TERAZİ BURCU 2014 Yılı Yorumu

TERAZİ Burcu 2014 Yılına Genel Bakış

Sevgili Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Okuyucularım,

Belki siz de 2013 ne çabuk geçti anlamadım diyenlerdesiniz. Belki de koca yıla ne çok şey sığdırdım diyenlerden…
2013 yılı, kurulumlar yapmanız için sizlere güç veren bir yıldı. Umuyorum ki kurulumlarınız, yeni sahiplikleriniz, yeni yollarınız güzel meyvelerini vermeye başlamıştır. Her daim size genel yorumlar ile güç vermek ve olanı biteni anlatma çabam bu sene de devam edecek. Doğum haritalarınızdaki etkilere göre belki erken belki geç karşılaşacağınız etkiler, sizlerin özgür iradesi ile yapacağı seçimler sonucunda farklı farklı hayat hikayelerine dönecek. Bu nedenle 2014 yılına genel bakış yorumlarımı okurken, evrenin gücünü arkanıza alma niyeti ile okumanızı ve fırsatlar kapınızı çaldığında seçimlerinizi cesaretle şekillendirmenizi dilerim.

2014’ü yazmaya başlarken, klasik Koç’tan başlayan zodyak sıralamasının aksine ilk sizlerin durumuna göz atmak ve yazmak istedim. Çünkü 2014’te de güçlenme ve kurulum adımları atmaya devam edeceğinizi öngörüyorum. Adım adım ilerlemek, sağlam temeller atmak, size iyi gelmeyeni bırakmak zorunda kalmak, temizlenmeye izin vermek temaları hayatınızda yer almaya devam edecektir.

Özellikle iş, kariyer konularında, prestijinizi ilgilendiren atılımlar yapmak için 2014 yılının ilk yarısı halen harika etkiler altında olacaksınız. Belki bir terfi, belki bir görev değişimi, belki yeni projeler ile işlerinizi büyütmek veya farklı alanlara yelken açmak gibi yollar ile bunu halihazırda deneyimlemiş olabilirsiniz. Bu güzel etkileri kullanmadıysanız bile, 2014 yılı sizlere ikinci bir şans veriyor.

Bu yeni senede gelirlerinize odaklanmaya devam etmeniz en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Siz kazanmayı, daha çok kazanmayı, refaha sahip olmayı, mala, mülke sahip olmayı öğreneceğiniz değerli bir dönemden geçiyorsunuz.

Çoğu zaman olayların her yönünü görebilme beceriniz sizleri aksiyondan alıkoyuyor olabilir. Örneğin, yaşam standardınızı yükseltmek için araba almaya karar verip, borçlarından dolayı endişelendiğiniz için bu konuda hareketsiz kalıyor olabilirsiniz. Eğer hayatınızda bu ve benzeri sahip olmak, yaşam standardınızı yükseltmek gibi konular var ise, çok fazla beklememek yoluna gitmenizi tavsiye ederim. Hesabınızı yapın ve yaşam standartlarınızı yükseltme tercihlerine açılın. Asıl odağınız nasıl daha çok kazanabileceğiniz olsun. Belki de ödemek zorunda kalacağınız borçlar, size yepyeni bir dünyanın, alıştığını alternatifler dışında yeni fırsatların kapısını açabilir. Cesaretlenebilirsiniz. Sizleri bir şeylerin zorlamasına izin verin.

Kariyer anlamında, yılın ilk yarısında Jüpiter’in şans ve genişleme veren etkileri altında olacaksınız. Bu parlak durum çok sık karşınıza gelmez. Bu nedenle kariyerinizi değiştirmek, kendi işinizi kurmak, statünüzü yükseltmek, daha çok tanınır hale gelmek için risk almaya açılmalısınız. Doğruluktan vazgeçmeden, genişlemeye ve denemediğiniz alternatifleri denemeye açılmalısınız. Bu doğrultuda alacağınız kararların, atacağınız adımların meyveleri tahmininizden çok daha büyük olabilir. İlişki başlatma gücünüzü her daim hatırlayın. En yetenekli olduğunuz alanlardan birisi bu. Kazan-kazan işbirliklerine açılın. Ancak bunu yaparken hakkınızı istemeyi de öğrenmelisiniz. Yeteneklerinizi hibe etmemeyi, ticaretin kurallarını öğreneceğiniz bir sene sizi bekliyor.
Ocak –  Mart arası işler beklediğiniz hızda gitmezse endişelenmeyin. Bu dönemde asıl odağınız geçmişte başlatmayı düşünüp başlatmadıklarınız olsun. Eski iş fikirlerinizi ve eski iş ilişkilerinizi önemseyin. Geçmişte aldığınız eğitimleri kullanmak için neler yapabileceğinizi düşünün.
Mart’tan Temmuz ortasına kadar olan dönemde ise her türlü yeni fırsata açılın. Fırsatı kokladığınızda, içinizde yoğun bir şekilde ilerleme güdüsü hissettiğinizde beklemeyin. 

İlişkiler tarafında, yıl başlarken kafanızda bir takım şeyler daha da ciddileşebilir. İlişki içinde olduğunuz insanlardan, partnerlerden, iş ortaklarından veya eşinizden yana beklentileriniz artabilir. Bu beklentileri ifade etmeden, anlaşılmayı beklememelisiniz. Aksi takdirde kendinizi yalnızlığa mahkum edersiniz. İlişkilerdeki bir takım dinamikleri kafanızda kurgulamayın. Gidin açık açık sorun, konuşun. Siz iletişimi çok iyi bilen, ilişkiden beslenen, harika iletişim becerileri ile donatılmış bir grupsunuz. Bu yeteneklerinizin atıl kalmasına izin vermeyin. İlişkilerde gereksiz paranoyalara dikkat edin. Özellikle yılın ilk iki ayında.

Bir yandan da ilişkilerde kurumsallaşma temasına kendinizi açmalısınız. Artık daha fazla göz önünde olabileceğiniz için yaptıklarınıza, söylediklerinize her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekecek bu sene.

Bu sene sizleri epey yoracağa da benzer. Ancak bunun altından kolaylıkla kalkabileceksiniz. Zira, aksiyon, güç ve mücadele gezegeni Mars, neredeyse Temmuz sonuna kadar burcunuzda yol alacak. Hal böyle olunca güç sizde, enerji sizde, karizma sizde olacak. İnsanları etkilemeniz, ikna etmeniz bu sene, bu değerli dönemde daha kolay olacaktır. Bu nedenle, sakın ola kendinizi yalnızlığa kapamayın. Hayata her zamankinden daha çok katılın. Daha çok hareket edin. Daha çok aksiyon alın.

Yorumlarımı yazarken bekarları her zaman ayırıyorum biliyorsunuz. Bekar Teraziler için bu sene ilişkilerde dinamiklerin değişeceği, kalıcı partnerliklerin kurulabileceği bir yıl olabilir. Doğru aşk kapınızı çalabilir. Eski aşkalar tekrar hayatınıza girmek için kendini hatırlatabilir. Romantik partnerlik konusunda gelişmelere ve sürprizlere kendinizi açın. Hem de yılın tamamında!

İlişkisi olan Terazi’ler için ilişkilerde dengelerin değişmesi gündemi mevcut. İlişkiniz bitiyor veya başka bir aşamaya geçiyor olabilir. Bitişleri huzurunuzun kaçması olarak görmeyin. Eğer bir bitiş var ise, bu sene kısa vadede başka bir başlangıç olacağını da söylemeliyim. Sizler bazen ilişkilerde o kadar tavizkar olabiliyorsunuz ki kendi isteklerinizi hiçe sayabiliyorsunuz. Bu sene bunu yapmayın. İlişkilerden ne istediğinizi ne beklediğinizi şimdiden düşünün, karar verin. Günü geldiğinde bu düşüncelere, ilişkiler konusundaki prensiplere ihtiyacınız olacaktır.

Bir yandan da bu senenin Güneş ve ay Tutulmaları, son dönemdeki sıcak konularınız olan gelirler-giderler ve ben-biz eksenini etkilemeye devam edecek. Gelir-gider konularına ısınmış olmanızı beklerin. Atılımlar yapmanızı, sonlanma kararları almanızı ve yeni alternatiflere yol almanızı hızlandıracak olan bu dönemlerin hemen arkasından ilişki gündemleriniz sürpriz şekilde değişebilir.

2014’te şaşıracaksınız. Fırsatları göreceksiniz. Toplum hayatındaki algınızı değiştirecek adımlar için şartlar olgunlaşacak. Ve tabiki bu etkilerin tamamını görünce, seçimleriniz ile hikayenin nereye gideceğini belirleyecek olan sizsiniz.

Seçimleriniz yüzünüzü güldürmek için olsun!

2014 çok daha güçlendiğiniz ve huzurla hatırlayacağınız bir yıl olsun dilerim.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
28 Kasım 2013, İstanbul

 

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: