Yay Burcundaki Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

İkizler- Yay hattı tutulmalarını geçtiğimiz iki senedir yaşıyoruz. Bu tutulma serilerinin sonuncusu 25 Mayıs günü Yay burcundaki Ay Tutulması ile oluşuyor. İkizler – Yay hattını değişim, uyum sağlama, arayış, bilgiyi alma/yayma ve özgürlük hattı olarak özetlemek mümkün.

Ay tutulmaları içsel güdülerin, arayışların yüzeye çıkması olarak düşünülebilir. Dillendirmediğimiz, açık bıraktığımız konuların su yüzüne çıkışı ve karar almaya gidiş etkisi verebilir. Tutulmanın bir ateş elementi burcu olan olan Yay’da gerçekleşmesi, içeride olanın dışarı yansıması, hatta bunun son fırsat olduğunu hatırlatıyor. Bir takım sırların beklenmedik şekilde ortaya çıkışı, farkındalık artışı ile oluşan içsel gerginlik, bizi bir takım kalıpları sorgulamaya ve değiştirmeye itebilir.

İşte Yay burcundaki ay tutulmasının burçlara göre etkileri:

KOÇ Burcu ve Yükselen KOÇ

Yazı, yayıncılık, iletişim, medya gibi konularda desteklendiğiniz bir dönemde olduğunuz için, bu konulara dair her türlü uğraşınızı ilerletmek, kararlar almak veya sonuca bağlamak isteyebilirsiniz. Bu tamamlama veya olgunlaşma teması hayatınıza iyi gelecek. Bu konularda ilerlerken ayaklarınızın yere sağlam bastığından emin olun. Kelimelerin altındaki anlamları okumaya gayret edin.

BOĞABurcu ve Yükselen BOĞAYazı, yayıncılık, iletişim, medya gibi konularda desteklendiğiniz bir dönemde olduğunuz için, bu konulara dair her türlü uğraşınızı ilerletmek, kararlar almak veya sonuca bağlamak isteyebilirsiniz. Bu tamamlama veya olgunlaşma teması hayatınıza iyi gelecek. Bu konularda ilerlerken ayaklarınızın yere sağlam bastığından emin olun. Kelimelerin altındaki anlamları okumaya gayret edin.

 

Finansman gerektiren konularda olgunlaşmalar yaşayabileceğiniz bu dönemde, sanki evrendeki herkes, her şey bir araya gelmiş sizin kaynaklarınızı desteklemek, size yardımcı olmak için çabalıyor gibi. Bu bolluk sunumunun tadına varın. Akarken doldurun. Gelene git demeyin, verene verme demeyin! Rehavete kapılmadan fırsatları değerlendirin. 

İKİZLER Burcu ve Yükselen İKİZLER

İlişkiler konusunda da önemli gelişmeler söz konusu. İlişkileri sadece insan ilişkisi gibi düşünmeyin, uzun süreli kurumlar veya organizasyonlarla olan ilişkilerinizi de hesaba katın. Pek çok İkizler’in ilişkilerinde dönüm noktası olabilecek gelişmeler yaşanabilir. Bitişler, başlangıçlar veya olgunlaşmalar görülebilir. Zayıf olan ilişkilerin kopacağı, güçlü olan ve koşullar değiştikçe sağlamlaşan ilişkilerin devam edeceği bu süreçte, uzun süredir sizinle olan veya çokça önemsediğiniz bir ilişki biterse üzülmeyin. Bitmesine izin verin. Arkasından çekiştirme çabaları boşuna olacaktır. Çünkü yüzünüzün gülmesi için bu gelişmelere ihtiyacınız var. Bu gelişmeler, sizin isteyip de adım atmaya cesaret edemediğiniz kopuşlara veya ilerlemelere gebe, sizi koruyan gelişmeler olacak.

 

YENG Burcu ve Yükselen YENGEÇ

Tutulma dönemi ile beraber bir detoks programı yapmak faydalı olabilir. Dinlenme, kendinize dönme zamanı geldi diye ziller çaldığında şartları zorlamayın. İçinizdeki bilge sesi duyacak sessiz ve dingin ortamı yaratmayı ihmal etmeyin. İçinizdeki o değerli sesin size söyleyeceği önemli şeyler var. Hayat hızlanırken, kendinizi ihmal etmeyin! 

Kapalı kapılar ardındaki çalışmalarınıza tekrar odaklanın, henüz dışarı açılma vakti değil.

 

ASLAN Burcu ve Yükselen ASLAN

Ayaklarınızı yerden kesici bir aşk kapınızı çalabilir. Bunun için kalabalıklara açılın, insanların size yaklaşmasına izin verin. Hatta o beğendiğiniz kişiye gidin siz açılın.

Uzun süredir sıkılan, ilişkileri yoluna girmeyen, bir türlü o istedikleri heyecanı, samimi yakınlığı yaşayamayan Aslan’ların da artık önü açılıyor! Aşk hayatınızın yavaş yavaş kıpırdamaya başladığını hissediyor olabilirsiniz.Şartların olgunlaşmasının tadını çıkarın. Aşk size çok iyi geliyor!
Sahneler ve artistik yetenek gerektiren konularda yaratıcılığınızın meyvelerini toplamaya hazırlanın.

 

BAŞAK Burcu ve Yükselen BAŞAK

Yoğun bir dönemden geçtiğini tahmin ediyorum. Bu yoğunluk döneminde aileniz, eviniz ve işleriniz arasında sıkışmış hissedebilirsiniz.  Ailenizi ihmal etmeyin, iş alanında zaten önümüzdeki dönemde bolca destek göreceksiniz. Ev ve ailenize dair bir takım konularda olgunlaşma ve karar alma ihtiyacınız olabilir. Ayaklarınız yere basarak ilerlediğinizden emin olun. Fazlaca hayallere kapılmak veya aşırı iyimserlik, işleri zorlaştırabilir, uzatabilir.

 

TERAZİ Burcu ve Yükselen TERAZİ

Yüksek öğrenim, eğitim, kurs gibi temalarda halen desteklendiğinizi bilin. Eğitim alan olabileceğiniz gibi, eğitimi veren konumunda da olabilirsiniz.  Kendinizi ifade etmenin önem kazandığı bir süreçten geçiyorsunuz. İnançlar, soyut fikirler, felsefi düşünceler, vizyon açıcı çalışmalar, yaşamın sırlarına dönük arayışlarınıza dair de çalışmaya devam edin. Bu temalarda yeni disiplinleri tanımak isteyebilir, bunlardan fayda sağlayabilirsiniz. Diğer yandan yayınlama temalarını da hayatınıza olması, kitap, film veya herhangi bir fikrinizi yayınlamak için sizi destekliyor.

 

AKREP Burcu ve Yükselen AKREP

Yay burcunda oluşacak olan ay tutulması sizler için önemli etkiler taşıyor. Uzun süreler meyvelerini yiyebileceğiniz girişimler yapmaya uygun. Gelirlerinizi arttırmak, yeni müşteriler bulmak ve anlaşmalar yapmak için oldukça uygun bir dönem.

Kendi işini yapan Akrep okuyucularımın, işlere her zamankinden fazla asılması gereken bu değerli dönemde, maddi konularda ayaklarınız yere basmalı. Fazlaca iyimser davranmak veya aşırı hayalci olmak istediğiniz sonuçları sizlerden uzaklaştırabilir.

 

YAY Burcu ve Yükselen YAY

Bu dönemde özellikle partnerlik ilişkilerinizde gelişmeler olacağa benziyor. Son dönemde ilişkinizi bir sonraki evreye taşıma fikrine alışmaya başlamış veya hayatınıza ciddi bir ilişkiyi almaya hazır hale geldiğinizi hissetmiş olmanız muhtemel. Bu ilişkiler bir aşk ilişkisi olabileceği gibi, iş ilişkisi düzeyinde de bir partnerlik ilişkisi olabilir.  İlişkinin türü her ne olursa olsun, içinizden gelen sesi dinlemeniz gerektiği görünüyor. Bu ses mevcut ilişkinizi sorgulatıyor ve bitmesi gerektiğini söylüyor ise, dinleyin ve bu ilişkileri bitirme cesaretini gösterin. Hayatınızdan temizlenmesi gereken olumsuz enerjileri temizleyin ve yepyeni güzel ilişkiler için hazır olun.

 

OĞLAK Burcu ve Yükselen OĞLAK

Ay tutulması, sizler için içe dönme vaktinin geldiğine işaret ediyor.  Takvimlerinizde kendiniz için boş vakitler ayırmalısınız. Kendiniz için yapacağınız çalışmalara hız vermelisiniz. Hayatınızda yolunda gitmeyen neler var? Önümüzdeki dönemde neleri başarmak istiyorsunuz? Hayatınızdan temizlenmesi gereken, size iyi gelmeyen ilişkiler var mı? Soruları uzun uzun sıralamaya devam etmeyeceğim. Söylemeye çalıştığım şey şu: Bu ay kendinize dönüp içinizdeki bilge sesi duymanız gerekiyor. Gevşeyip rahatlamanız ve neyi ne kadar istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Aldığınız kararlar önümüzdeki dönemde fırsatları görmenizi ve hayatınızda pozitif ilerlemeyi yapmanızı sağlayacak. Hadi biraz düşünmeye vakit ayırın.

KOVA Burcu ve Yükselen KOVA

Yay burcunda oluşan ay tutulması sizler için, hayallerinize giden yolda büyük kapılar açma etkisi taşıyor. Son iki senedir yılın bahar ayları sizler için oldukça önemli oldu. Büyük kararlar, gelişmeler ve değişimlerin tohumları hep bahar aylarında atıldı.

Her ne kadar hatırlamak zor olsa da geçtiğimiz sene tam bu zamanlar attığınız tohumların yeşerdiği bir dönemden de geçiyorsunuz. Üzerine gidebilirsiniz, daha fazla ve daha güzel  olanı arzulayın. Geleceğinize yatırım yapın. Sosyalleşmek ve derneklerde rol almak, bu dönem sizler için oldukça faydalı.

 

BALIK Burcu ve Yükselen BALIK

Ay tutulmasının vurgusu sizler için, kişisel prestijinizi ilgilendiren konular ile profesyonel yaşama dair. Kariyerinizde ilerlemek için zekanızı ve fark yaratan iletişim tarzınızı daha fazla öne çıkarın. Özgürleşme arzunuz var ise son kozları oynamanın vakti geldi. Elinizi çabuk tutun. Yolunuz açık!

 

 

%d blogcu bunu beğendi: