YENGEÇ Burcu ARALIK 2013 Yorumu

Sevgili Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Okuyucularım,

Aralık ayının hemen başında bir yeni ay doğuyor. Yılın son ayı olmasına bakmayın.
Yeni aylar, yeni başlangıçlara güç veren zamanlardır.
Bu zamanlarda, doğru konularda tohumlar atmak ve başlangıçlar, normalden çok daha rahat ve akışkan bir şekilde konularınızı ilerletmemize yardımcı olur.
Siz de kendiniz için doğru konuları keşfetmek ve başlangıçlar yapmaya niyet ediyorsanız size bir önerim var:
Yeni ayın en etkili olduğu akşamda, 3 Aralık Salı akşamı saat 19:00‘da Etiler‘de bir Yeni Ay Meditasyonu yaptıracağım.
Hikayeler, örnekler, sorular evrendeki enerjiyi anlamak ve yeniye açılmak için….
Kararlar almak, niyetimizi ortaya koymak için…
Farklı meditasyonlar içeren uygulamamız, dinlenmek ve düşünmek için kendimize vakit ayırdığımız değerli bir kaçamağa dönüşecek.
Katılım için detayları buradan görebilirsiniz.

Gelelim bu ayın tamamının etkilerine…

Geçtiğimiz ay bol bol dışarılarda kaldık, konuştuk, eğlendik, yorulduk…. Şimdi kendimizi tekrardan sıcak yuvamızda arındırma zamanı gelmiş bulunuyor.

Bu huzur bulmak için kendinizi toplamalı, günlük yaşantınıza sakin bir düzen vermelisiniz. Siz Yengeçlerin dönem dönem kalabalıklardan geri çekilip kendileri ile baş başa kalmaları ve kendilerini şımartmaları sağlıklıdır. İşte bu ay da öyle aylardan birisi.

Evinizde, ailevi ilişkilerinizde dengeyi sağlayan kişi olma rolünü üstelenmeniz gerekebilecek olan bu ayda, tatlı dilli ve arabulma niyeti güden bir iletişim tarzını benimsemeniz sağlıklı olacaktır. Laf getirip götürmek, duygularınızı işin içine katmak veya kapalı kapılar ardında birilerini çekiştirmek sağlıklı etkiler doğurmayacaktır.

Bu ay boyunca köle gibi çalışmanızı ve çabalamanızı gerektirecek her türlü konuda oldukça şanslısınız. Köle gibi çalışmak ve şans deyince bir garip oldu tabi. Söylemeye çalıştığım, rutinler gerektiren, efor gerektiren. Detay detay uğraşmanız gereken neleriniz varsa bu ay oldukça hızlı yol kat edebilirsiniz. Öyle ki uzun süredir elinizin gitmediği şeyleri tamamlamak, örneğin sağlık kontrollerinizi yaptırmak, evinizi düzenlemek,  tadilatlarınızı yaptırmak, hatta ve hatta mantı yapmak gibi sabır ve rutin çalışma gerektiren her türlü temada ilerleyip üzerinizden yükleri atmak için nefis bir dönem. Mantı yapmak tabiki işin şakası. Size kilo aldırmayan rutinleri halletmenizde fayda var.

Kilo almak demişken, bu yıl sizleri genişletmeye çalışan etkiler fazlaca oldu. Eğer istemediğiniz o kilolar bedeninizde yer etti ise, yeni yılın başlamasını beklemeden daha bu aydan, o kiloları atmak için bir egzersiz düzeni ve beslenme programına başlamak sizlere iyi gelecektir. Bedeninizi temizlemek, sıvı alımınızı düzenlemek, fiziksel ve ruhsal olarak arınıp sakinleşmek ve dinlenmek için de kendinize vakit ayırın.

2014’te görüşmek üzere…
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz. 

%d blogcu bunu beğendi: