Terazi Burcu Ağustos Ayı Yorumu – 2014

Sevgili Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Okuyucularım,

Temmuz ayının ortalarına kadar, bu sene ne kadar zorlu geçti değil mi?
Çokça yorulduğunuzu, sıkıldığınızı, defalarca pes etmenin kenarından gelip geçtiğinizi tahmin ediyorum. Bir yandan da bu süreçten güçlenerek çıkmış olmalısınız. Cebinizde pek çok hayat dersi biriktirdiyseniz, tamamdır. Artık rahat nefes alma zamanı geldi.
Rahat nefes almanın ön gösterimini, biraz Temmuz sonuna doğru yaşamaya başlamış olmalısınız. Artık bir şeyler akmaya başladı sizler için. Uzun zamandır beklemede kalan konuların, artık bir günde, mucizevi bir şekilde çözülme zamanları geldi. Mucize dediysem, su üzerinde yürüyeceksiniz demeye de çalımıyorum.  🙂 Mucize, görmeyi bilenindir. Sizi hep zorlayan şeylerin, bir anda sebepsiz çözülmesi bile, bence mucizevi bir durum. Tadını çıkarın!

Ağustos ayı ile beraber gündemleriniz tamamen değişiyor. Önünüzde hayallerinize kavuşmaya doğru giden yeni bir dönem uzanıyor. Geçtiğimiz dönemde inatla, hırsla hayallerinize sarılmak sizi yıpratmış olabilir. Ancak önümüzdeki dönem bambaşka. İmkansız dediklerinizi, kolaylıkla hayatnıza alabilirsiniz artık. O yılmış, tükenmiş hal bir kenara bırakın. İmkanınız varsa, Temmuz’un sonu, Ağustos’un başında güzel bir tatil yapıp kendinizi tazeleyin. Döndüğünüzde yeni gündemler sizi bekliyor olacak çünkü.

27 Temmuz’da Aslan burcunda oluşan yeni ay ile beraber sizin için yeni başlangıçlar zamanı gelip çatmış olacak. Artık öne çıkma zamanınız geldi. Ağustos ayında, ortalıkta daha çok görünür olmanızı tavsiye ederim. Sosyallikten koptuysanız, tekrar size yaşam enerjisi veren sosyal hayata geri dönün derim. İnsan içinde olmak, sizin için çok faydalı olacak. Neden mi? Artık hayallerinizi gerçekleştirmenin yolu bu sizin için. İnsanlar sizin için çalışmaya, uğraşmaya, emek vermeye hazır. Belki buna alışık değilsiniz. Belki yardım istemenin ne demek olduğunuz bile unutmuş olabilirsiniz. İşte şimdi geçmişi bırakıp, önünüze bakın. Yardım isteyin. İnsanları davalarınıza ortak etmek için hayallerinizden bahsedin. İnsanların size nasıl da kolaylıkla yardım ettiğini deneyimlemek, size çok iyi gelecek.

Sizin için Ağustos ayının bir diğer önemi de, yaratıcı gücünüzü geri kazanmanız ve bunu daha görünür hale getirmeniz bence. Öne çıkacağınız projelerde yer almak için ilk adımları atabilir, başlangılar yapabilirsiniz. Sosyal mecrada görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Arkadaş çevrenizi genişletebilir, yeni topluluklara katılabilirsiniz. Yeni insanlar tanımak, hayatınızın her yönünü olumlu etkileyecek.

Ağustos ayından itibaren, gelir ve giderleriniz de gündeminize daha fazla girmeye başlayacak. Yüksek harcamalar yapmaya niyetlenebilirsiniz. Bunun için doğru zamanlardasınız. Dikkat etmeniz gereken en temel nokta şu: Bu yüksek harcamaları nasıl finanse edeceksiniz. Doğru planlama ile üstesinden gelemeyeceğiniz bir harcama yok. Harcamalarınızın finansmanı, Ağustos ayının dışına taşabilir. Bu sizde endişe yaratmasın. Önümüzdeki dönem fırsatlarını iyi değerlendirdiğiniz taktirde hem maddi hem de statüsel yükseliş fırsatları sizi bekliyor. Bunun ilk içsel tohumlarını Ağustos’un ilk haftasında atabilirsiniz. Aksiyon almaktan değil, içsel kararlardan bahsediyorum. Kendi içinizde yönünüzü bulabileceğiniz günler var. Bu günleri, kendinizi dinlemek için kullanın derim. Çünkü zihniniz gürültü çöplüğü içerisinde iken kendi doğrunuzu algılayamazsınız. Bu nedenle ayın ilk günlerinde sessizleşmeye, rahatlamaya bakın. Huzurun dingin enerjisi, kafanızı çalıştırıp, size vizyon verecek.

Ağustos’un ortalarına doğru, sosyal hayatınıza vereceğiniz hız, bekar Terazi’lere aşk taşıyabilir. Aşka doğru giden romantik etkileşimlerin adı koyulabilir. Bu günlerde romantik ilişkilerinize dair net kararlar almaktan uzak durmanızı tavsiy ederim. Bu kararlar başlangıç da olabilir, bitiş de olabilir. Neden derseniz… Bugünlerde ayaklarınız yerden kesilebilir ve yanlış kararlar alabilirsiniz. Görmeniz gerekenleri görmek yerine, görmek istediklerinizi görmeye meyilli olacaksınız. Ayakları yere basan, sağlam temelli kararlar için, çok değil, bir hafta kadar bekleyin yeterli.

Ağustos’un sonunda, özellikle 25 Ağustos’tan itibaren ise, artık yeni sezonu planlamanın vakti geliyor. Dışarı çıkıp bir şeyleri ilan etmek için acele etmeyin. Kendi planlamanızı yapın. En ince detayları dahi gözetin. Akıllı olup, organize olma günlerinde olacaksınız. Planlama yapmaktan sıkılıyorum dediğinizi duyar gibiyim. İnanın bana, planlamaya ayırdığınız her dakika, Eylül sonrasında size kat kat ödül olarak gelecek. Muhteşem bir yemeğin, market alışverişi ve mutfak hazırlıkları gibi düşünün bu süreci. Keyif almayı, ara ara yemeğin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Sunum günü geldiğinde ise tüm ihtişamı ile her şeyi yüksek sesle duyurmaya hazır olun.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç

 

 

%d blogcu bunu beğendi: