüksek öğrenim temalarında pozitif bir etki altına girdiniz. Halihazırda pek çok seyahat planlamış, kurslara yazılmış veya bilgilerinizi kitlelerle paylaşmak için girişimlerde bulunmuş olabilirsiniz. Eğer bu konularda isteğiniz var ancak halen bir girişimde bulunmadıysanız AKSİYON zamanı. Beklemeyin ve harekete geçin. Çeşitli kararsızlıklar dolayısıyla ertelemeler söz konusu oldu ise, koşulları tekrar değerlendirin. Gökyüzünün en olumlu enerjiye sahip gezegenleri bu temalar üzerinden ödüllendirilmeniz için çalışıyor. Harekete geçenlerin bu ödülleri toplayacağını bilmelisiniz. Hareketsizlik, “bir gün olur/yaparız” gibi düşünceler sadece fırsatları kaçırmanıza neden olacaktır. Artık biliyorsunuz. Seçim sizlerin.

Ayın başından itibaren yeni girişimleri önemseyin. Hayata bol bol tohum atın. ilerlemek için, eski ilişkileri değerlendirmek için, eskiden başladığınız konularda sonuca koşmak için ayın ikinci yarısından sonraki dönemi kullanın.
Ayın yarısından itibaren Merkür gerilemesi başlayacak. Daha önceden tanığınız kişilerle tekrar iletişime geçmek, bitmemiş işleri bitirmek için uygun bir dönem. Ego savaşlarına, “BEN” çatışmalarına dikkat edin. İnsanların, ilgi, takdir görmek ihtiyaçlarını anlayın. O Nazik, diplomatik iletişim tarzınız ile bu enerjiyi lehinize çevirin.
Temmuz ayı kariyerinize dair olgunlaşma, tamamlanma ve bitişleri destekleyen etkilere sahip. Bu durum terfi etmek, iş değişikliği, uzun süredir üzerinde çalıştığınız projeyi teslim etmek, lanse etmek, göz önüne çıkarmak gibi etkiler içeriyor. Sizin ilerleme, yükseliş döneminiz. Mümkünse tatilinizi bu aya denk getirmeyin. İşlerin başında olun. Kariyer, ün, şöhret merdivenlerini emin adımlarla çıkmaya başlayın.
Diğer taraftan, özellikle iş konularında yeni açılımlara hazır olun. Yeni teklifler, iş ortaklıkları gündeminize girebilir.
Son olarak, Terazi’lere oldukça iyi gelen AŞK konusundaki enerjilere değinmek istiyorum. Hem ilişkisi olan Terazi’ler hem de bekar Terazi’ler son dönemi sıkıntılı etkiler altında geçirdiler. Hayatın akışı aşka izin vermedi belki. Bu aydan itibaren özellikle bekar Terazi’ler için aşk tarafında güzel titreşimler oluşabilir. Burada da artık gönül rahatlığı ile ilerleyebilirsiniz Sevgili Terazi’ler. Evet işler yoğun olacak, yoluna girecek, ama aşka da vakit ayırabileceksiniz.
Halihazırda ilişkisi olan Terazi’ler ise belki de son dönemin en romantik, en ahenkli dönemine giriyorlar. Sevdiğinize sımsıkı sarılın, birlikteliğinizin, BİZ olmanın tadını çıkarın.
Yüzünüzün güldüğü, huzurunuzun her daim sizinle olduğu bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

AKREP BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Akrep Burcu Sakinleri,
Geçtiğimiz ay yönünüzü, para kazanmak, gelirinizi arttırma çabaları ve dışarıdan gelen diğer kaynaklara çevirmiş olduğunuzu tahmin ediyorum. Çok da doğru yaptınız. Bu fırsatlar belki sadece bir fikir olarak kafanızda oluştu, beki de iş değişimi, iş kurulumu, tazminat, komisyon, kredi, miras gibi yollarla hayatınıza dahil oldu. Yol ne olursa olsun önemli başlangıçlar yaptığınızı ve meyvelerini önümüzdeki dönemde toplayacağınızı bilmenizi isterim.

Temmuz ayında maddi konulardaki bu etkiler devam ediyor. Dışarıdan gelecek destekler ile kaynaklarınızı arttırmaya odaklanabilirsiniz. Burada ertelemek, harekete geçmemek sizi durdurmasın. Harekette bolluk olacağını bilerek ilerleyin..
Diğer yandan başkalarının kaynaklarını, parasını, yeteneklerini yönetmek konularına da odaklanmanızda fayda var. Başkalarına vereceğiniz destekler, sizlere ödül olarak geri dönecek. Bu noktada hislerinize güvenin. Karşıdaki kişinin neye ihtiyacı olduğunu sizden daha iyi bilen birisi olamaz. Gerek duygusal, gerek düşünsel anlamda, iş birliği içinde bulunduğunuz kişilerin stratejilerini çizmelerine yardım edin.
Bu ayın en güzel etkileri kariyer ve kişisel prestijiniz alanında doğuyor. Bu ay mümkünse işlerinizin başında olun. Görüşmelerinizi, randevularınızı, pazarlıklarınızı, lansmanlarınızı ayın ilk yarısına denk getirmeye çalışın. Özellikle bu görüşmeler, işe giriş amaçlı olarak karşınıza çıkıyor ise taleplerinizi net biçimde ortaya koyun. Daha üst pozisyonları ve ihtişamı hedefleyin. Bu ay kariyer ve kişisel prestijiniz tarafında spotlar sizin üzerinize çevriliyor. Bu güzel etkiden maksimum faydalanmaya çalışın.

Son olarak Temmuz ayı, uzun seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve yayıncılık temalarında olgunlaşma ve ilerleme temalarını da barındırıyor. Planlarınızı bu ay içerisinde yapın. Bu temalarda o güçlü sezgilerinize güvenin. İçsel olarak nereye nasıl gideceğinizi zaten biliyorsunuz. Sadece bunu aksiyona dökmek kalıyor.
Enerjiniz bol olsun diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

YAY BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Yay Burcu Sakinleri,
Geçtiğimiz son iki ayda İkizler – Yay burcu hattında gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları sizleri önemli dönemeçlere getirmiş olmalı.
Hayatınızda önemli kararlar alma, bitişler ve başlangıçlar temaları gündeme gelmiş olabilir.

Mayıs ayındaki Güneş tutulması ile içsel başlangıçlarınız ve hayatta yol almaya hazır hissettiğiniz konularda ilk adımları atmanız temaları su yüzüne çıkmıştı. Haziran ayındaki Ay Tutulması ise sizlere ihtiyacınız olan hızlandırıcı ve cesaret verici enerjiyi sağlamış olmalı.

Özellikle partnerlik ilişkilerinizde gelişmeler yaşamış olmanız muhtemel. Bu ilişkiler bir aşk ilişkisi olabileceği gibi, iş ilişkisi düzeyinde de bir partnerlik ilişkisi olabilir.  İlişkinin türü her ne olursa olsun, içinizden gelen sesi dinlemenizi tavsiye etmiştim. Bu ses mevcut ilişkinizi sorgulatıyor ve bitmesi gerektiğini söylüyor ise, dinleyin ve bu ilişkileri bitirme cesaretini gösterin. Halen bu etkiler altında aksiyonlarınızı alabilirsiniz. Hayatınızdan temizlenmesi gereken olumsuz enerjileri temizleyin ve yepyeni güzel ilişkiler için hazır olun.
Astroloji bilmek, rüzgarın nereden estiğini bilmek gibidir. Astroloji bilgisi sayesinde sizi destekleyen astrolojik rüzgarların yönünü bilip, özgür iradenizle birleştirmek müthiş sonuçlar yaratıyor. Örneğin kariyer için sizi destekleyen rüzgarlar eserken, aşk konusunda rüzgarlar sizi desteklemiyor olabilir. Bu aşk peşinde koşamayacağınız anlamına gelmez. Ancak böyle bir etki altında aşk peşinde koşmak çoğu zaman zorlu ve sonuç vermeyen bir çaba olabilir. Diğer yandan kariyer rüzgarını arkanıza alarak müthiş atılımlar yapabilirsiniz.

Umuyorum ki aylardır sizlerle paylaştığım bu rüzgarları  yakalayıp, mutluluğunuza çevirdiniz ve yüzünüzde güzel bir gülümseme ile bu ayın etkilerine göz atıyorsunuzdur.

Aşk demişken… geçtiğimiz ay içinizde bir takım kıpırtılar alevlenmiş ama arkası gelememiş olabilir. İlişkilerde yaşanan derinleşememe, yüzeysellik, çok eşlilik enerjisi bu aydan itibaren yerini sağlıklı ilişki kurma enerjisine bırakıyor. Artık içiniz rahat olsun.
Sizler için seyahat, hayatı keşfetmek, insanlar tanımak desem… Bu temaları seviyor olduğunuzu bilmek çok güzel. Çünkü bu ay bu temalar hayatınızda epey olacak gibi görünüyor.
Uzun zamandır planlamak istediğiniz uzun süreli veya uzun mesafeli seyahatleri planlamak için tam zamanı geldi. Özellikle ayın ilk yarısında bu konuları sonuca bağlamanızı tavsiye ediyorum. Ayın ikinci yarısından itibaren gerileyecek olan Merkür ulaşım, organizasyon, elektronik aletler vb vasıtası ile bu süreci zorlaştırabilir.

Ayın ikinci yarısından itibaren yurtdışı ile bağlantılı konular,  seyahatler  söz konusu ise B planınızı yaptığınızdan, pasaport, izin, vize vb konuları tekrar tekrar detayı ile kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu aydan itibaren sizi destekleyecek dış kaynaklara karşı gözlerinizi açın. Bu dış kaynaklar maddi olabileceği gibi, insanların yardımı veya sizin için bir yerlerde bir şeyleri yoluna koyması olarak da ortaya çıkabilir.
Eğlenceniz bol olsun diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

OĞLAK BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:
Sevgili Oğlak Burcu Sakinleri,
Yeni ay hızlanma teması ile başlıyor.  Son aylarda neredeyse her şey yavaşlamış, ya çok ağır ilerliyor ya da dönüp dönüp aynı yerlerde oyalanmanıza neden oluyordu. Nihayet bu etki bitti ve şimdi yol alma zamanı.
Yol alacağınız ilk önemli konu kariyer ve kişisel prestijinizi ilgilendiriyor. Uzun aylardır burada işler istediğiniz gibi gitmiyor, detaylarla uğraşmaktan bir türlü yol alamıyorsanız bu etkiden en çok sizin etkileneceğinizi söylemeliyim. İşlerin düzelmeye başlaması, hız kazanması için dengeleri bulan incelikli bir tarzda ilerletmek, hem üstlerinizle ilişkileri düzenlemek hem de kişisel prestijinizi parlatmak için doğru yöntem olacaktır. Bu ay ve önümüzdeki ay kariyeriniz ve yükselişiniz için önemli hamleleri yapma zamanı. Fırsatlara karşı gözlerinizi dört açın ve üzerine gidin.

Bu ayın bir diğer teması ise partnerlik ilişkilerine dair. Olgunlaşma, tamamlanma ve derinleşme temalarına işaret eden etkiler var. Bu etkiler mevcut bir ilişkinin derinleşmesi, ciddileşmesi anlamına gelebileceği gibi, hayatınıza gidecek olan yeni bir ilişi anlamına da gelebilir. Bu ilişkileri yalnızca aşk ilişkileri olarak düşünmenizi istemem. Uzun süreli herhangi bir ilişki, iş ilişkisi vb de bu partnerlik ilişkilerine dahildir. Hayatınızda uzun süreli sizinle birlikte olmuş veya olacak olan kalıcı temalardan bahsediyorum. Bu etkiler altında uzun süreli bir ilişkiyi, alışkanlığı bitirmeniz de söz konusu olabilir. Özellikle bu ay sağlık konularında üzerinizdeki pozitif etkiler, zararlı alışkanlıklarınız var ise bırakma zamanı geldiğine işaret ediyor. Yeni bir beslenme düzenine geçmek, spora başlamak, daha aktif bir hayat için harekete geçmeniz genç ve dinç hissinizi fazlası ile pekiştirirken ödülleri beklentinizden daha güzel olabilir. Yalnız, bu etkiler rehavet ile birlikte hayatınızda var oluyor. Bu nedenle bu rehavet ve tembelliğe kapılmadan kendiniz için bir şeyler yapmaya başlayın. Bu ay kendinize bakmanın, kendinizi merkeze koyarak hayatınızdaki temasları gözden geçirmenin en doğru zamanı.
Son olarak içinde bulunduğumuz ay dışarıdan gelen kaynaklar, tazminat, komisyon, kredi, miras vb konularda ilerlemek ve kendinize kaynak yaratmak için oldukça uygun dönemde olduğunuzu söylemeliyim. Sizin doğrudan çalışmanıza bağlı olmayan kaynak arttırma döneminizden bahsediyorum. Çevrenizdeki kaynaklardan ve insanlardan nasıl faydalanabileceğinizi düşünün ve yardım isteyin.
Hedeflerinize daha hızlı ulaştığınız & bereketli bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç

KOVA BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Kova Burcu Sakinleri,
AŞK, romantizm, partnerlik, eğlence, kahkaha, güzel günler…
Bu ay sizlerin yorumlarını yazmak için çok motiveyim. Malumi güzel şeylerden bahsetmeyi herkes çok sever!
Son dönemde çok yoruldunuz, sıkıldınız.  Hatta sizi klonlamak mı lazım diye yazdığım geçen ay, sizlerden gelen yorumlar bu ifadeyi nasıl sahiplendiğinizi çok net gösteriyordu. Geçtiğimiz aydan beridir eğlence ve aşka zaman yaratmaya başladığınızı tahmin ediyorum. Ancak bir süredir yorumlarımda uyarmaya çalıştığım o yüzeysel ilişkiler, çok eşlilik, platonik ilişkiler vb durumlar, sağlıklı ve derinleşebilen ilişkiler kurmanızı engelliyordu. İlişkisi olan Kova’larda ise bu durum, içinde bulundukları ilişkiden uzaklaşmak, belki gözünün dışarı kayması, belki de ilişkiye dair kafa karışıklığı olarak ortaya çıktı.
İlişkilerde  tadınızı kaçıran sebep her ne olursa olsun artık bu dönem bitti. Şimdi sağlıklı ilişkiler kurmak ve AŞK zamanı!
Tatilinizi bu güzel etkiler altında planlamak sizler için ekstra güzel olabilir. Kalabalıklarda olun, ışıltınızı herkesin görmesine izin verin. Ve size yaklaşmakta olan o güzel aşk kıpırtılarının tadını çıkarın.
İlişkisi olan Kova’lar ise belki de bu yılın en güzel en romantik günleri ile ilişkilerinde tekrar o güzel enerjiyi yakalayabilirler.
Bu ayın bir diğer aşk teması ise geçmişten gelen ilişkiler ve kişilere dair. Geçmiş ilişkilerinizle, arkadaşlarınızla karşılaşmanız ve sıcak sohbetler etmeniz muhtemel. Eski ilişkilerin tekrar canlanmasına da enerji verebilecek olan bu dönem, ilişkilerde yüzünüzü epey güldüreceğe benziyor.

Sahneler, sanat, yaratıcılık gerektiren temalarda uğraşlarınız var ise bu ay oldukça üretici olacağınızı söyleyebilirim. Enerjinizi ortaya çıkarın, yatarın, sahneleyin ve bunu duyurabildiğiniz kadar duyurun. Yaratımlarınız için yüksek  meblağlar istemekten de çekinmeyin.
Temmuz ayı uzun seyahatler için de çok güzel bir ay sizler için. Yalnız ayın ikinci yarısında yapacağınız seyahatler var ise biraz dikkat. Merkür gerilemesi etkisi ile son dakika aksaklıkları, unutkanlıklar, gecikmeler vb yaşamanız olası. En kötü ihtimale karşı tedbirli davranıp her şeyi kontrol ettiğinizden emin olun. Bir B planınız da olursa harika olur.

Bu ayın son etkisi günlük hayatınıza dair. Bazı olgunlaşma, tamamlanma ve yeni başlangıçlar vurguları mevcut. Hayatınıza neyi alıyorsunuz, neyi çıkarıyorsunuz bilemiyorum. Ancak sizler için oldukça güzel bir değişimi başlattığınızı biliyorum.
Yolunuz açık, eğlenceniz bol olsun diliyorum.
Burcu Vurkaç

 

BALIK BURCU Temmuz Ayı Burç Yorumu:

Sevgili Balık Burcu Sakinleri,
Geçtiğimiz ay kolay bir ay değildi biliyorum. İçsel gerilimleri bir miktar çoktu. Neyse ki o etkileri arkamızda bıraktık ve yeni güzel bir sayfaya hazır hissediyor olmalısınız.

Geçtiğimiz ay kariyeriniz oldukça kafanızı karıştırmış, düşündürmüş ve planlar yaptırmış olabilir. Bu dönemde aklınızdan geçenler önemli. Karşınıza çıkan kişiler, olaylar sizleri kariyer ve kişisel prestijiniz anlamında desteklemek için ortadaydılar. Belki içinde bulunduğunuz gergin ve yorgun his bunu farklı şekilde değerlendirmenize neden olmuş olabilir. Ancak tekrar düşünün. Sizleri kariyer ve prestij konularında parlatacak detaylar var satır aralarında.

Temmuz ayında, günlük rutin hayatınızı değiştirmek, işleri yoluna koymak ve sağlığınız için olumlu enerjilerle başlangıç yapıyoruz. Belki biraz dinlenip, içinizdeki o sizi koruyan sezgiyi dinlemek faydalı olabilir. Çoğu endişenizin ve duygusal çalkantılarınızın yorgunluğunuzdan kaynaklanıyor olabileceğini düşündünüz mü hiç? Dinlenin sevgili Balık’lar, mutlaka dinlenin.

Bu aydan itibaren eviniz ve ailenizi ilgilendiren konularda da işlerin yoluna gireceğini söyleyebilirim. Belki bir ev değişikliği, belki evinizi güzelleştirme çalışmaları, belki de ailenizdeki kadınlarla iligli oluşmuş olan sıkıntıların çözülmesi… Ailenize giren bu olumlu etki hangi yollar giriyor olursa olsun, içinizi rahatlatacağına ve yüzünüzü güldüreceğine eminim. Artık eviniz ve ailenizle barışma vakti.

Bu aydan itibaren başkalarının paraları ve yeteneklerini desteklemeniz ve beraber oluşturulacak kazançlar için yeni bir dönem başlıyor. Bu durum belki eşiniz yolu ile rahatlamanız, belki ailenizden gelecek bir destek, belki de yeni bir işbirliği olarak hayatınıza girebilir. Yol ne olursa olsun, karşıda kişinin neye ihtiyacı olduğunu biliyorsunuz. Bu durumun üzerinde gidin, destekleyin ve beraber yükselmenin keyfini tadın.

Gelelim aşka…
Bu ay sizi derinden etkileyecek ilişkileri sohbetler ve romantik etkileşimler söz konusu. Bir ilişkinin bitip yepyeni birisinin hayatınıza girmesi bile söz konusu olabilir. Aşkın size çok iyi geldiğini biliyorum. Bu ay artık sağlıklı aşk enerjisine, etkileşimlerine açık olun. Aylardır devam eden o yüzeysel, geçici aşk ilişkileri enerjisi uzaklaşıyor. Şimdi ister ilişkiniz olsun, ister bekar olun, romantizmin kollarına kendinizi bırakma zamanı. Belki de planlayacağınız bir tatil, beklenmedik kişileri karşınıza çıkarabilir. Geçmişten gelen sevgili ve romantik etkileşimler de bu ay tekrar karşınıza çıkabilir.
eğlence ve dinlencenin bol olduğu, mutlu bir ay diliyorum.
Burcu Vurkaç 

Bu yazının tüm hakları saklıdır. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kısmen veya tamamen, eser sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz. İzinsiz kopyalanması, yayımlanması ve dağıtımı hukuki ve cezai yaptırıma tabi olup, aykırı davrananlar aleyhinde gerekli takip yapılacaktır.

 

%d blogcu bunu beğendi: