Yengeç Burcu Dönemi – Yaz Gün Döngüsü

21 Haziran – Yaz Gün Döngüsü

Yaz artık burada.
Güneş, Yengeç Burcunda…
Bugün yılın en uzun gündüzü…
Gün ışığı sevenlerin bayram günü…

Gökyüzünün en  parlak ve hayat veren yıldızı bugünden itibaren enerjisini yavaş yavaş Kuzey Yarımküremizden çekmeye başlayacak.
Pek çok kültürde ateş dansları, yıkanma ritüelleri ile kutlanan bugünün, yılın en bolluk veren günü olduğuna inanılırmış. Kadınsı enerjinin ve doğal yaşamın kutsanma günü misali…

Yengeç, yaz enerjisini başlatandır. Öncü bir burçtur ve yüksek içsel gücü ile başlatma enerjisine hakimdir. Tıpkı Güneş gibi, beslemek, ısıtmak ile ilgilidir. Bu yüzdendir ki annelik, aile, ilgilenme gibi kavramlar ile özdeşleştirilmiştir.

İçinde bulunduğumuz zamanlar, ruhsal enerjimiz ile tekrardan bağ kurabileceğimiz güzel zamanlar.
Bu gündöngüsü enerjisini fark etmek ve yaşamın doğal ritmine senkronize olmak için sevgi enerjisini tanıdığımız tanımadığımız herkesle paylaşma günlerindeyiz. 

Haziran’da düğün sezonu açılır malum…
Kuzey yarımküremizde doğanın Güneşten aldığı enerjiyi tüm bolluğu ile yaşama getirmesi döneminde, yapılan evliliklerin de bolluk ve bereket getireceği eski çağlardan kalma bir inanıştır. Bugün neden yazın evlenildiğini sorgulamasak da içimizde biliriz ki bu dönem güzeldir.

Haziran ayındaki dolunaya astrolojide “Honey Moon” denmesi de tesadüf olmasa gerek…

Malum ben de bir Yengeç burcuyum. Tüm Yengeç burcu okuyucularımın doğum gününü kutlarım.Yeni yaşımız hepimize bilgelik, huzur ve bolluk taşısın diliyorum.

Sevgilerimle,

Burcu Vurkaç

%d blogcu bunu beğendi: