Yeni Ay ve Etkileri

Fırtına öncesi sessizlik denir ya…
Bugünler fırtına sonrası sessizlik günleri.
Olan oldu, geçen geçti. Toparlanma zamanı…

Işığın adım adım görünmeye başladığı günlerdeyiz!

Artık omuzlardaki yükler hafifliyor. Çünkü umut tekrar kendini gösterdi.

Geçen haftalarda kimisi çok ağladı, üzüldü.
Kimisi şaşırdı, kırıldı. Sustu.
Kimisi ihanete uğradı.
Kimisi bozguna uğradı.
Acıttı, zorladı geçen günler…

Geçen Ekim- Kasım aylarından bahsediyorum. Aralık’a geldiğimizde bir miktar rahatlar gibi olduk. Gerginlik hafifledi zannettik. Aslında bünye alışmıştı. Bu sefer rüzgar sert esse de çoğumuz ayakta kaldık.

Uranüs geri hareketi, Uranüs-Plüton karesi, Satürn’ün Akrep’in son deminde tüm iyicil ve kötücül gücünü parlatması derken, ne günler geçirdik.

O günlerde “Burcu gökyüzünde neler oluyor? Çok fenayım….” diyenlere ayak üstü anlattım hep. Sabır dedim. Vazgeçme dedim. Pes etme dedim. Diren dedim. Sadece bak dedim. Görmen gereken bir şey var. Şu an ağır gelse de, seni yeni bir yola yönlendiriyor. O yolda sana bir iyilik var. Bak, anla, bul. Sızlanma. O çözüm değil. Durma. Gör ve harekete geç. Ancak böyle bu sınav geçecek ve rahatlayacaksın. İşte şimdi o rahatlama günleri geldi.

Bir de yeni bir yılın arifesinde, yeni ay doğdu. Oğlak burcunun sıfır derecesinde doğdu. Sabaha karşı mışıl mışıl uyurken…

Gezegenler toplantısı bu sefer Oğlak’ta… İstanbul’a göre çıkarttığım haritanın yükseleni Başak, yöneticisi Merkür de yüksek toleransla yeni aya sarılmış durumda.

Bu yeni ayda ‘Yeni Ay Meditasyonu’ yaptırmayı çok istedim. Hatta anlatacaklarımı, meditasyonları bile hazırladım. Tam duyurusunu yapacağım gün öyle ağır bir gribe yakalandım ki, 3 gün hiç kalkmadan yattım. Beden bi dur deyince dinlemek lazım. Yeni ay meditasyonu önümüzdeki aya kaldı. Bana düşen, bu yeni ayın etkilerini yazmak oldu. Tekrar yazmaya dönmem için, evren öyle çok sinyal gönderiyor ki bu ara… Artık yazma vakti geldi demek ki…

Yeni Ayın Etkileri Neler? Bu Enerjiyi Nasıl Kullanalım?
Astroloji bilmek tek başına işe yaramaz malum. Kullanmak gerekir. Kullanmazsanız, garajda yatan son model arabadan farksızdır. Hayatınıza bir katma değer getirmez.

Bu yeni ayın etkilerini anlatırken, önce en sevdiğim kısmından başlamak istiyorum.
Temel mesajlardan birisi şu: Üzerine düşeni yaptıysan, artık gerisini düşünme!
Artık rahatla ve geri çekil. Bundan sonrası yavaş ve kolay olacak. Şans diye bir şey varsa, işte o şans senin görmediğin noktalarda hep seninle. Evren eğilir, bükülür, yine kalbine göre olanı verir. Ama ön koşul: Üzerine düşeni yaptıysan.

Yok, son dönem seni fena ezdi geçti, harap oldun ve üzerine düşeni yapamadıysan da üzülme. İşte sana son bir şans. Şimdi sorumluluk al ve ne gerekiyorsa yap. Hislerine dikkat et. Çıkış noktan sevgi ve rahatlık olsun. Vicdanının sesini dinle. Sana emek verene, sana öğretene, sana zamanını verene ihanet etme. Büyük sözü dinle. Saygıyı elden bırakma.
Hırslara kapılıp yıpranma, yıpratma. O yoldan çıkış yok. Oranın sonu sadece karanlık.

Bugünler biraz karamsar geçebilir. 24 Aralık Çarşamba sonrası bir daha durumu değerlendir. O günden itibaren bu yeni ayın yeni enerjisi değişecek. Gündemler değişecek. Farklı hissedeceksin. Işık daha yakın gelecek.
Sanki artık ok yaydan çıkmış gibi hızla ilerleyebilir konular. Son dönemin en çok kanırtanları, bir anda çözüldüğünde şaşırma! Her inişin bir de çıkışı var!

2014 yılı çok kişiyi çok zorladı. Ama ağza bal çalar gibi kapanacak yıl.
Zaman geçer gider. Tüm yaralar kapanır, hatıralarda güzel anlar kalırmış.
2014 yılını da ‘Ne güzel yıldı!’ diye hatırlamak için son günler!
Dümene geç, hayatının kaptanı sensin!
2014’ü çok güzel hatırlamana neden olacak bir şeyler yap bu hafta!

Hazır yeni ay da doğmuş. Yeni yıl niyetlerini ortaya koyma zamanıdır.
Niyetlerin disiplin içersin. Rutin içesin. YENİ bir şey içersin.
Sorumluluk almayı içersin.
Uzun vadede hayatının iskeletini değiştirmeyi içersin.
Değerlerine sahip çıkmayı, özünle barışmayı içersin.

Niyetlerini düşünürken karamsarlığa kapılırsan takılma.
Oğlak yeni ayındayız. Karamsarlık normal. Ama o karamsarlık güç veren, eşeğini sağlam kazığa bağlamana neden olan bir karamsarlık.
O yüzden iyi!

Kendime not: Uzun zamandır yazmayınca kelimeler birikmiş. Yapmamak lazım bunu.
İki satırda anlatacağım şey oluyor iki sayfa.
Sana not: Arada beni dürt de yazayım.
Bazen boşluğa kelimeler savuruyormuş gibi hissediyorum da hevesim kaçıyor. Sonra biliyorum ki bir yerde sen okuyorsun. Bana söylemesen de biliyorum ki iyi geliyor evrenin enerjisinden haber almak. Rahatlıyorum.
Boşuna verilmedi bana bu yetenek diyorum kendi kendime. Akmalı ki bir işe yarasın.
Ben bir aracıyım bu dünyada, zaman zaman kelimeler biriktirip çöpe atan. Ne güzel ki bu sefer çöpe gitmedi kelimeler, sana ulaştı.
Buradan işine yarayan bir cümle olsun aldıysan, en sevdiğinle de paylaş. Belki onun da duymaya ihtiyacı vardır.
Bir de benim için bir tohum at toprağa.
Hayalimdeki tertemiz havası olan, yemyeşil ağaçlarla dolu geleceğe bir destek ver.
Sağlıcakla kal.
Burcu Vurkaç
21 Aralık 2014, Pazar, İstanbul

Yeni Ay ve Etkileri” üzerine 6 düşünce

 • 22/12/2014, 10:31
  Permalink

  Senenin son yeni ayi ancak bu kadar guzel anlatilabilirdi…Insana heyecan veriyorsun Burcu!Lutfen yazmaya devam et ve daha cok yaz.Bir oglak olarak bunlari okumaya ihtiyacim vardi 🙂 ve sen yine ihtiyaca yetistin…
  Zekan ve kalbin hep isil isil parlasin ve zinde kalsin ki biz de faydalanalim:)
  Cok sevgiler.

 • 22/12/2014, 10:32
  Permalink

  bencede çok katılıyorum daha çok yazmalısınız hatta bir ara videolarınız vardı hep olumluya yönelten umut ve keyif verici uslubunuzu daha çok görmek bize de iyi gelecek. teşekkürler 🙂

 • 22/12/2014, 19:25
  Permalink

  Umut dolu bir kış başlangıcı oldu.. Teşekkürler

 • 23/12/2014, 14:00
  Permalink

  Burcu, çok güzel bir yazı olmuş, çok cümleler var çekip alınacak bize güzel enerji ve yön verecek..lütfen yazmaya devam et;çünkü senin de yazdığın gibi, boşluğa savrulmuyor okunuyor çok da işe yarıyor.

 • 24/12/2014, 13:26
  Permalink

  Ne kadar dogru tespitler. Okurken sanki sorunlarimi size anlatmisim da siz de fikir veriyor gibiydiniz. Yazmaya devam edin lütfen..
  Umut isigimizin hic sönmemesi dilegiyle..

 • 26/12/2014, 13:19
  Permalink

  Kelimeleriniz boşluğa değil tam yerli yerine gidiyor. Teşekkürler…

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: