YAY BURCU 2014 Yılı Yorumu

YAY Burcu 2014 Yılına Genel Bakış

Sevgili Yay Burcu ve Yükselen Yay Okuyucularım,

2014 yılı, sizin için adım adım ilerleme etkisi veren, sağlam temeller atmanız için sizlere güç veren enerjiler altında başlıyor. Bir şeylerin alt yapısını hazırlamak, öğrenmek, gelişmek için disiplinli hareket etmek gereken bir dönemle başlıyoruz. Bu yeni senede, şartlar olgunlaşmadan ortalığa çıkmamak akıllıca olacaktır. Yoğun şeklide  bir şeyler öğrenme çabanız olabilir. Kurulumlar yapmak, sınırlarınızı genişletecek adımlar atmak için uygun dönemde olacaksınız.

Sırlar sizin gibi Yay burcu enerjisine sahip kişiler için zorlayıcı bir kavramdır. Hayatta her şeyi paylaşmak, yaymak ve genişletmenin zevkini alan Yayların bir sırrı saklaması, kapalı kapılar arkasında işler çevirmesi zordur. Ancak 2013 yılı size bu konularda sizlere bir takım dersler vermiş, deneyimler yaşatmış olabilir. 2013’te edindiğiniz bu deneyimleri 2014’te kullanmak sizleri rahatlatacaktır. Bu yeni senede büyük oranda kapalı kapılar ardında çalışmanız gerektiğine işaret eden etkiler mevcut. Belki kendinizle ilgili büyük bir projenin hazırlığını yapacaksınız, belki de toplum içinde duyulmaması gereken bir çalışmayı yürütüyor olacaksınız. Her ne yapıyor olursanız olun, işleri sessizlik içinde yürütmeyi öğrenmelisiniz. Her şeyin bir zamanı var. Zamanından önce yapılan çıkışlar zarar verici olabilir. Bunu önlemek elinizde. Güzel ateş enerjinizi, kapalı kapılar ardında, sessizlikle konularınızı ilerletmek için kullanmalısınız.

2014 yılı, zaman konusunda sizleri daha duyarlı yapabilir. Geç kalma alışkanlığınız var ise hayatın size dersler vermesi muhtemel. Direnmeden, kendinizi düzeltmeyi tercih ederseniz çok memnun olacağınızı söyleyebilirim. Aksi taktirde aynı sorunlar ile tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

2014 yılının bir diğer teması da gizli ilişkiler olabilir. Bu etkiler 2013’te başlamıştı. Bu sene de devam ediyor. Doğum haritanızda, farklı zamanlarda oluşacak etkileşimler, belli dönemlerde kafanızın karışmasına neden olabilir. Bir ilişkinin üçüncü kişisi olmanın size iyi gelmeyeceğini biliyorum. Bu nedenle olur da böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız, olayların pozitif tarafından bakmak veya umutla imkansızı istemek sizlere zarar verebilir. Kendinizi korumaya gayret edin. Sizin o güzel Yay enerjinizin solması, karanlıkta tüm dünyanın ışıksız kalması gibi bir durum. Buna izin vermeyin.

Ortada bir zorluk, bir meydan okuma, bir kendini ispat durumu var ise tahrik olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Güdünüz aniden harekete geçmek, yakıp yıkmak, dağları delmek bile olabilir. Ama hayatta bazı zorluklar uğraşmaya veya bu kadar parlamaya değmez. Nihai hedefleriniz neler? Kişisel olarak neleri başarmak istiyorsunuz? Bunları düşünün. Ama asıl düşünmeniz gereken “Bunları neden istiyorsunuz?”. Asıl isteğiniz bu sorunun cevabında gizli. O cevabı bulmaya çalışın. İçinizdeki o bilge sesi her zamankinden daha fazla dinlemeye çalışın. Duygularınız veya mantığınızın o sesi bastırmasına izin vermeyin. Sizi korumak ve olgunlaştırmak için yükselmeye çalışan o sesi bastırmayın. 

2014’ün ikinci yarısından itibaren rüya gibi güzel dönem başlıyor sizler için. Yıllar geçip gittiğinde 2014 yılını çok güzel anılarla hatırlayabilirsiniz. Bunun bir önkoşulu var. Her daim hoşunuza giden keşfetme arayışınızı daha da artırmak. Şöyle ki, yılın ikinci yarısından itibaren hayatınıza girmesi gerek belki de en önemli tema seyahatler olmalı. Pek çok Yay enerjisine sahip kişinin özellikle yurtdışı seyahat planlarını arttırdığı bir döneme gireceğiz. Bu durum okumak için yurtdışına gitmek olarak ortaya çıkıyor ise muazzam bir deneyim ve güzel günlerin sizleri beklediğini bilmelisiniz. Seyahat amacınız her ne olursa olsun, 2014 yılının özellikle ikinci yarısında yapacağınız seyahatlerin tadına doyum olmayacağınız bilmelisiniz. Hayatınızı zenginleştiren, sizleri geliştiren ilerleten temalar barındırıyor bu seyahatler. Hatta belki de gittiğiniz yerlerden öyle çok hoşlanabilirsiniz ki oralara yerleşmeyi bile düşünmeniz muhtemel. Bu gibi durumlar için yılın ikinci yarısını kullanabilirsiniz. Uluslararası ilişkiler, yabancı ülkeler ile bağlantı ve ortaklık gerektiren konular veya bir sebeple ülke sınırları dışına taşan konular için yılın ikinci yarısında oldukça şanslı bir dönemde olacaksınız. Bu yollarla statünüz artabilir. Fırsatı kokladığınızda, beklememeli, harekete geçmelisiniz. Uğraşlarınız ne olursa olsun bu temalarda dolaştığınız sürece şansın sizden yana olduğunu bilin.

Eğitim almak, yüksek öğrenim gibi uzmanlaşma alanlarında atılımlar yapmak, öğretmek konularında da altın bir dönem başlıyor. Kendinizi yeni girişimlere, partnerliklere açın. Tanışıklıklarınızdan daha çok faydalanmaya odaklanın. Hayallerinize, gelecek hedeflerinize yürürken kimleri nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Sizlere yardımcı olabilecek kişileri özenle seçin. Bu kişiler dışında kala gruplar ile paylaşımlarınızı yapmak için acele etmeyin. Şartlar olgunlaşıp, sonuç almaya başladığınızda geniş kitlelerle paylaşımlara açılın.

Hayatı ve kendinizi daha çok keşfedeceğiniz bir sene sizi bekliyor. Yolculuklarınızın, keşiflerinizi her birinin birbirinden güzel geçmesini diliyorum.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
28 Kasım 2013, İstanbul
Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: