YENGEÇ BURCU 2014 Yılı Yorumu

YENGEÇ Burcu 2014 Yılına Genel Bakış 

Sevgili Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Okuyucularım, 

İlginç bir seneyi geride bırakıyoruz. Aşk, ilişkiler, işler, ev, aile tarafında pek çok etkileşimler üzerinizde idi. Umarım seçimlerinizi yüzünüzü güldürmek için yapmışsınızdır.

Her daim size genel yorumlar ile güç vermek ve olanı biteni anlatma çabam bu sene de devam edecek. Doğum haritalarınızdaki etkilere göre belki erken belki geç karşılaşacağınız etkiler, sizlerin özgür iradesi ile yapacağı seçimler sonucunda farklı farklı hayat hikayelerine dönecek. Bu nedenle 2014 yılına genel bakış yorumlarımı okurken, evrenin gücünü arkanıza alma niyeti ile okumanızı ve fırsatlar kapınızı çaldığında seçimlerinizi cesaretle şekillendirmenizi dilerim.

2013 yılının yazında Jüpiter’in burcunuza giriş yapması ile beraber, hislerinizin güçlenmesini, iç sesinizin yükselmiş olmasını beklerim. 2014 yılının ilk yarısında, Jüpiter’in iyileştiren, cesaret veren, fırsatlar çıkaran etkileri, üzerinizde etkili olmaya devam edecek. Hayatınızda konu sınırlaması olmaksızın genişlemeye, özgürleşmeye yer açmalısınız.

Yengeç öncü bir burçtur. Yeni yaratımlar, yeni girişimler, yeni alternatifler için cesaretle ilerlemeniz gereken bir yıla giriyoruz. İçinize sinen konularda ilerlemeli ve risk almalısınız ki evrenin size sunduğu bolluk, bereket ve şans fırsatlarını görüp kullanabilin.

Yengeç enerjisi, endişeyi her daim içinde taşımaya açıktır. Yapacağınız atılımlar için endişeli olmanızı yargılamamayı öğrenmelisiniz. Endişeye rağmen yürüme cesaretini gösterdiğinizde, göreceksiniz ki işler beklediğinizden çok daha iyi gidiyor.

Bu senenin ilk yarısında evinizi genişletmek, yenilemek, taşınmak, satmak, satın almak gibi gündemleriniz var ise beklemeyin.  Yılın ilk yarısında bu konularınızı halledin. İçinizden gelen ses güvenin. Daha çok ışığa, aydınlık ortamlara yatırım yapın.

Ev, aile ilişkileri konularında da bu sene gündemleriniz epey yoğun olabilir. Pek çok Yengeç için kendi evini kurmak, ailesini kurmak gibi gündemler söz konusu olabilir. Aile ilişkilerinizde dengeler değişebilir. Bunların tamamında hız beklemeyin. Sağlam adımlar için akıllıca hareket etme zamanını kendinize yaratın.

Geçtiğimiz sene bahsettiğim aşka dair etkiler bu sene de devam edecektir. Geçen sene demiştik ki, konu aşk olunca sizler için iki temel mesaj oluşuyor.

Bunlardan ilki, pek çok Yengeç’in ilişkilere dair pek çok ders alacak olması. İlişkilere bakışınız değişebilir. Sağlam olmayan, sizin için sağlıklı olmayan ilişkilerden kendinizi korumak ve/veya kurtarmak için artık  daha kararlı olabilirsiniz. Zamanınızı, değmeyecek ilişkilere harcamamak için daha titz olabilirsiniz. İlişkilerinizden ne beklediğiniz daha fazla önem kazanacak. Evlenmek mi istiyorsunuz? O halde bu isteğinizi paylaşmak ve ilişkinizi derinleştirmek, kalıcı ve kurumsal hale getirmek için doğru bir dönemde olacaksınız. Evlilik demişken… Pek çok Yengeç’in evlenme isteğinin de artacağı bu dönemde, bol bol Yengeç burçlarından arkadaşlarınızın düğünlerine gitmeniz de olası.

İlişkilere dair bir diğer mesaj ise, Yengeçlerin artık ilişkilere daha ciddi yaklaşması, tek eşliliğinin ağır basması ve kafa karışıklıklarının dinmesi olacak. Her ne kadar tek eşli görünseler de Yengeç’lerin arka planda gizli bazı kaçamakları vardır zaman zaman. Bunun da en temel nedeni, partnerlerine dair kafalarındaki karışıklık ve tatminsizliktir. Bu durum, doğrudan aldatma olarak ortaya çıkmasa da ilginin başka kişilere kayması, düşünsel olarak başka biriyle olmak veya faklı alternatifler aramak olarak ortaya çıkabiliyor. Tüm bunlara rağmen,  yaklaşmakta olan günlerin, Yengeç’leri ilişkiler konusunda daha dürüst ve daha derinleşmeye  açık hale getireceğini tahmin ediyorum.

2014 yılında, eğlenmeyi, eğlendirmeyi, her gününüze mutluluk katmayı bir görev, bir sorumluluk olarak görmenizi tavsiye ederim. Yoğunluktan, hayatınızı erteliyor, mutluluğunuzu erteliyor olabilir misiniz? Yazması, okuması çok basit cümleler olsa da, uygulamaya gelince zor bir durumdan bahsediyorum. Kendinizi tüketircesine çalışmak, kendinizi bir takım ilişkilerin kölesi haline getirmek gibi durumlara dikkat. Zaman akıp gidiyor ve hayatınıza aldığınız mutluluk deneyimleri yanınıza kar kalıyor. Yeni senede, yeni bir şeyleri hayatınıza katmak isterseniz, naçizane önerim; ‘anın kıymetini bilmek’ olacak. Gelecekte veya geçmişte yaşamayı bırakıp, bu anınızın değerini bilme antrenmanları yaptıkça, hayatın sunduğu hediyeleri daha rahat görebilir ve endişelerinizin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Öğrenmek, öğretmek gibi konularda gündemleriniz var ise, senenin ilk yarısı sizleri için gayet pozitif etkilerle donatılmış durumda. Okul bitirmek, eğitim vermek gibi konularda rehavete kapılmayın. Belirli zaman sınırlamaları içerisinde, disiplinli bir şekilde bitirmeye, sonuç almaya odaklanın. Faydaları beklediğinizden çok daha fazla olabilir.

Sahneler, yaratıcılık gerektiren işler ile uğraşan Yengeç’ler, 2014 yılına damgasını vuracak projeler ve eserlere imzalarını atabilirler. “Bu yıl başarıyı nerede aramalıyım?” diyorsanız, yeri belli: İnsanları eğlendirmek, yaratıcılık ve sahnelerde…

Bir yandan da bu yeni yıl, çocuklarla ilgili uğraşları olan Yengeç’leri de parlatacak bir yıl. Tüm bu konularda uğraşlarınız var ise, önemli atılımlarınızı yapmanın zamanı geldi. Başlattıklarınız önümüzdeki sene boyunca büyümeye devam edecektir.

Ne güzel ki bu parlak dönemde, ihtiyacınız olan kişileri bulmak ve onların desteğini almak  her zamankinden kolay olabilir. Bu sene özellikle bahar aylarını, çok insan tanımak için kullanmalısınız. Tanıdığınız kişilerden gelecek yardım eli ve yapacağınız işbirlikleri parlamanız için  güzel bir temel oluşturacaktır.

Yılın ikinci yarısından itibaren odağınızı en çok gelirler, kazançlar, maddiyata sahip olmak, hayat kalitenizi arttırıcı sahiplenmeleri hayatınıza almak tarafına çevirmenizde fayda var. Akarken doldurmak deyimi yılın ikinci yarısından itibaren sizler için çalışmaya başlayacak. Dolayısıyla bu sene yaz tatilinizi erkenden yapıp, yazın işlerin, projelerin başında olmanız akıllıca olacaktır.

Kariyeriniz, tanınırlığınız konusunda sürpriz gelişmelere şahit olabileceğimiz bu yıl, ani değişimlere hızlı adapte olmanız gerekebilir. Hızlı değişimler fırsatlar barındırıyor, korkmayın. Bu sene her zamankinden esnek olmak, yüzünüzü güldürecek yeni açılımları hayatınıza taşıyacaktır.

2014 çok daha güçlendiğiniz ve huzurla hatırlayacağınız bir yıl olsun dilerim.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
28 Kasım 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

%d blogcu bunu beğendi: