TERAZİ Burcu Ekim 2012 Aylık Burç Yorumu

TERAZİ Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

Sevgili Terazi Burcu Okuyucularım,

Sanki her şey bir hafiflemişti. Sanki işler yolunda gitmeye başlıyordu. Evet, mücadele ediyordunuz ama bir umut ışığı da görüyordunuz. Hayatınıza girmeye başlayan yenilikler, uzun vadeli projeler, gelecek planları, zorluk, mücadele, umut ve umutsuzluk….

Zor bir Eylül ayı geçirip yorulduğunuzu tahmin ediyorum. Lütfen kendinize iyi bakın. Unutmayın siz yoksanız hiç bir şey yok. Bu yeni aya girdiğimizde, Eylül sonunda karşıt burcunuz Koç’ta meydana gelen dolunayın büyük ve dönüştürücü etkisi üzerinizde olacak. İş yerinizde yaşadığınız gerilimler, hayatınızdaki partner ile aranızdaki mesafe, birlikte ortak iş yürütmeyi planladığınız kişilerin hiç beklemediğiniz aksiyonları… Sanki herkesler toplanmış ve size karşıymış gibi hissediyorsanız lütfen önce bir durun. Bu yoğun, zaman zaman sinir bozucu, yavaş ilerleyen dönem, Satürn’ün ve diğer büyük gezegenlerin restleşmesinin son hamleleri. Yaşadığınız zorlukların, mücadelelerin “Yeter artık, bir şeyler de kolay olsun.” dedirttiğini tahmin ediyorum.  Ama lütfen bu ay da beni dinleyin ve dişinizi sıkın. Bu mücadelelerinizin ödülleri büyük olacak.

Bu yeni aya girdiğimizde bir değerlendirme yapmanızı istiyorum. Geçtiğimiz dönemde sık sık karşılaştığınız ve aynı temalara işaret eden ne gibi problemleriniz oldu? Bunları düşünerek bu konularda aksiyon almalı ve değişimi gerçekleştirmeye korkmamalısınız.

Yeni ay ne güzel ki zihninizin son derece aktif olduğu, büyük yüklerin altından  kalkmanızı kolaylaştırıcı etkilerle başlıyor. Bir sanatçı edası ile uğraşlarınızda ilerleyebilir, tatlı ve diplomatik iletişim tarzınız ile her türlü sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz. Son dönem fiziksel ve zihinsel efor anlamında sizleri oldukça zorladı. Ancak bu yeni ay ile birlikte eforunuzu dengeli ilişkiler kurmaya ve kimseyi kırmadan, üzmeden, huzurunuzu kaçırmadan konuşup, ilerlemeye odaklayın.

Zam, terfi, iş değişimi, yeni bir müşteri, yeni bir proje gibi kazançlarınızı arttırıcı gelişmelerin kapısında durduğunuzu bilmenizi isterim. Ay boyunca uzun dönemli ilişkiler kurmak, partnerlikler yoluyla kazan-kazan modelleri geliştirmek için harika enerjiler altındasınız. Yorgunluğunuzun bu fırsatların üzerine gitmeyi engellemesine izin vermeyin.

Ayın hemen ilk günlerinde çevrenizdeki kişilerden destek alarak, aradığınız kişileri, kaynakları bulabilirsiniz. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Tüm bunları hızla halletmenin verdiği içsel rahatlama ile işleri yoluna koymanız ve sağlığınızı korumanız çok daha kolay olacak.

Bir yandan da bu kişiler gelirlerinizi de beklentinizin üzerinde arttırabilir. Samimiyetle ihtiyaçlarınızı anlatın. Daldan dala konulara atlamak yerine en çok istediğiniz veya en iyi olduğunuz konuda ilerlemeyi hedefleyin.

İnsanoğlu tek başına yaşamak üzere programlanmış bir varlık değildi. Hepimizin ilişkilere ihtiyacı var. Bir Terazi için ilişkiler hayatın tadıdır, olmazsa olmazıdır. Bu ay ilişkilere dair geri çekilip bir düşünseniz ne güzel olur. İlişkileriniz bir ihtiyaca mı dayanıyor, yoksa sevgi temeline mi dayanıyor? Karşılıklı bir destekleme, huzur ve mutluluk temelini kurmak için her iki taraf nasıl çaba gösteriyor? Çabayı gösteren, mücadele eden sadece sizseniz, aşırı bir hoşgörü ve aşırı uzlaşmacı olma yanlışına düşüyor ve kendi değerlerinizden fazlaca taviz veriyor olabilirsiniz. Bu ay lütfen biraz bencil olun. İlişkinizde meydana gelebilecek sıkıntılarda kendi istek ve değerlerinizden taviz vermeden ayakta kalmaya çalışın. Sizi beslemeyen, sizi sömüren ilişkilerin bitmesinin önünde durmayın. Sizin de bir hayatınız olduğunu ve asıl SİZİN önemli olduğunuzu unutmayın.

Ayın ikinci yarısı ile beraber, burcunuzda oluşacak olan yeni ay güzel başlangıçlara yelken açmanızı destekleyecek. Yeni aylar güçlü enerjiler taşırlar. Taşıdıkları enerjiler tohumlar atmamızı sağlar. Ancak tohum denen şey bir sulama ve besleme döneminden geçtikten sonra yeşerir. Bu nedenle yeni ayda amaç sonuç görmek değil, tohum atmak olmalıdır. Ayın 15’inden itibaren başlattığınız şeyleri bir kenara yazın. Gelecekte geri dönüp baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hayatınızın her alanı ile ilgili yepyeni bir başlangıca işaret eden bu yeni dönemin temiz enerjisiniz kullanın. Son dönemin itici güçlerini oluşturan gezegenler arası gerilimler, attığınız tohumlarda kalıcı köklü ve konuşturacak başarılar elde etmenize kaynak olabilir.

Ayın sonunda Boğa burcunda oluşan dolunay, gelirleriniz konusunda karamsar bir bakış ve yaklaşan mücadelenin ağırlığını hissettirebilir. Bu enerji de sizler için güçlü bir enerji. Bu nedenle mücadeleye gönüllü olmalı ve yapacağınız mücadelenin sonucunda büyük paralar kazanma ve hayat kalitenizi arttırma fırsatları yakalayacağınızı bilmenizi isterim.

Finansman, krediler, ödemeler, nafaka, komisyon, miras gibi dış kaynaklar yolu ile oluşabilecek kazançlar için olgunlaşma ve tamamlama hedefi ile ilerleyebilirsiniz.

Yayıncılık, medya iletişim, seyahat, elektronik, haberleşme gibi konularda uğraşlarınız veya hedefleriniz var ise ay boyunca fırsatlar için uyanık olun. Büyük bir başarı geliyor. Ancak henüz kokusunu ortalığa tam anlamıyla salmadığı için koklayamıyor olabilirsiniz. Umudunuzu yitirmeyin.
BURCU VURKAÇ
Kişisel astrolojik danışmanlık seansı almak için bu sayfayı inceleyebilir ve benimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Diğer burçların yorumlarını okumak için buraya tıklayın.

%d blogcu bunu beğendi: