Yengeç Burcunda Merkür Geriliyor, Ne Mutlu!

Sevgili Merkür’ümüz bu sene ikinci defa geri hareketine 26 Haziran 2013 Çarşamba günü başladı.
Eyvahlar olsun!” demeyin. Her geri hareket kötü değildir. Korkacak bir şey yok.

Zaten biz astrologların görevi insanları korkutmak değil, güçlendirmektir. 
Bu yazıyı okuyan değerli okuyucularımın da bunun bilincinde olup, kendinizi korku üzerinden prim yapmaya çalışan kişilerden korumanızı tavsiye ederim.

Yengeç sezginin, sevginin, şefkatin ve affetmenin burcudur. 
Merkür gerilemesinin başladığı günde, 2013 yılının en güzel enerji değişimlerinden birisi daha meydana geliyor: Jüpiter Yengeç Burcu’na giriyor ve hayatlarımızın bir takım alanlarında taze ve güzel bir sayfa açıyor. Merkür gerilemesinin etkili olacağı önümüzdeki dönemde, sadece Merkür parametresini düşünerek değerlerlendirme yapmak doğru olmaz.
Astroloji, bütünsel enerjileri yorumlamak ve hayatlarımıza ışık tutmak için kullanılmalıdır.
Bu nedenle yazının devamına geçmeden önce Jüpiter’in Yengeç’e geçişinin oluşturduğu büyük resmi ve tavsiyelerimi “Yılın En Güzel Enerji Değişimi: Jüpiter Yengeç Burcuna Geçiyor” yazımdan okumanızı tavsiye ederim.

Önümüzdeki Dönemin Enerjisinden Nasıl Faydalanalım?

 • Hayatınıza girecek her türlü “YENİDEN”, “TEKRAR” temalarına açık olun.
  Yeniden değerlendirmek, bir şeyleri yeniden yapmak sizlerin zararına değil, aksine sizi korumak için oluşacak bir durumdur.
 • Kendinizle olan ilişkinizde sevgi ve şefkati kaybetmiş iseniz, yeniden bu ilişkiyi kurmak için harika bir zaman.
 • Geçmişte problemler yaşadığınız kişileri affetmek, ilişkinize tekrar sevgi ve yakınlık katmak için yılın belki de en güzel zamanı. Bir kişiyi affetmek, o kişinin geçmişte aptığı hatanın haklı olduğunu onaylamak anlamına gelmiyor. Affetmek hayatın en derin huzur veren hislerinderi. Affetmek, kendimizi iyileştirmemizi ve özgürleşmemizi sağlar.
 • Ailenize tekrar vakit ayırmak, aile bağlarınızı güçlendirmek, onları yeniden sevgi ile sarmak ve birbirinize sıkıca tutunmak için harika bir döneme giriyoruz.
 • Evinizde tadilat yapmak, onarılması gerekenleri onarmak, evinizi güzelleştirmek ve uzun süredir ertelediğiniz işlerinizi halletmek için altın gibi bir dönem. Dolapları indirin, ihtiyacınız olmayanları hayatınızdan çıkartın. Hatta bu eşyalarınızı ihtiyacı olan birine verin ve bunu yapmanın vicdani hazzını ve huzurunu kendinize armağan edin. Evrendeki sevgi ve paylaşım enerjisinin yayılmaına küçük de olsa katkıda bulunun.
 • Eski dostlarınızı görün.
 • Dostlarınız için güzel sofralar hazırlayın. Sevgi ile kuşatılmış bir masada yemek yemenin hazzına daha çok vakit ayırın.
 • Uzun süredir gitmediğiniz, sevdiğiniz yerler tekrar gidin.
 • Su kenarlarında veya suyun içinde daha çok vakit geçirin. Yaptığınız bu hareketin size nasıl bir dinginlik ve huzur verdiğini fark edin.
 • İçinizi, içinizdeki sesleri, hisleri dinleyin. Mantıkla onları bastırmayın. Zihninize, ruhunuza ve bedeninize huzur verin.
 • Anı hissedin! Hayatın her anı, her saniyesi özel ve güzel. 
  Zaman, onunla yarıştığınız, geçsin diye beklediğiniz bir kavram olmamalı.
  Her anı kutsamayı, her andaki güzelliği görmeyi öğrenin.
 • Bir şeyleri kaçırmamak için hızlı gitmek gerektiğini düşünür çoğu kişi. Oysa ki hızlı gitmek hayatı kaçırmaya neden olabilir.
  Yavaşlayın!
  Yavaşladıkça, hayatta anılar çoğalırmış.
  Önümüzdeki bu birkaç haftada yavaşlama deneyimini kendinize hediye edin. 

Sevgiyle kalın!
Burcu Vurkaç
26 Haziran 2013, İstanbul

 

%d blogcu bunu beğendi: